Προς το περιεχόμενο

Η Apple εξετάζει το ενδεχόμενο να πουλάει το iPhone με μηνιαία συνδρομή


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά μην σκέφτεστε τόσο αρνητικά. Λέτε ότι θα γίνουν όλα με συνδρομή. Προφανώς και θα γίνουν αλλά νομίζετε ότι οι εταιρίες δεν φοβούνται την αλλαγή της καταναλωτικής συμπεριφοράς?

Νομίζετε ότι μια συνήθεια (gaming/watching movies/smartphones) δεν αλλάζει; Αφήστε με να σας εξηγήσω... τα τελευταία χρόνια ζούμε την "επανάσταση" του gaming, σωστά; σωστά! Δεν έχετε παρατηρήσει όμως ότι τα τελευταία χρόνια όλο και περισσότεροι παρατάνε τα παιχνίδια γιατί απλά βαρέθηκαν;

Άρα και να γίνουν όλα συνδρομητικά, αν δεν υπάρχει ενδιαφέρον από τον κόσμο, τι να το κάνεις;

ΥΓ: Ακούω από μερικούς "το gaming (τυχαία το αναφέρω) δεν θα πεθάνει ποτέ. δεν θα το βαρεθούμε ποτέ". Καλά καλά.

ΥΓ2: Προφανώς και οι εταιρίες δημιουργούν "ψεύτικες ανάγκες". Αλλά και πάλι έρχεται η στιγμή που ο κόσμος βαριέται και θα ψαχτεί για κάτι άλλο.

Επεξ/σία από NotAliki177
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 161
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

10 ώρες πριν, Ducatista είπε

Μα συμφωνούμε σε αυτό είναι πιο ακριβή γιατί υπάρχει λόγος.. εν ολίγοις δεν νομίζω να διαφωνούμε... άλλα πραγματικά αν μπορούσα να στις βαλω δίπλα δίπλα δεν θα ήξερες ποια κοστίζει πιο ακριβά!

πωσ δεν θα ηξερα αφου στην μια εβλεπα λες και ειχες βαλει την φωτεινότητα στο 50% και στην αλλη λες και ηταν αλλο πανελ στο εχω πει 10 φορες. 

10 ώρες πριν, adi32 είπε

Ελα ? Υπαρχει κατι τετοιο ? 

Η Apple θα το ανακαλυψε κι αυτο προσφατα

Με δανειο το δινει κι αυτο ?

τι σχεση εχει η apple με το power bank;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, NotAliki177 είπε

Παιδιά μην σκέφτεστε τόσο αρνητικά. Λέτε ότι θα γίνουν όλα με συνδρομή. Προφανώς και θα γίνουν αλλά νομίζετε ότι οι εταιρίες δεν φοβούνται την αλλαγή της καταναλωτικής συμπεριφοράς?

Νομίζετε ότι μια συνήθεια (gaming/watching movies/smartphones) δεν αλλάζει; Αφήστε με να σας εξηγήσω... τα τελευταία χρόνια ζούμε την "επανάσταση" του gaming, σωστά; σωστά! Δεν έχετε παρατηρήσει όμως ότι τα τελευταία χρόνια όλο και περισσότεροι παρατάνε τα παιχνίδια γιατί απλά βαρέθηκαν;

Άρα και να γίνουν όλα συνδρομητικά, αν δεν υπάρχει ενδιαφέρον από τον κόσμο, τι να το κάνεις;

ΥΓ: Ακούω από μερικούς "το gaming (τυχαία το αναφέρω) δεν θα πεθάνει ποτέ. δεν θα το βαρεθούμε ποτέ". Καλά καλά.

ΥΓ2: Προφανώς και οι εταιρίες δημιουργούν "ψεύτικες ανάγκες". Αλλά και πάλι έρχεται η στιγμή που ο κόσμος βαριέται και θα ψαχτεί για κάτι άλλο.

Το Gaming έχει πέσει γιατί δεν υπάρχει καινοτομία. Στην πλειοψηφία τίτλοι  fast food. 
Κάποτε έπαιρνες StarCraft και το ελιωνες. Τωρα πάρε 1εκ FPS και παιχνίδια τύπου Fortnite που στην ουσία είναι αντίγραφο το ένα του άλλου. Όλα έχουν γίνει pay to win και έτσι οι κλασικοί gamers έχουν αφήσει την θέση τους σε αυτούς που ξοδεύουν 1000αδες ευρώ. Δεν υπάρχει πρόκληση να γίνεις καλός απλά τα σκας και γίνεσαι ή πρέπει να ξοδέψεις άπειρο χρόνο για να μπεις σε ένα second tier παιχτών που ξέρουν το παιχνίδι αλλά είτε δεν μπορούν είτε θεωρούν ηλίθιο το κόστος.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 minutes ago, Dimitris_1981 said:

Το Gaming έχει πέσει γιατί δεν υπάρχει καινοτομία. Στην πλειοψηφία τίτλοι  fast food. 
Κάποτε έπαιρνες StarCraft και το ελιωνες. Τωρα πάρε 1εκ FPS και παιχνίδια τύπου Fortnite που στην ουσία είναι αντίγραφο το ένα του άλλου. Όλα έχουν γίνει pay to win και έτσι οι κλασικοί gamers έχουν αφήσει την θέση τους σε αυτούς που ξοδεύουν 1000αδες ευρώ. Δεν υπάρχει πρόκληση να γίνεις καλός απλά τα σκας και γίνεσαι ή πρέπει να ξοδέψεις άπειρο χρόνο για να μπεις σε ένα second tier παιχτών που ξέρουν το παιχνίδι αλλά είτε δεν μπορούν είτε θεωρούν ηλίθιο το κόστος.

 

Σωστά! αλλά νομίζω είναι λογικό αυτό που συμβαίνει. Οκ ενθουσιαστήκαμε με την "καινοτομία" των smartphones/games, τα βαρεθήκαμε, πάμε παρακάτω.

Άρα που καταλήγουμε; στο ότι δεν υπάρχει ενδιαφέρον από τον πελάτη. 😀

ΥΓ: Και οι ταινίες/σειρές "fast food" είναι πλέον.

Επεξ/σία από NotAliki177
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο υπάρχουν Κινέζοι δεν θα έχει πρόβλημα η Apple.......

σήμερα στο μεγαλύτερο μαγαζί της στη Μελβουρνη το 80% των πελατών ήταν Κινέζοι και όταν έφευγαν κρατούσαν 2 κουτιά .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, kata_tixi είπε

πωσ δεν θα ηξερα αφου στην μια εβλεπα λες και ειχες βαλει την φωτεινότητα στο 50% και στην αλλη λες και ηταν αλλο πανελ στο εχω πει 10 φορες. 

τι σχεση εχει η apple με το power bank;

Δηλαδη η φωτεινότητα που μπορεις να αλλαξεις ( και σε tv 600-700 ευρω εχει πολυ καλη αποδοση η φωτεινοτητα) θα σε κάνει να δώσεις από 600  σε 6000; αυτές η διάφορες η το κορεσμένο χρώμα που σε άλλους αρέσει και σε άλλους οχι;  και ολο αυτο για το τηλεοπτικό σημα; ήμουν συγκεκριμένος σε κάποια πράγματα όπως οτι σε τηλεοπτικό σημα δεν θα έχει διαφορά για να αξιολογήσεις π.χ 120hz και πάει λέγοντας.. προφανώς έχει κάποιες διαφορές αλλά όχι να σε κάνουν να δώσεις 10πλασια τιμή  με παράδειγμα όπως είπα ότι η τv που θέλουν να προωθήσουν τα καταστήματα παιζουν σε διαφορετικό σετ απ  αν είχαν τόση διαφορα δεν θα χρειαζόταν αυτό δηλαδή που είναι το δυσκολο να το καταλαβεις;  το άν αξίζει η οχι είναι άλλο θέμα αν έχεις τα λεφτά το παίρνεις αν όχι δεν το παίρνεις... εγω μίλησα πόσοι αξιοποιούν τις τεχνολογίες που ανεβάζουν το κόστος... σε λίγο θα πεις ότι έχω hate με τα πράγματα που κοστίζουν ακριβα και λεω οτι δεν αξίζει να τα παρεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 hours ago, NotAliki177 said:

τα τελευταία χρόνια ζούμε την "επανάσταση" του gaming, σωστά; σωστά! Δεν έχετε παρατηρήσει όμως ότι τα τελευταία χρόνια όλο και περισσότεροι παρατάνε τα παιχνίδια γιατί απλά βαρέθηκαν;

Άρα και να γίνουν όλα συνδρομητικά, αν δεν υπάρχει ενδιαφέρον από τον κόσμο, τι να το κάνεις;

ΥΓ: Ακούω από μερικούς "το gaming (τυχαία το αναφέρω) δεν θα πεθάνει ποτέ. δεν θα το βαρεθούμε ποτέ". Καλά καλά.

Έχεις κάποια νούμερα για αυτό? 

Κάποια στοιχεία ότι θα πεθάνει και θα το βαρεθούμε? Με τι θα αντικατασταθεί? 

4 hours ago, Dimitris_1981 said:

Κάποτε έπαιρνες StarCraft και το ελιωνες. Τωρα πάρε 1εκ FPS και παιχνίδια τύπου Fortnite που στην ουσία είναι αντίγραφο το ένα του άλλου. Όλα έχουν γίνει pay to win και έτσι οι κλασικοί gamers έχουν αφήσει την θέση τους σε αυτούς που ξοδεύουν 1000αδες ευρώ. Δεν υπάρχει πρόκληση να γίνεις καλός απλά τα σκας και γίνεσαι ή πρέπει να ξοδέψεις άπειρο χρόνο για να μπεις σε ένα second tier παιχτών που ξέρουν το παιχνίδι αλλά είτε δεν μπορούν είτε θεωρούν ηλίθιο το κόστος.

Ξεκάθαρα όχι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
17 ώρες πριν, JohnVour είπε

γνησιος hater του οικοσυστηματος της Apple

Αυτά είναι! Στόχος ζωής!

5 ώρες πριν, NotAliki177 είπε

τα τελευταία χρόνια ζούμε την "επανάσταση" του gaming, σωστά; σωστά!

Τι χάνω με το να 'μαι στο οικοσύστημα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 minutes ago, NickTG said:

Έχεις κάποια νούμερα για αυτό? 

Κάποια στοιχεία ότι θα πεθάνει και θα το βαρεθούμε? Με τι θα αντικατασταθεί? 

...

Δεν είπα ότι το gaming θα "πεθάνει". Είπα ότι κάποια στιγμή θα σταματήσει το τεράστιο hype που υπήρχε/υπάρχει και θα balancarei.

Όσο για τα νούμερα. Όχι δεν έχω. Το λέω καθαρά εμπειρικά από τους φίλους μου / τις παρέες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 minutes ago, NotAliki177 said:

Δεν είπα ότι το gaming θα "πεθάνει". Είπα ότι κάποια στιγμή θα σταματήσει το τεράστιο hype που υπήρχε/υπάρχει και θα balancarei.

Όσο για τα νούμερα. Όχι δεν έχω. Το λέω καθαρά εμπειρικά από τους φίλους μου / τις παρέες μου.

Δεν βλέπω κάποιο τεράστιο hype. 

Ούτε κάποια καινούρια δραστηριότητα είναι ούτε κάτι άγνωστο. 

Γενικά ελπίζω να καταλαβαίνεις ότι συμπεράσματα από φίλους/παρέες δεν βγαίνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Ducatista είπε

Δηλαδη η φωτεινότητα που μπορεις να αλλαξεις ( και σε tv 600-700 ευρω εχει πολυ καλη αποδοση η φωτεινοτητα) θα σε κάνει να δώσεις από 600  σε 6000; αυτές η διάφορες η το κορεσμένο χρώμα που σε άλλους αρέσει και σε άλλους οχι;  και ολο αυτο για το τηλεοπτικό σημα; ήμουν συγκεκριμένος σε κάποια πράγματα όπως οτι σε τηλεοπτικό σημα δεν θα έχει διαφορά για να αξιολογήσεις π.χ 120hz και πάει λέγοντας.. προφανώς έχει κάποιες διαφορές αλλά όχι να σε κάνουν να δώσεις 10πλασια τιμή  με παράδειγμα όπως είπα ότι η τv που θέλουν να προωθήσουν τα καταστήματα παιζουν σε διαφορετικό σετ απ  αν είχαν τόση διαφορα δεν θα χρειαζόταν αυτό δηλαδή που είναι το δυσκολο να το καταλαβεις;  το άν αξίζει η οχι είναι άλλο θέμα αν έχεις τα λεφτά το παίρνεις αν όχι δεν το παίρνεις... εγω μίλησα πόσοι αξιοποιούν τις τεχνολογίες που ανεβάζουν το κόστος... σε λίγο θα πεις ότι έχω hate με τα πράγματα που κοστίζουν ακριβα και λεω οτι δεν αξίζει να τα παρεις

λοιπον ξανα λεω. δεν μιλαω απλα για την φωτεινότητα σου λεω οτι οι qled τηλεορασεις δεν ειναι τοσο φωτεινες οσο αλλα πανελ και το ειδα αυτο σε μια qled sumsung των 500 ευρω  (σε σπιτι οχι σε καταστημα) και οταν μετα απο λιγο καιρο πηγα στην αδερφη μ συγκεκριμενα και ειδα την qled sumsung των 1500+ ηταν λες και εβλεπες αλλο πανελ και οι δυο τηλεορασεις εδειχναν συμβατικά τηλεοπτικα καναλια την ωρα που τις ειδα και ειχαν τρελη διαφορα. μπορει για εσενα η φωτεινότητα να μην ειναι σημαντικο και ειναι δεκτο αλλα εγω δεν μιλαω για την αναγκη αλλα για την διαφορα που εχουν αυτες οι δυο τηλεοράσεις.  Στην συνεχεια σου ανάφερα καποια τεχνικα χαρακτηριστικά που για να τα πετυχεις στην κατασκευη δεν ειναι οσο ευκολο ειναι να παραξεις ενα πιο μεγαλο και πιο αργο led.  δεν σου ειπα εγω οτι το 8κ ή τα 120hz θα τα δεις σε συμβατικα καναλια σου ειπα οτι γενικοτερα το καλυτερο πανελ θα δειξει παντου καλυτερα και σου τονισα οτι οταν καποιος επενδύει ενα ποσο χ και πανω προφανως δεν το κανει για να βλεπει ειδησεις στην τηλεοραση. Ξανα λεω δεν σου ειπα οτι τις ειδα σε καταστημα αλλα σε σπιτια. εδω συζηταμε τοση ωρα τον αν εχει διαφορα και οχι το αν αξιοποιουν καποιοι τις δυνατότητες  γιατι αυτο δεν το γνωριζεις για τον καθενα απλα κανεις μια υποθεση. ο φιλος πιο πριν ελεγε οτι το κινητο των 250 δεν εχει διαφορα απο το κινητο των 1000 και του εξηγουσα οτι και με 100 ευρω κινητο το 70% μια χαρα κανει την δουλεια αλλα τεχνολογικα και απο αποψη δυνατοτητων το κινητο 100 με το κινητο των 250 δεν συγκρινονται οπως και το κινητο των 250 με των 1000 παλι δεν συγκρίνετε. Νομιζω σου λεω τα ιδια πραγματα σε καθε ποστ ξεκαθαρα και καθε φορα κανεις πως δεν καταλαβαινεις τι λεω. να συζητησουμε το αν η τιμη θα ερπεπε αντι για 1000 να ειναι 700 αλλο θεμα αυτο ομως. επισης δεν σου ειπα για 600 με 6000 σου ειπα 500 με 1500 και σου ξανα τονιζω οτι δεν τα ειδα σε καταστηματα αλλα σε ΣΠΙΤΙΑ και τις δουλεψα.επισης δεν ειπα σε κανεναν να παει να παρει πιο ακριβο κινητο ή πιο ακριβη τηλεοραση ουτε οτι χρειαζεται πιο ακριβο κινητο-τηλεοραση ειπα απλα οτι το να λες οτι ειναι ιδια ειναι λαθος. ειμαστε σε τεχνολογικο φορουμ εδω  αν ειναι να λεμε οτι ο snapdragon 570 ειναι ιδιος με τον 870 (Χαζο παραδειγμα) κτλ κτλ δεν εχει νοημα να ειμαστε εδω ας παμε σε αλλους είδους φορουμ.

Επεξ/σία από kata_tixi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kata_tixi είπε

λοιπον ξανα λεω. δεν μιλαω απλα για την φωτεινότητα σου λεω οτι οι qled τηλεορασεις δεν ειναι τοσο φωτεινες οσο αλλα πανελ και το ειδα αυτο σε μια qled sumsung των 500 ευρω  (σε σπιτι οχι σε καταστημα) και οταν μετα απο λιγο καιρο πηγα στην αδερφη μ συγκεκριμενα και ειδα την qled sumsung των 1500+ ηταν λες και εβλεπες αλλο πανελ και οι δυο τηλεορασεις εδειχναν συμβατικά τηλεοπτικα καναλια την ωρα που τις ειδα και ειχαν τρελη διαφορα. μπορει για εσενα η φωτεινότητα να μην ειναι σημαντικο και ειναι δεκτο αλλα εγω δεν μιλαω για την αναγκη αλλα για την διαφορα που εχουν αυτες οι δυο τηλεοράσεις.  Στην συνεχεια σου ανάφερα καποια τεχνικα χαρακτηριστικά που για να τα πετυχεις στην κατασκευη δεν ειναι οσο ευκολο ειναι να παραξεις ενα πιο μεγαλο και πιο αργο led.  δεν σου ειπα εγω οτι το 8κ ή τα 120hz θα τα δεις σε συμβατικα καναλια σου ειπα οτι γενικοτερα το καλυτερο πανελ θα δειξει παντου καλυτερα και σου τονισα οτι οταν καποιος επενδύει ενα ποσο χ και πανω προφανως δεν το κανει για να βλεπει ειδησεις στην τηλεοραση. Ξανα λεω δεν σου ειπα οτι τις ειδα σε καταστημα αλλα σε σπιτια. εδω συζηταμε τοση ωρα τον αν εχει διαφορα και οχι το αν αξιοποιουν καποιοι τις δυνατότητες  γιατι αυτο δεν το γνωριζεις για τον καθενα απλα κανεις μια υποθεση. ο φιλος πιο πριν ελεγε οτι το κινητο των 250 δεν εχει διαφορα απο το κινητο των 1000 και του εξηγουσα οτι και με 100 ευρω κινητο το 70% μια χαρα κανει την δουλεια αλλα τεχνολογικα και απο αποψη δυνατοτητων το κινητο 100 με το κινητο των 250 δεν συγκρινονται οπως και το κινητο των 250 με των 1000 παλι δεν συγκρίνετε. Νομιζω σου λεω τα ιδια πραγματα σε καθε ποστ ξεκαθαρα και καθε φορα κανεις πως δεν καταλαβαινεις τι λεω. να συζητησουμε το αν η τιμη θα ερπεπε αντι για 1000 να ειναι 700 αλλο θεμα αυτο ομως. επισης δεν σου ειπα για 600 με 6000 σου ειπα 500 με 1500 και σου ξανα τονιζω οτι δεν τα ειδα σε καταστηματα αλλα σε ΣΠΙΤΙΑ και τις δουλεψα.επισης δεν ειπα σε κανεναν να παει να παρει πιο ακριβο κινητο ή πιο ακριβη τηλεοραση ουτε οτι χρειαζεται πιο ακριβο κινητο-τηλεοραση ειπα απλα οτι το να λες οτι ειναι ιδια ειναι λαθος. ειμαστε σε τεχνολογικο φορουμ εδω  αν ειναι να λεμε οτι ο snapdragon 570 ειναι ιδιος με τον 870 (Χαζο παραδειγμα) κτλ κτλ δεν εχει νοημα να ειμαστε εδω ας παμε σε αλλους είδους φορουμ.

Αυτο θα κρατήσει για πάντα μου φαίνεται..  με μπερδεύεις με τον άλλο φίλο νομίζω.. εγώ δεν μίλησα ποτε αν αξιζει και για το κόστος σε κάτι ειπα οτι η χρήση που γίνεται (και δεν μίλησα για σενα η για μενα) μας κάνει να επιλέγουμε Συγκεκριμένα πραγματα οταν επιλέγεις ένα κινητό που έχει απίστευτο επεξεργαστή και η εταιρία αυτό το εχει σαν το κορυφαιο χαρακτηριστικό της θα το πληρωσεις! Μπορεί να το πληρώσεις και σαν innovation ξερω γω... το αν εσυ δεν θα το δεις ποτε επειδή είσαι στο Instagram και μόνο εκεί  είναι άλλο καπελο αυτο δεν σημαίνει οτι η εταιρία δεν σε χρέωσε για αυτό ούτε εσύ πήρες κάτι που έπρεπε να πληρώσεις  επειδη εισαι στο instagram όμως  αυτό είναι άλλο δηλαδή ελεος! Δεν σου είπα αφου εισαι μόνο Instagram πάρε το πιο φθηνό η βολέψουν η να κρίνω την αγορά σου πάρε οποίο γουστάρεις πάρτο  επειδή έχει το μηλο από πισω! ειπα οτι στους 8 στους 10 ξερω γω δεν το παίρνουν συνειδητά επειδή θα τους φανεί καλύτερη η εμπειρία χρησης απλα λόγω πρεστίζ και δεν με νοιάζει καν να το κρίνω  αυτό καλά κάνουν εγω μια διαπίστωση έκανα! ειναι δεδομένο ότι 8 στους 20 δεν θα πληρώσουν για κάτι άλλο πέραν του πρεστίζ... αν αύριο έβαζε σε καινούριο μοντέλο η απλ επεξεργαστή 5ετιας 3 γιγα ραμ κλπ πιστευεις ότι δεν θα το αγόραζε ένα πολύ μεγάλο ποσοστό των user της apple? Τέλος συμφωνώ απόλυτα στον κομμάτι που λες ότι τα χρήματα που θα επενδύσει καποιος για να πάρει την παραπάνω  τεχνολογια (για τις tv που ανέφερες) δεν θα τι κάνει για να βλεπει τηλεοπτικό σημα και αυτο ακριβως λεω για την χρήση απο την αρχή... άσχετα που μπορεί να έχει τα χρήματα και να το κάνει.. (by the way η τηλεοραση που έχω είναι 86 ίντσες στο σαλόνι και βλέπουν τα μικρα βίντεο με παιδικά) πίστεψε με δεν την πήρα με την σκεψη οτι δεν θα μπορούσα με 1000 να κάνω την δουλειά μου! Εγω δεν  θα κρινω  κανένα  πως και γιατί δίνει τα χρήματα του εγω ξεκαθαρα λεω οτι οι καταναλωτές το μεγαλύτερο μέρος δηλαδή είναι πιο πολύ θύματα του μάρκετινγκ και της ματαιοδοξίας τους πάρα της ανάγκης τους..   δεν είμαι της φάσης πάρε αυτο για να κάνεις την δουλειά σου  πάρε αυτό που σου αρέσει για όποιον λόγο θες δε  θα σε κρίνω. .. ελπίζω να κατάλαβες σε πιο κομμάτι έχουμε διαφωνία

Επεξ/σία από Ducatista
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω συμφέρει ( αναλόγως τις τιμές πάντα ).

Και γιατί το λέω αυτό ....

Αν αγοράσεις το iPhone 13 pro max στα 1440€ καινούργιο που έχει τώρα ή που είχε όταν βγήκε ακόμα ....6 μήνες μετά , στις αγγελίες τώρα καινούργιο έχει γύρω στα 1200 . Δηλαδή 240€ κάτω . .

Μεταχειρισμένο έχει γύρω στα 900-1000(το λες και ακριβά αλλά ...)

Αν η συνδρομητική υπηρεσία το δίνει με 10€ το μήνα ... Πόσο θα σου κοστίσει;;; 

60 ευρώ το 6μηνο ..

(Αν και δεν πιστεύω μόνο 10€ . Μπορώ να υπολογίσω γύρω στα 20-30.)

Και πάλι, 180 ευρώ θα μου κοστίσει ..

Όσοι "βαριουνται" γρήγορα τις συσκευές , πιθανόν και να τους συμφέρει αυτή η υπηρεσία ( όπως εμένα πιθανόν ) , από το να μπω στη διαδικασία αγοράς καινούργιου, διατήρηση της άψογης εμφάνισης για αυξημένη τιμή μεταπώλησης.. 

Και στο τέλος ;; Να μην βρεθεί κάποιος να το αγοράσει στην τιμή που θέλω ... 

 

 

Άποψη μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...