Προς το περιεχόμενο

Απορίες με εμφάνιση/απόκρυψη μηνυμάτων σε φόρουμ κλπ πλατφόρμες


esykas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε, μου έχουν δημιουργηθεί κάποιες απορίες σχετικά με την εσκεμμένη απόκρυψη/αποκλεισμό, μηνυμάτων μου σε site/forums και λογαριασμούς στο youtube για παράδειγμα.

Για να γίνω κατανοητός, σε site που έχουν disqus για τον σχολιασμό, παρατήρησα ότι ανέβαζα σχόλια τα όποια δεν απατιόντουσαν από τον συγκεκριμένο που απαντούσα, μετά από refresh, το σχόλιο δεν υπήρχε, λογικά ήταν μπλοκάρισμα από το εν λόγο site για τους δικούς του λόγους.

Αυτό όμως που με παραξένεψε ήταν το ίδιο πρόβλημα σε κανάλια του youtube, είδα ότι εάν μπαίνω χωρίς σύνδεση στο λογαριασμό μου, σε κάποιους, όχι σε όλους, δεν εμφανίζετε ο σχολιασμός μου στο βίντεο, παρά μόνο όταν είμαι συνδεδεμένος, είναι και αυτό μια ένδειξη αποκλεισμού από τον διαχειριστή του καναλιού;

Μπήκα στις ρυθμίσεις youtube, δεν είδα να έχω αποκλείσει εγώ κάτι σε σχέση με την ασφάλεια στα μηνύματα, εκτός από ότι δεν θέλω να έχω παρακολούθηση δραστηριότητας κλπ 

ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ για την απάντηση σου, πληροφοριακά σε άλλα δύο site's που τους είχα κάνει την ίδια ερώτηση εάν με έχουν αποκλείσει, δεν μου έχουν απαντήσει ποτέ, είναι η πολιτική τους να σε γράφουνε 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες μετά...

To disqus μπορεί να σε αποκλείσει η σελίδα που γράφεις είναι γνωστό από παλιά, στο youtube γίνονται ανεξήγητα πράγματα με τα σχόλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...