Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με καρτα γραφικων MSI 2070 RTX GAMING X


thodoris69

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 εχω μια MSI RTX 2070 GAMING X 8GB η οποια αντιμετωπιζω αυτο το προβλημα οταν τρεχω ενα παιχνιδι βγαζει artifact και κρασαρουν ολα .ετρεξα ενα προγραμμα και οταν κατεβασα τα ρολογια μνημης δειχνει οτι δουλευει .αλλα αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν τα ρολογια μνημης ειναι default δεν τραβαει ρευμα οταν τις κατεβαζω το ρολοι μνημης τραβαει ρευμα κανονικα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/3/2022 στις 2:33 ΠΜ, thodoris69 είπε

 εχω μια MSI RTX 2070 GAMING X 8GB η οποια αντιμετωπιζω αυτο το προβλημα οταν τρεχω ενα παιχνιδι βγαζει artifact και κρασαρουν ολα .ετρεξα ενα προγραμμα και οταν κατεβασα τα ρολογια μνημης δειχνει οτι δουλευει .αλλα αυτο που παρατηρησα ειναι οτι οταν τα ρολογια μνημης ειναι default δεν τραβαει ρευμα οταν τις κατεβαζω το ρολοι μνημης τραβαει ρευμα κανονικα,

θερμοκρασιες παρακολουθουσες οταν την ετρεχες?ηταν κατω απο 75 κελσιου? εχεις καλη ψυξη ροη αερα στο κουτι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Θοδωρής...;

 

 

Θα είχε ενδιαφέρον να μάθουμε αν την κάρτα την αγόρασες από εδώ και ποιό ήταν τελικά το κόστος της επισκευής...

Αν ο μάστορας κάνει δουλειά δεν είναι κακό να τον έχουμε στα υπόψιν

Επεξ/σία από nickol-us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Αν ο μάστορας κάνει δουλειά δεν είναι κακό να τον έχουμε στα υπόψιν

Αρκετοί έχουν αναρωτηθεί το ίδιο πριν από εσένα Nickol-us εδώ μέσα, αλλά ακόμα να επιβεβαιώσει κάποιος κάποια επισκευή του σε gpu. Δεν έχω αντέξει να δω ούτε ένα βίντεό του ολόκληρο. Ούτε βλέπονται ούτε ακούγονται, έτσι θα κρατήσω τη γνώμη μου για τις ικανότητές του για την αφεντιά μου προς το παρόν.

Πάντως, το ότι έχει αναφερθεί τόσες φορές και δεν έχει βγει ένας να πει π.χ. η κάρτα μου είχε το δίνα πρόβλημα, του την πήγα, την έφτιαξε, τον πλήρωσα και τον ευχαριστώ, θεωρώ δεν είναι τυχαίο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, PC_Science_Lefkada είπε

Αρκετοί έχουν αναρωτηθεί το ίδιο πριν από εσένα Nickol-us εδώ μέσα, αλλά ακόμα να επιβεβαιώσει κάποιος κάποια επισκευή του σε gpu. Δεν έχω αντέξει να δω ούτε ένα βίντεό του ολόκληρο. Ούτε βλέπονται ούτε ακούγονται, έτσι θα κρατήσω τη γνώμη μου για τις ικανότητές του για την αφεντιά μου προς το παρόν.

Πάντως, το ότι έχει αναφερθεί τόσες φορές και δεν έχει βγει ένας να πει π.χ. η κάρτα μου είχε το δίνα πρόβλημα, του την πήγα, την έφτιαξε, τον πλήρωσα και τον ευχαριστώ, θεωρώ δεν είναι τυχαίο.

Δεν ξέρω αν είδες το συγκεκριμένο βίντεο... ταιριάζει 100% με τη περίπτωση του συμφορουμίτη.

Μιλάει για Θοδωρή, με πρόβλημα σε 2070, artifacts, χαμήλωμα ρολογιών και αλλαγή μνήμες.

Πραγματικά θα είχε ενδιαφέρον να μάθουμε λεπτομέρειες εφόσον επιθυμεί ο συμφορουμίτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

2 ώρες πριν, nickol-us είπε

Ο Θοδωρής...;

 

 

Θα είχε ενδιαφέρον να μάθουμε αν την κάρτα την αγόρασες από εδώ και ποιό ήταν τελικά το κόστος της επισκευής...

Αν ο μάστορας κάνει δουλειά δεν είναι κακό να τον έχουμε στα υπόψιν

Ναι στο βιντακι που μιλαει ο τεχνικος για την 2070 δικια μου ειναι ,δεν εχει σημασια νομιζω απο που αγοραστηκε  ρισκαρα και την πατησα το θεμα ειναι να ειμαι τυχερος να φτιαχτει και μετα θα σας απαντησω σε οτι θελετε τιμη και αν αξιζει να γινει η επισκευη...!!!

1 ώρα πριν, Aris_ είπε

βαζει καινούργια τσιπακια η είναι από άλλες μεταχειρω κάρτες που μετα από λίγο θα έχεις το ιδιο θέμα ?
 

καινουργια τσιπακια

Επεξ/σία από thodoris69
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, thodoris69 είπε

 

δεν εχει σημασια νομιζω απο που αγοραστηκε  ρισκαρα και την πατησα

Αυτό είναι το μόνο που έχει σημασία, προς γνώση και συμμόρφωση των επόμενων Θοδωρίδων  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Επανερχομαι μετα απο καιρο για το θεμα που ειχα με την καρτα. Η καρτα επισκευαστηκε αλλαχτηκαν οι μνημες που ειχαν προβλημα και μετα απο 1 χρονο που την εχω στα χερια μου γιατι ξαναπηρα το ρισκο να την κρατησω ,γιατι αυτος ο ανθρωπος(https://www.youtube.com/@AnyRepair) που την εφτιαξε για καποιο λογο δικο μου, τον πιστεψα οτι την επισκευασε δουλευει ασταματητα και με βαρη φορτιο στην gpu δεν εχει κανει κιχ η καρτα ....τον συστηνω ανεπιφυλακτα για οποιον θελει....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, thodoris69 είπε

Επανερχομαι μετα απο καιρο για το θεμα που ειχα με την καρτα. Η καρτα επισκευαστηκε αλλαχτηκαν οι μνημες που ειχαν προβλημα και μετα απο 1 χρονο που την εχω στα χερια μου γιατι ξαναπηρα το ρισκο να την κρατησω ,γιατι αυτος ο ανθρωπος(https://www.youtube.com/@AnyRepair) που την εφτιαξε για καποιο λογο δικο μου, τον πιστεψα οτι την επισκευασε δουλευει ασταματητα και με βαρη φορτιο στην gpu δεν εχει κανει κιχ η καρτα ....τον συστηνω ανεπιφυλακτα για οποιον θελει....

Άξιζε η επισκευή από άποψη κόστους;

Αν δε θες να πεις τιμή, πες μας έστω μέσα στις άκρες

Spoiler

θα ήθελα να μάθω τιμή επισκευής έστω και σε pm

Στα υπόψιν λοιπόν το anyrepair...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν εχω προβλημα να σου πω μου στοιχησε 200 ευρω...αλλα τοτε οι καρτες ηταν στα υψη αξιζε η επισκευη τωρα ομως με τα σημερινα δεδομενα δεν θα το εκανα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...