Προς το περιεχόμενο

Προβλημα Αναπαραγωγησ Αρχειων Χ.265 Σε Τηλεοραση


PREDATOR21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.Οτι ταινια 4k x.265 εχω βαλει να παιξει στην τηλεοραση μου βγαζει αλλοιωμενα τα χρωματα . 20220406_143127.jpg.7eb0a404add51bd3d36ff51939e5505e.jpg Η Τηλεοραση μου ειναι η Samsung QLED 4K UHD QE43Q60A HDR.Μπορει να βοηθησει καποιοσ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, jim_p είπε

Ναι, δεν αντιλεγω :P
Αλλα εινια hdr? Επισης, δοκιμασες να κλεισεις το hdr απο τις ρυθμισεις της οθονης?

Δεν εχει καπου για απενεργοποιηση του HDR .Η παλεια τηλεοραση ειχε αυτη την αγορασα χτεσ και δεν βρισκω στο μενου κατι για HDR.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες samples απο το ιδιο βιντεο, ενα με hdr και ενα απλο και βαλτα να παιξουν να δεις ποιο παιζει σωστα. Δεν ειναι αναγκη να ειναι 4k ή μεγαλης διακειας, και ενα 1080 των 2 λεπτων αρκει. Το youtube εχει μερικα τετοια*, αλλα πρεπει να ξερεις πως θα τα κατεβασεις.

https://www.youtube.com/channel/UCYq-iAOSZBvoUxvfzwKIZWA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, jim_p είπε

Βρες samples απο το ιδιο βιντεο, ενα με hdr και ενα απλο και βαλτα να παιξουν να δεις ποιο παιζει σωστα. Δεν ειναι αναγκη να ειναι 4k ή μεγαλης διακειας, και ενα 1080 των 2 λεπτων αρκει. Το youtube εχει μερικα τετοια*, αλλα πρεπει να ξερεις πως θα τα κατεβασεις.

https://www.youtube.com/channel/UCYq-iAOSZBvoUxvfzwKIZWA

Λυθηκε  το προβλημα κατεβασα το Moonfall 3 διαφορετικεσ εκδοσεισ και η μια επαιξε κανονικα ,κατεβασα μετα και αλλη ταινια με το ιδιο codec που ειχε το Moonfall και αυτη επαιξε κανονικα και οι 2 ταινιεσ ηταν 4κ με HDR.Nα σε ρωτησω αν ξερεισ η τηλεοραση μου υποστηριζει ηχο Dolby Digital Plus αν παρω μια ηχομπαρα με Dolby Atmos & Dts kαι βαλω να δω μια ταινια με ηχο Dolby Atmos θα τον βγαλει τον ηχο η ηχομπαρα η θα μου βγαλει αυτο που υποστηριζει η τηλεοραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...