Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα μετά από αλλαγή κωδικοποιήσεις utf-8


76xristos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά σε όλους έχω ένα εξής πρόβλημα πήγα να αλλάξω την κωδικοποίηση από τα  windows utf-8 για να μπορώ να βλέπω ελληνικούς υπότιτλους στο bsplayer πήγα βήμα-βήμα όπως δείχνουν κάποιες σελίδες στο ίντερνετ άλλαξα στις ρυθμίσεις ελληνικά από Αγγλικά που ήτανε και έβαλα utf-8 μου ζήτησε να κάνω επανεκκίνηση να πάρει τις ρυθμίσεις αφού έκανα την επανεκκίνηση από το υπολογιστής δεν ανοίγει και μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει στο να μη χάσει τουλάχιστον και τα αρχεία που έχω μέσα όπως καταλαβαίνεις δεν είμαι και πολύ γνώστης ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

20220426_102336.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μήνυμα αναφέρει ότι δεν βρέθηκε λειτουργικό σύστημα. Μήπως έχεις πάνω στο pc κανένα usb ή αν έχεις dvd-rw δες μήπως είναι κανένα δισκάκι μέσα.

Πέρα από αυτά, θα πρέπει να ανοίξεις το πλαϊνό καπάκι και να ελέγξεις την σύνδεση του δίσκου (ρεύμα και δεδομένα).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα φίλε μου ναι είχα πάνω ένα usb που είχε μέσα τα win 10 usb  .όσο για το δεύτερο δεν το κατάλαβα πως μπορώ να το ελέγξω αυτό .αν και με αυτό που μου είπες μου έδωσες ιδέα το έβαλα σε ένα παλιό pc που έχω τον σκληρό και των διαβάζει . Άρα είμαι οκ από σκληρό άρα τι μπορεί να πιγε λάθος ? Βάζω και έναν ssd που έχω με win 7 και βγάζει και σε αυτόν το ίδιο μήνυμα 

Τελικά έβγαλα το usb από πάνω και όλα καλά φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ είσαι ο καλύτερος με βοήθησες πολύ .πάνω στην θολούρα μου δεν σκεφτόμουν ούτε έβλεπα τίποτα 

Επεξ/σία από 76xristos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...