Προς το περιεχόμενο

Μπαταρία poco f1


pantelis34535

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας, η μπαταρία του poco έχει πέσει 60% υγεία σκέφτομαι να πάρω άλλη απο το skroutz αλλά οι αξιολογήσεις λένε είναι μη γνήσια και χαλάει κατευθείαν. Υπάρχει κάποιος που πήρε μπαταρία γνήσια και δεν χάλασε και από ποιο κατάστημα + αν υπάρχει κάποια άλλη μπαταρία άλλης εταιρίας.... 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Από μένα , άσε αυτή που έχεις ...άλλαξα εγώ τώρα στο F1 και δεν ξέρω τι φταίει, μπορεί να έκαναν και βλακεία στοαγαζι , αλλά το σήμα για ίντερνετ και τηλ ποτέ πιάνει , πότε όχι...άσε αυτή που εχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Στις 9/9/2022 στις 1:05 ΠΜ, kostas198211 είπε

Από μένα , άσε αυτή που έχεις ...άλλαξα εγώ τώρα στο F1 και δεν ξέρω τι φταίει, μπορεί να έκαναν και βλακεία στοαγαζι , αλλά το σήμα για ίντερνετ και τηλ ποτέ πιάνει , πότε όχι...άσε αυτή που εχεις

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με το σήμα, χωρίς να έχω αλλάξει την μπαταρία. Αν αλλάξω την μπαταρία με μία original θα δουλέψει; Από τις μπαταρίες που αναφέρονται πιο πάνω τελικά ποια είναι η αυθεντική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπερα παιδια. Θελω και εγω να αλλαξω μπαταρια για το POCO F1, κοιταω τοσο απο εδω Ελλαδα, οσο και στο Amazon και εχει πολλες διαφορετικες μπαταριες, δε ξερω ποια να διαλεξω. Εχεις κανεις εμπειρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/3/2024 στις 7:59 ΜΜ, Witcher1st είπε

Καλησπερα παιδια. Θελω και εγω να αλλαξω μπαταρια για το POCO F1, κοιταω τοσο απο εδω Ελλαδα, οσο και στο Amazon και εχει πολλες διαφορετικες μπαταριες, δε ξερω ποια να διαλεξω. Εχεις κανεις εμπειρια;

Καλησπέρα,

Καταρχήν μην κοιτάς για "original - "official" μπαταρίες καθώς έχει σταματήσει η παραγωγή τους και οι περισσότερες είναι "fake".
Μπορώ να σου προτείνω την Nohon από το AliExpress, καθώς την έχω πάρει εγώ και διάφοροι άλλοι που ξέρω στο XDA Forums. Η μπαταρία είναι τέλεια, ξανάνιωσε το poco f1 😋 Το θέμα είναι ότι θα περιμένεις λιγάκι μέχρι να σου έρθει, αλλά νομίζω είναι ότι καλύτερο για το F1. (σου έχει και τα εργαλεία που χρειαστείς μέσα)
 

Δες το post που είχα κάνει στο XDA με SOT, λίγο καιρό μετά αφού την έβαλα.

Επεξ/σία από Retrial
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, Retrial said:

Καλησπέρα,

Καταρχήν μην κοιτάς για "original - "official" μπαταρίες καθώς έχει σταματήσει η παραγωγή τους και οι περισσότερες είναι "fake".
Μπορώ να σου προτείνω την Nohon από το AliExpress, καθώς την έχω πάρει εγώ και διάφοροι άλλοι που ξέρω στο XDA Forums. Η μπαταρία είναι τέλεια, ξανάνιωσε το poco f1 😋 Το θέμα είναι ότι θα περιμένεις λιγάκι μέχρι να σου έρθει, αλλά νομίζω είναι ότι καλύτερο για το F1. (σου έχει και τα εργαλεία που χρειαστείς μέσα)
 

Δες το post που είχα κάνει στο XDA με SOT, λίγο καιρό μετά αφού την έβαλα.

Την εχω δει τη συγκεκριμενη, αλλα λεει οτι θα ερθει μετα απο 2 μηνες. Δεν ειναι μεγαλο χρονικο διαστημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Witcher1st είπε

Την εχω δει τη συγκεκριμενη, αλλα λεει οτι θα ερθει μετα απο 2 μηνες. Δεν ειναι μεγαλο χρονικο διαστημα;

Ε αμα δεν βιάζεσαι πολύ... και μένα περίπου τόσο έκανε αλλά ήθελα μια καλή μπαταρία κ όχι να πάρω μια ιμιτασιόν η οποία θα τα φτήσει στο 6μηνο.

Τώρα ανάλογα τις ανάγκες σου κοίτα και καμιά στο ebay μήπως βρεις καμιά third-party να πάρεις από εκεί πιο γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, Retrial said:

Ε αμα δεν βιάζεσαι πολύ... και μένα περίπου τόσο έκανε αλλά ήθελα μια καλή μπαταρία κ όχι να πάρω μια ιμιτασιόν η οποία θα τα φτήσει στο 6μηνο.

Τώρα ανάλογα τις ανάγκες σου κοίτα και καμιά στο ebay μήπως βρεις καμιά third-party να πάρεις από εκεί πιο γρήγορα.

Ειναι στα 17 ευρω περιπου. Περναει τελωνειο; Ερχεται ταχυδρομος σπιτι σου ή σημειωμα και πας στα ΕΛΤΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Witcher1st είπε

Ειναι στα 17 ευρω περιπου. Περναει τελωνειο; Ερχεται ταχυδρομος σπιτι σου ή σημειωμα και πας στα ΕΛΤΑ;

Εμένα είχε έρθει κανονικά σπίτι ο courier και το έφερε. Δεν πλήρωσα κάτι extra.

Απλά πλήρωσε με paypal να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο μην γίνει τίποτα και χαθεί το δέμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...