Προς το περιεχόμενο

Πλύσιμο αυτοκινήτου χωρίς νερό


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα το πλυντήριο είναι η καλύτερη λύση αλλά πολύ εύκολα σε μια δυο μέρες μπορεί να γίνει μια από τα ίδια. Αν δεν υπάρχει δυνατότητα με λάστιχο κλπ στο σπίτι είδα διαφορά προϊόντα να κυκλοφορούν 

Κάθε πλύσιμο κοστίζει 10 με 15 ευρώ και τουλάχιστον μια ώρα αναμονή 

Έχει κάποιος εμπειρία από αυτά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 93
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κανενα απο τα waterless δεν προκειται να κανει δουλεια σε βρωμικο αμαξι. Κανουν δουλεια μονο σε ηδη πλυμενα και ελαφρως "σκονισμενα". Επιπλεον χρειαζεσαι καλες πετσετες ( πανω απο 500gsm) για να μην ρισκαρεις σημαδια απο την βρωμια.

Τα καλλιτερα αποτελεσματα με waterless θα τα εχεις μονο εαν εχεις κανει ηδη την αναγκαια προπαρασκευη μια φορα ( detailing, sealing).

P.S. το πλυντηριο ΔΕΝ ειναι η καλλιτερη λυση. η καλλιτερη λυση ειναι το δικο σου χερι.

Επεξ/σία από NTC Labs
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, NTC Labs είπε

Κανενα απο τα waterless δεν προκειται να κανει δουλεια σε βρωμικο αμαξι. Κανουν δουλεια μονο σε ηδη πλυμενα και ελαφρως "σκονισμενα". Επιπλεον χρειαζεσαι καλες πετσετες ( πανω απο 500gsm) για να μην ρισκαρεις σημαδια απο την βρωμια.

Τα καλλιτερα αποτελεσματα με waterless θα τα εχεις μονο εαν εχεις κανει ηδη την αναγκαια προπαρασκευη μια φορα ( detailing, sealing).

P.S. το πλυντηριο ΔΕΝ ειναι η καλλιτερη λυση. η καλλιτερη λυση ειναι το δικο σου χερι.

Εννοω σε αμαξι σκονισμνο απο λασποβροχη ή γυρη που ειναι εντονη αυτη την εποχη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα πήγαινε το σε αυτά που το πλένεις μόνος και βάζεις κέρματα.

Και πιο φτηνό και καλύτερο πλύσιμο.

Έτσι όπως το λες ήταν το μαύρο δικό μου, επειδή ήταν σε κλειστό χώρο είχε μόνο σκόνη. Ε όταν ήθελα πέρναγα μία από ένα τέτοιο με μάνικες και με 2€ ήταν καθαρό. Βέβαια μιλάμε για μχ5 μισό αυτοκίνητο... Αντίστοιχα το punto ήθελε 3-4€.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, filarhos είπε

Καλύτερα πήγαινε το σε αυτά που το πλένεις μόνος και βάζεις κέρματα.

Και πιο φτηνό και καλύτερο πλύσιμο.

Έτσι όπως το λες ήταν το μαύρο δικό μου, επειδή ήταν σε κλειστό χώρο είχε μόνο σκόνη. Ε όταν ήθελα πέρναγα μία από ένα τέτοιο με μάνικες και με 2€ ήταν καθαρό. Βέβαια μιλάμε για μχ5 μισό αυτοκίνητο... Αντίστοιχα το punto ήθελε 3-4€.

Δεν έχει τέτοια στην περιοχή μου. 

Μονό κλασικά πλυντήρια με πολύ αναμονή και 12 ευρώ για suv 

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Δεν έχει τέτοια στην περιοχή μου. 

Μονό κλαδικά πλυντήρια με πολύ αναμονή και 12 ευρώ για suv 

Δυστυχώς τότε μπιτονάκι... Αλλά suv με μπιτονάκι ούτε στον εχθρό μου...

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, Γιάννης Platano είπε

Εννοω σε αμαξι σκονισμνο απο λασποβροχη ή γυρη που ειναι εντονη αυτη την εποχη 

Τοτε ισως κανεις δουλεια με προσοχη στις πετσετες ( εννοειται ΟΧΙ βαμβακερες)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλύσιμο πάντα μόνος με 1,5€ (50 λεπτά η σκούπα και δύο νερά) με δικό μου κουβά, σαμπουάν και σφουγγάρι. Σιγά μην πάω να δώσω 10 - 12 - 15 ευρώ για κάτι που το κάνω καλύτερα και το απολαμβάνω. Βέβαια την καλύτερη δουλειά την κάνω στο χωριό με πιεστικό, σε σκιά και με την ησυχία μου. 

"Απαραίτητο" να υπάρχει γκαράζ για να πιάσει τόπο ο κόπος αλλιώς σε δύο μέρες θα είναι πάλι χάλια. Πρέπει να βρέξει τώρα που δεν υπάρχει σκόνη στον αέρα για να καθαρίσουν και οι δρόμοι. Μιλάμε περνάνε αυτοκίνητα και σηκώνεται απίστευτη σκόνη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, liakinen είπε

Πλύσιμο πάντα μόνος με 1,5€ (50 λεπτά η σκούπα και δύο νερά) με δικό μου κουβά, σαμπουάν και σφουγγάρι. Σιγά μην πάω να δώσω 10 - 12 - 15 ευρώ για κάτι που το κάνω καλύτερα και το απολαμβάνω. Βέβαια την καλύτερη δουλειά την κάνω στο χωριό με πιεστικό, σε σκιά και με την ησυχία μου. 

"Απαραίτητο" να υπάρχει γκαράζ για να πιάσει τόπο ο κόπος αλλιώς σε δύο μέρες θα είναι πάλι χάλια. Πρέπει να βρέξει τώρα που δεν υπάρχει σκόνη στον αέρα για να καθαρίσουν και οι δρόμοι. Μιλάμε περνάνε αυτοκίνητα και σηκώνεται απίστευτη σκόνη. 

μακρια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηλεφωνο κσι τα παιδια απο το πλυντιριο ερχοντε το παιρνουν και το φερνουν  σπιτι. 

10 ευρω.

Τα λαμπικο και τυπου αυτα ειναι μαλακιες. Μια φορα πηγα περαστικος αναγκαστικα γιατι ηταν μεσα στην λασπη και το μετάνιωσα.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ένα απ' αυτά που το πλένεις (το οχημα) μονος σου, διαβασα στα σχολια οτι δεν επιτρέπεται να φέρουν οι πελάτες δικα τους σφουγγάρια... περίεργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...