Προς το περιεχόμενο

Τα Dell XPS laptops των 15 και 17 ιντσών διαθέσιμα με επεξεργαστές Intel 12ης γενιάς


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 hours ago, filip123go said:

Μην σκέφτεσαι σαν απλός χρήστης (ούτε σαν gamer). Σκέψου σαν επαγγελματίας. Πάρα πολλά προγράμματα έχουν γίνει optimized και τρέχουν καλύτερα σε Intel CPUs (πχ virtual box). 

Επίσης, καλοί και χρυσοί οι CPUs της Apple, αλλά τι να τους κάνεις, αν δεν βγαίνουν τα προγράμματα που θέλεις γι αυτούς ή, εάν βγούνε τρέχουν χειρότερα απ'ότι σε pc 4 ετών. Φταίει η Apple? Όχι. Μπορώ εγώ να κάνω τη δουλειά μου;; Όχι. Οπότε η Intel ακόμα είναι μονόδρομος. 

Όπως είπα και σε άλλο thread, δεν είναι όλοι οι επαγγελματίες content creators.

Τέλος, τα 8gb είναι λίγα για επαγγελματική χρήση. Πιστεύω ότι οποίος το πάρει για σοβαρή δουλειά θα θέλει τουλάχιστον 16gb..

Δυστυχώς θα συμφωνήσω. Αν και apple fan που διαθέτω 5 μηχανήματα (MacBook pro, iMac, Mac Pro) σπίτι και γραφείο, έχω επιπλέον και ένα Thinkpad x1 και ένα desktop με Linux, διότι το software που χρειάζομαι για research/development δεν υπάρχει σε macOS (και ούτε μπορεί να τρέξει σε vm αποτελεσματικά). Ειδικά τώρα με τον M1 τα πράγματα γίνανε ακόμα χειρότερα.

Επεξ/σία από Dr.Fuzzy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...