Προς το περιεχόμενο

Ορισμένοι χρήστες του iPad Air 5ης γενιάς παραπονιούνται για υποβαθμισμένη ποιότητα κατασκευής


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kostasfalcon είπε

https://www.netmobile.gr/index.php?route=product/product&product_id=2770

Εντάξει τώρα??? 
 

Μπαίνουμε και λίγο bestprice ετσι ?

Άντε να δούμε

 

Επεξ/σία από moysatos79
Διόρθωση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
3 λεπτά πριν, M A T R I X είπε

Σε κάθε περίπτωση δεν καταλαβαίνω πως λες ότι δεν αξίζει το iPad Pro, όταν έχει περισσότερα features και διπλάσιο χώρο. Το iPad το παντρεύεσαι για χρόνια. Πόση δουλειά μπορείς να βγάλεις στο 64αρι Air και για πόσα χρόνια; Αυτό λέμε ότι δεν αξίζει γιατί στην ίδια τιμή περίπου, παίρνεις το pro. Εκτός αν κάποιος το πάρει για να βλέπει netflix.  

Δεν είπα ποτέ πως δεν αξίζει το Pro. Προσωπικά όμως δεν έχω κάποια επαγγελματική χρήση που να δικαιολογεί το έξοδο του ProMotion display και η χωρητικότητα δεν είναι απαγορευτική (έχω βγάλει σχεδόν 10ετία με 16άρι iPad :P) αλλά οκ, ο καθένας με τις ανάγκες του!

To main point μου, το έγραψα και παραπάνω. Δεν είμαι αυτός που τρέχει να πάρει κάτι την ημερα που κυκλοφορεί, οπότε η τιμή του Air 2022 σήμερα, δεν είναι καλό μέτρο σύγκρισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Hiroshima79 είπε

Το Irepair ΔΕΝ είναι η αντιπροσωπεία, ένα μαγαζί είναι που δουλεύει τεχνικός ο Κ….. Κώστας και παλιότερα ο Κ….. Στέφανος ως τεχνικοί με μισθό της πείνας και από κάπου πρέπει να βγάλει λεφτά εφόσον έχουν το μαγαζί στην Τσιμισκή. Γιατί δεν έβαλες έναν ssd και να κανείς φορματ ώστε να λυθεί το πρόβλημα σου; 

Γιατί η επίσημη αντιπροσωπεία μου είπε ακόμα μεγαλύτερη τιμή, και δυστυχώς η πονηρή Apple έχει τον δίσκο soldered στο mobo οποτε δεν μπορώ να κάνω κάτι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Και γω ξεκάθαρα τα λέω. Συγκρίνεις την τιμή που έχει το ένα την εβδομάδα κυκλοφορίας του (με ελάχιστη διαθεσιμότητα, άρα και προς πώληση από επίσημα κανάλια κυρίως και κάνα-δυο ξέμπαρκους με όχι άμεση παραλαβή) με την τιμή που έχει το άλλο που κυκλοφορεί μήνες και έχει φτάσει και στο τελευταίο σκρουτζομάγαζο πλέον.

Αν θες βέβαια να το διαβάσεις έτσι, ας το γράψω:

>> Αν κάποιος έχει ανάγκη να πάρει σήμερα καλό iPad, ας πάρει το Pro από το bestprice/skroutz, αξίζει καλύτερα! <<

Σε λίγους μήνες το Air 2022 ίσως είναι πιο δελεαστική αγορά (αν δεν αποδειχθεί πως είναι φτιαγμένο από αλουμινόχαρτο βέβαια)

Όταν πέρσι το καλοκαίρι πήρα το air4 Στα 560 τελική, το 11 προ ήταν πανάκριβο….

Εάν τώρα ήθελα να πάρω iPad ξεκάθαρα θα πήγαινα στο 11 προ….

8 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Δεν είπα ποτέ πως δεν αξίζει το Pro. Προσωπικά όμως δεν έχω κάποια επαγγελματική χρήση που να δικαιολογεί το έξοδο του ProMotion display και η χωρητικότητα δεν είναι απαγορευτική (έχω βγάλει σχεδόν 10ετία με 16άρι iPad :P) αλλά οκ, ο καθένας με τις ανάγκες του!

To main point μου, το έγραψα και παραπάνω. Δεν είμαι αυτός που τρέχει να πάρει κάτι την ημερα που κυκλοφορεί, οπότε η τιμή του Air 2022 σήμερα, δεν είναι καλό μέτρο σύγκρισης.

Ο αδερφός μου Είχε το 11 προ και τώρα έχει το 12 προ….

Πριν πάρω το air4 έλεγα ακριβώς αυτά που λες κι εσύ περί promotion display και αηδίες…

Από τη στιγμή όμως που πήρα smartphone με 120 Hz οθόνη και ασχολήθηκα λίγο παραπάνω με το iPad του αδερφού μου είδα την τεράστια διαφορά χρήσης έχει με την δικιά μου εξηντάρα οθόνη…

Ποτέ ξανά συσκευή με 60 Hz….

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
6 λεπτά πριν, kostasfalcon είπε

Πριν πάρω το air4 έλεγα ακριβώς αυτά που λες κι εσύ περί promotion display και αηδίες…

Από τη στιγμή όμως που πήρα smartphone με 120 Hz οθόνη και ασχολήθηκα λίγο παραπάνω με το iPad του αδερφού μου είδα την τεράστια διαφορά χρήσης έχει με την δικιά μου εξηντάρα οθόνη…

Ποτέ ξανά συσκευή με 60 Hz….

Δεν είπα ποτέ πως η ProMotion display δεν είναι ανώτερη, αλίμονο... είπα πως δεν θα έδινα τόσα παραπάνω χρήματα για αυτήν.

Στην τιμή που πήρες εσύ το Air 4 θα ήθελα να αγοράσω κι εγώ το Air 5. Πότε θα κατέβει τόσο δεν ξέρω, θα ήθελα μέχρι το καλοκαίρι αν και χλωμό. Το Pro δε νομίζω να πέσει κι άλλο η τιμή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, SeaLion είπε

Δεν είπα ποτέ πως η ProMotion display δεν είναι ανώτερη, αλίμονο... είπα πως δεν θα έδινα τόσα παραπάνω χρήματα για αυτήν.

Στην τιμή που πήρες εσύ το Air 4 θα ήθελα να αγοράσω κι εγώ το Air 5. Πότε θα κατέβει τόσο δεν ξέρω, θα ήθελα μέχρι το καλοκαίρι αν και χλωμό. Το Pro δε νομίζω να πέσει κι άλλο η τιμή του.

Θα πάρει πάρα πολύ καιρό για να πέσει τόσο η τιμή του…. Βλέπεις πόσο κάνει το air4 Αυτή τη στιγμή? 580…. Πιο ακριβό απο οτι το χα πάρει εγώ πέρσι….

Το προ 11 σίγουρα δεν θα πέσει άλλο, αυτή τη στιγμή τιμή του είναι πολύ δελεαστική….μακάρι τωρα να σκόπευα για αγορά ipad και να έπαιρνα αυτό….

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, mants118 είπε

εννοείται τίποτα κατασκευαστικό επειδή είναι χρόνια δοκιμασμένο το σκαρί του!!! ;)

στην αρχή νόμιζα ότι εννοούσες κρίση σαν καταναλωτές και όχι οικονομική κρίση!!! χεχεχε!!!

Μάλλον δεν αγοράζει λόγω κακής ψυχολογίας. Λεφτά υπάρχουν με το τσουβάλι…..

Θα φτιάξω κόμμα κανένας έχω ένα 30% στο τσεπάκι. 😛 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πούλησα το 4, περιμένω το 5. και έπεσα πάνω σε αυτό το άρθρο.

Φ Α Κ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΑΠΛ ΚΑΛΑ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΠΡΟΒΑΤΑ. 

Το αξιοσημειωτο βεβαια ηταν αυτο

The first reviews of the fifth-generation ‌iPad Air‌ were shared earlier this week, but no reviewers mentioned any downgrade in build quality

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανείς να προσφέρει άποψη απο προσωπική εμπειρία επι του θέματος? Δηλαδή να το εχει αγοράσει ηδη και να μας πει κατα πόσο αισθάνεται οτι ειναι κατώτερης ποιότητας κατασκεύη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, stavrosv1 είπε

The first reviews of the fifth-generation ‌iPad Air‌ were shared earlier this week, but no reviewers mentioned any downgrade in build quality

Σιγα μην πουν κατι αρνητικο οι reviewers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, polaki είπε

Γιατί η επίσημη αντιπροσωπεία μου είπε ακόμα μεγαλύτερη τιμή, και δυστυχώς η πονηρή Apple έχει τον δίσκο soldered στο mobo οποτε δεν μπορώ να κάνω κάτι..

Κάψε ένα στικάκι και πάτα command+r και κάνε φορματ και γ….α τα mobo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, SabotazNic είπε

Σιγα μην πουν κατι αρνητικο οι reviewers.

Και για το monitor γιατί είπαν?

 

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Hiroshima79 είπε

Κάψε ένα στικάκι και πάτα command+r και κάνε φορματ και γ….α τα mobo

Δεν τον βλέπει το δίσκο καθόλου, σα να μην υπάρχει. Αν αυτό εννοείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...