Προς το περιεχόμενο

M2 NVME δεν αναγνωριζεται


Cr4zyc4t3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα, εχω το lenovo ideapad gaming3 και αγορασα αυτον εδω τον ssd https://www.beboo.gr/index.php?route=product/product&product_id=51448 . Μολις τον κουμπωνω πανω και παω να κανω boot , κολλαει στο logo της lenovo για 1-2λεπτα και ανοιγει αλλα  μετα δεν μπορω να τον κανω initialize απο το disk manager των windows 11. Μολις τον αφαιρω ολα δουλευουν κανονικα.

Τι μπορει να φταιει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Cr4zyc4t3 είπε

Καλησπερα, εχω το lenovo ideapad gaming3 και αγορασα αυτον εδω τον ssd https://www.beboo.gr/index.php?route=product/product&product_id=51448 . Μολις τον κουμπωνω πανω και παω να κανω boot , κολλαει στο logo της lenovo για 1-2λεπτα και ανοιγει αλλα  μετα δεν μπορω να τον κανω initialize απο το disk manager των windows 11. Μολις τον αφαιρω ολα δουλευουν κανονικα.

Τι μπορει να φταιει?

Nvme φιλε μου δεν φορουσε απο την αρχη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες απο την αρχη τι εχεις κανει , το ναι που λες σημαινει οτι ειχε και εσυ πηγες και πηρες αλλον

Επομενη λαλακια ειναι οτι εχεις win11...............ξεκινα και λεγε με τι hardware το πηρες & με τι windows

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, triplex1 είπε

Πες απο την αρχη τι εχεις κανει , το ναι που λες σημαινει οτι ειχε και εσυ πηγες και πηρες αλλον

Επομενη λαλακια ειναι οτι εχεις win11...............ξεκινα και λεγε με τι hardware το πηρες & με τι windows

Ειχε ναι, και εγω πηρα και δευτερο, δεν γινεται να εχεις 2 nvme?

Απο hardware ειχε ryzen5 4600u με 1650ti και 8 ram(16 πλεον).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Cr4zyc4t3 είπε

με τα 10

Λοιπον αλλη ερωτηση δεν θα σε κανω αν δεν αναφερεις με τη σειρα τι ηταν και τι προσπαθεις να κανεις.

Λογικα εβγαλες τον δισκο τον sata εξω , προσπαθεις να κανεις καποιο dual boot? τα win10 σε ποιο δισκο ηταν κτλ ...............ενα-ενα με το τσιγκελι δουλεια δεν γινεται φιλαρακι μου καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, triplex1 είπε

Λοιπον αλλη ερωτηση δεν θα σε κανω αν δεν αναφερεις με τη σειρα τι ηταν και τι προσπαθεις να κανεις.

Λογικα εβγαλες τον δισκο τον sata εξω , προσπαθεις να κανεις καποιο dual boot? τα win10 σε ποιο δισκο ηταν κτλ ...............ενα-ενα με το τσιγκελι δουλεια δεν γινεται φιλαρακι μου καλο.

Τα windows 10 ηταν στον παλιο τον nvme με τον οποιο ηρθε το laptop, πριν μηνες εβαλα τα 11, και σημερα προσπαθω να βαλω εναν δευτερο nvme για να αποθηκευω παιχνιδια.Δεν εβγαλα καποιον δισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα προτεραιότητα δισκων μεσα απο το bios και αν δε γινεται κατι απο εκει βαλε 10αρια , σε καμια περιπτωση δεν φταιει ο δισκος που πηρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ αναφέρει τις δυνατότητες τοποθέτησης που σου δίνει το λάπτοπ σου

 

Kαι παρακάτω πώς να ενεργοποιήσεις τον νέο δίσκο.
Eπίσης, αγόρασες 128GB δίσκο για παιχνίδια ;;;;
Εκτός μόνο αν ασχολήσε μόνο με 2-3 το πολύ ή αν δεν σε νοιάζει να βγάζεις/βάζεις συνέχεια ο χώρος δεν αρκεί ούτε για ζήτω.

 

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, dpolal είπε

Εδώ αναφέρει τις δυνατότητες τοποθέτησης που σου δίνει το λάπτοπ σου

 

Kαι παρακάτω πώς να ενεργοποιήσεις τον νέο δίσκο.
Eπίσης, αγόρασες 128GB δίσκο για παιχνίδια ;;;;
Εκτός μόνο αν ασχολήσε μόνο με 2-3 το πολύ ή αν δεν σε νοιάζει να βγάζεις/βάζεις συνέχεια ο χώρος δεν αρκεί ούτε για ζήτω.

 

Το προβλημα ειναι οτι εμενα στο disk management δεν μου εμφανιζει τον δευτερο δισκο καθολου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Cr4zyc4t3 είπε

Το προβλημα ειναι οτι εμενα στο disk management δεν μου εμφανιζει τον δευτερο δισκο καθολου.

Άλλο αυτό. Πάνε στο Disk management. Στα win 10 το βρίσκω κάνοντας δεξί κλικ  στο start button. Για τα 11ρια δεν γνωρίζω. 

Στον βλέπει λοιπόν στο Disk management????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...