Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με υγραέριο


pantelis16

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/4/2022 στις 3:28 ΠΜ, bmv είπε

Υπάρχει το ενδεχόμενο να συμπλήρωσε ώρες λειτουργίας και να θέλει σέρβις.

Σε περίπτωση συντήρησης που έχουν συμπληρωθεί ώρες λειτουργίας απλώς σφυρίζει με το σβήνεις . Δε υπάρχει περίπτωση να σε πετάει σε βενζίνη η να μη γυρίζει καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

΄Εχω ένα πρόβλημα με το σύστημα lpg του αυτοκίνητου μου. ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί. δεν δίνει ούτε καν ένδειξη ότι είναι κλειστό σαν να έχει νεκρώσει το σύστημα. Τι μπορεί να συμβαίνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, tasosto είπε

΄Εχω ένα πρόβλημα με το σύστημα lpg του αυτοκίνητου μου. ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί. δεν δίνει ούτε καν ένδειξη ότι είναι κλειστό σαν να έχει νεκρώσει το σύστημα. Τι μπορεί να συμβαίνει;

Μαλλον πρεπει να το δει ο εγκατασταης ...Τι kit εχεις σε τι αμαξι  ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, tasosto είπε

΄Εχω ένα πρόβλημα με το σύστημα lpg του αυτοκίνητου μου. ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί. δεν δίνει ούτε καν ένδειξη ότι είναι κλειστό σαν να έχει νεκρώσει το σύστημα. Τι μπορεί να συμβαίνει;

Δες πρώτα τη ασφάλεια από τη παροχή ρεύματος που πάει προς το εγκέφαλο. Άλλιως μπορεί να είναι πολλά θέματα . Μέχρι και εγκέφαλος .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Κάποια στιγμή μου το παρουσιασε κ εμένα. Όταν έβαζα μπροστά τη μηχανη, μου έβγαζε σήμα ότι δεν έχει υγραέριο κ το γύριζε σε βενζίνη. Το πήγα στον μάστορα κ μου είπε ότι το έχουν ρυθμισμενο μετά από κάποιες ώρες λειτουργίας το εμφανίζει για να σε προηδοποιησει ότι χρειάζεται συντήρηση. Μόλις πατήσω το κουμπί του υγραερίου το γυρίζει σε υγραέριο.τωρα πάλι ήρθε η ώρα για συντήρηση συμφωνα με τον μετρητή κ μου το πετάει πάλι. Το έχω αρκετές ημέρες έτσι κ από εχθές μου το πετάει ακόμα κ αν πατήσω το κουμπί.οποτε καλό είναι όποιος έχει το ίδιο θέμα να το αναφέρει στον μάστορα του. Το λέω γιατί πολλές φορές μπορεί να σου το παρουσιάσει σαν κάποια άλλη βλάβη κ να σε χρεώσει κάτι το οποίο δεν χρειάζεται αλλαγή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, valader είπε

Κάποια στιγμή μου το παρουσιασε κ εμένα. Όταν έβαζα μπροστά τη μηχανη, μου έβγαζε σήμα ότι δεν έχει υγραέριο κ το γύριζε σε βενζίνη. Το πήγα στον μάστορα κ μου είπε ότι το έχουν ρυθμισμενο μετά από κάποιες ώρες λειτουργίας το εμφανίζει για να σε προηδοποιησει ότι χρειάζεται συντήρηση. Μόλις πατήσω το κουμπί του υγραερίου το γυρίζει σε υγραέριο.τωρα πάλι ήρθε η ώρα για συντήρηση συμφωνα με τον μετρητή κ μου το πετάει πάλι. Το έχω αρκετές ημέρες έτσι κ από εχθές μου το πετάει ακόμα κ αν πατήσω το κουμπί.οποτε καλό είναι όποιος έχει το ίδιο θέμα να το αναφέρει στον μάστορα του. Το λέω γιατί πολλές φορές μπορεί να σου το παρουσιάσει σαν κάποια άλλη βλάβη κ να σε χρεώσει κάτι το οποίο δεν χρειάζεται αλλαγή 

Δε είναι στάνταρ θέμα , μπορεί να είναι σημάδια και map sensor 

Όντως μετράει και ώρες λειτουργίας του συστήματος. Προσωπικά κάθε 20,000 αλλάζω και τα 2 φίλτρα ( γραμμής & μειωτηρα) .

Υπάρχει και επιλογή για μη υπενθύμιση του service ή να στο κλειδώσει εντελώς  το υγραέριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Map sensor εννοεις τον αισθητήρα πίεσης που είναι πριν από τα μπεκ; εδώ θεσσαλονικη πάντως που το πήγα σε 2 μάστορες δεν ακουμπάνε τον μειωτηρα.σε ερώτηση που έκανα για καθαρισμό του ή αλλαγή μεμβράνης μου είπαν ότι δεν το πειράζουν, μόνο αλλαγή. Όλοι κοιτάζουν να κάνουν τα βασικά να πάρουν εύκολα το μεροκάματο. Προσπαθω κ εγώ να βρω ένα καλό μάστορα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, valader είπε

Map sensor εννοεις τον αισθητήρα πίεσης που είναι πριν από τα μπεκ; εδώ θεσσαλονικη πάντως που το πήγα σε 2 μάστορες δεν ακουμπάνε τον μειωτηρα.σε ερώτηση που έκανα για καθαρισμό του ή αλλαγή μεμβράνης μου είπαν ότι δεν το πειράζουν, μόνο αλλαγή. Όλοι κοιτάζουν να κάνουν τα βασικά να πάρουν εύκολα το μεροκάματο. Προσπαθω κ εγώ να βρω ένα καλό μάστορα 

Δε είναι πάντα σίγουρο ότι θα πετύχει η επισκευή του μειωτηρα με το Κιτ επισκευής.

Τι σύστημα έχεις ; 

Ναι το map εννοώ , το είχα αλλάξει σε Lovato. 

Βέβαια όλα υποθέσεις είναι . Το σωστό είναι να συνδεθεί και σε Η/Υ και βλέπουν και άλλες παραμέτρους ένας εγκαταστατης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν στο γυρνάει σε βενζίνη αμεσως και δεν μπορεί να δουλέψει με αέριο κατά πάσα πιθανότητα θέλει αλλαγή ο πνεύμονας. Δεν μπορεί να δουλέψει στα σωστά bar. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Τελικά μετα από καιρό το πήγα σε ένα συνεργείο που ασχολούνται με αέριο αυτοκινήτου.μου άλλαξαν τον αισθητήρα πίεσης/θερμοκρασίας(map sensor).το έκαναν κ ένα service κ δουλεύει τέλεια.μου είπε ότι  είναι ευαίσθητα κ χαλάνε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, valader είπε

Τελικά μετα από καιρό το πήγα σε ένα συνεργείο που ασχολούνται με αέριο αυτοκινήτου.μου άλλαξαν τον αισθητήρα πίεσης/θερμοκρασίας(map sensor).το έκαναν κ ένα service κ δουλεύει τέλεια.μου είπε ότι  είναι ευαίσθητα κ χαλάνε.

Τα φίλτρα μειωτη και γραμμής πόσο τα είχες επάνω ; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...