Προς το περιεχόμενο

Λύκειο προαγωγη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι α λυκειου και θέλω να μάθω τι βαθμους πρεπει να έχεις για να περάσεις την τάξη. Ρωτάω εδώ γιατί ούτε οι καθηγητές μου δεν ξέρουν καλά καλά. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερος αν κάποιος μου απαντούσε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, Socufnciz είπε

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι α λυκειου και θέλω να μάθω τι βαθμους πρεπει να έχεις για να περάσεις την τάξη. Ρωτάω εδώ γιατί ούτε οι καθηγητές μου δεν ξέρουν καλά καλά. Θα το εκτιμούσα ιδιαίτερος αν κάποιος μου απαντούσε 

προβιβάσιμος βαθμός στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση είναι το 10 για κάθε μάθημα. Σε περίπτωση που έχεις κάτω από 10 σε μέχρι 4 μαθήματα τα δινεις το Σεπτέμβρη αν ειναι περισσότερα επαναλαμβανεις την τάξη. Πως ακριβως υπολογίζεται ο μέσος όρος των 4μηνων με τις τελικές εξετάσεις δε γνωρίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Socufnciz είπε

Αυτό ισχύει δηλαδή?

 

http://www.opengov.gr/ypepth/?p=5125

Για την προαγωγή και την απόλυση των μαθητών στο Γενικό Λύκειο απαιτείται Γ.Μ.Ο. τουλάχιστον δέκα (10), ο οποίος προκύπτει από τον μέσο όρο των βαθμών ετήσιας επίδοσης του μαθητή όλων των γραπτώς και μη γραπτώς εξεταζόμενων μαθημάτων, με εξαίρεση το μάθημα της Φυσικής Αγωγής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Socufnciz είπε

Απλά θέλω να είμαι ενήμερος 

Κάθε χρόνο τον Μάιο βγαίνει σχετική υπουργική απόφαση.

Δες εδώ το άρθρο 2 της περσινής (δεν νομίζω ν΄αλλάξει κάτι).

https://www.e-nomothesia.gr/kat-ekpaideuse/deuterobathmia-ekpaideuse/upourgike-apophase-55831-d2-2021.html

Και κάθησε να διαβάσεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Socufnciz είπε

Δηλαδή ας πούμε αν πάρω στο πρώτο τετράμηνο 10 στην αλγεβρα και στο δεύτερο παρω 13 περνάω επειδή βγαίνει 11,5 ???

οχι πρεπει να γράψεις και καπου κοντά στο 7 στις εξετάσεις

1 ώρα πριν, Socufnciz είπε

Απλά θέλω να είμαι ενήμερος 

Αν πάντως βλέπεις οτι δεν το χεις με το διάβασμα σκέψου και τα ΕΠΑΛ που ειναι τα μαθηματα πιο βατά και τελειώνεις εχοντας είδη μια επαγγελματική ειδικότητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...