Προς το περιεχόμενο

Ορισμένοι χρήστες του iPad Air 5ης γενιάς παραπονιούνται για υποβαθμισμένη ποιότητα κατασκευής


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, NotAliki177 είπε

Ναι τάχα οικολογική συνείδηση και χαζομάρες και για αυτό χρησιμοποιούν ανακυκλώσιμα υλικά.

Να θέσω ένα πολύ σοβαρό ερώτημα... γιατί μερικοί έχετε τέτοιο θέμα με το πλαστικό;

βλέπω αρκετά υποτιμητικά σχόλια για τα κινητά με πλαστικό cover. Εγώ προτιμώ μόνο πλαστικό γιατί το βρίσκω πιο πρακτικό. Είναι πιο ζεστά στο χέρι το χειμώνα αλλά και η υφή/αίσθηση στο άγγιγμα μου αρέσει περισσότερο.

Δεν είσαι οικολόγος να καταλάβω ότι και τον καφέ τον πίνεις με πλαστικό καλαμάκι.

Σημείωση:

Σ' αυτό συμπνέουμε. Φήμες λένε ότι τα ελληνικά πλαστικά δεν παίζονται.

36 λεπτά πριν, load είπε

κραμα aluminum vs κραμα stainless steel..μμ ποιο να ειναι φθηνοτερο? :P

Για τη συγκεκριμένη δουλειά αυτό που είναι βαρύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά προβλήματα βλέπω φέτος μια το mac studio τώρα το νέο ipad air δεν ξέρω αν φτάιει η Πανδημία ή απλά είναι πολιτική της εταιρείας

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Bullrich είπε

Με την ευκαιρια αυτου του σχολιου.

Διαβαζω σε καποια σχολια > γιατι να παρω το αυτο, δεν συμφερει η αγορα αφου εχω το ταδε μοντελο.

Σας ειπε κανεις να το παρετε ντε και καλα?

Το ενδεχομενο να μην το εχουνε καποιοι και να το θελουνε δεν παιζει στο συμπαν σας?

φιλικα ρωταω.

Εγώ φίλε έχω το iPad Air 4 Και εννοείται ότι για μένα δεν αξίζει η αναβάθμιση... 

Εσύ για ποιο λόγο να πας στο ipad air 5 όταν μπορείς με 30 ευρώ παραπάνω maximum να πάρεις το iPad 11 Pro 2021 που έχει και promotion display 120hz

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, AtiX είπε

Φέτος ότι έβγαλε παρουσίασε και κάτι…

άντε να δούνε τι στραβά μπορεί να πήγε και στο SE 2022…

Γι’αυτό μένουμε με το XS που είναι φτιαγμένο σαν χρηματοκιβώτιο (και όχι γιατί δεν έχουμε φράγκο βέβαια. 😂). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, NotAliki177 είπε

Ναι τάχα οικολογική συνείδηση και χαζομάρες και για αυτό χρησιμοποιούν ανακυκλώσιμα υλικά.

Να θέσω ένα πολύ σοβαρό ερώτημα... γιατί μερικοί έχετε τέτοιο θέμα με το πλαστικό;

βλέπω αρκετά υποτιμητικά σχόλια για τα κινητά με πλαστικό cover. Εγώ προτιμώ μόνο πλαστικό γιατί το βρίσκω πιο πρακτικό. Είναι πιο ζεστά στο χέρι το χειμώνα αλλά και η υφή/αίσθηση στο άγγιγμα μου αρέσει περισσότερο.

 

 

 

Επισης η ελαστικοτητα που εχει σημαινει πως δεν θα σπασει αμα πεσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
16 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Εσύ για ποιο λόγο να πας στο ipad air 5 όταν μπορείς με 30 ευρώ παραπάνω maximum να πάρεις το iPad 11 Pro 2021 που έχει και promotion display 120hz

Ναι, δεν ισχύει αυτό. Ήδη περίπου 150€ διαφορά του Pro με Air 2022 (που είναι κυκλοφορία του μήνα) και πάνω από 250€ η διαφορά του Pro με το Air 2020.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και για τα 150 αξιζει εφόσον το χρειάζεσαι... 

Αν δεν το θες ως "επαγγελματικό", πιο value for money είναι το 4 και πάιρνεις και το pencil ή τα airpods

6 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Ναι, δεν ισχύει αυτό. Ήδη περίπου 150€ διαφορά του Pro με Air 2022 (που είναι κυκλοφορία του μήνα) και πάνω από 250€ η διαφορά του Pro με το Air 2020.

 

6 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Ναι, δεν ισχύει αυτό. Ήδη περίπου 150€ διαφορά του Pro με Air 2022 (που είναι κυκλοφορία του μήνα) και πάνω από 250€ η διαφορά του Pro με το Air 2020.

Ακόμα και για τα 150 αξιζει εφόσον το χρειάζεσαι... 

Αν δεν το θες ως "επαγγελματικό", πιο value for money είναι το 4 και πάιρνεις και το pencil ή τα airpods

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, teovag είπε

Αν δεν το θες ως "επαγγελματικό", πιο value for money είναι το 4 και πάιρνεις και το pencil ή τα airpods

Άν το πάμε έτσι, ας πάμε στο βασικό iPad τελικά :) που είναι φοβερό VFM.

Το Air 5 έχει M1 με 8GB RAM ενώ το Air 4 A14 με 4GB και για μένα, που έχω ένα αρχαίο iPad, είναι ο κυριότερος λόγος να κοιτάω το πιο καινούριο, θα έχει καλύτερη αντοχή στον χρόνο. 

Δεν θα έτρεχα να το πάρω αύριο έτσι κι αλλιώς, θεωρώ σε λίγους μήνες θα πέσει ελαφρώς η τιμή του - είμαστε ακόμα στην πρώτη εβδομάδα πώλησής του!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...