Προς το περιεχόμενο

Αγορά συναγερμού αυτοκινήτου


nickT

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά, Χριστός ανέστη!!!
Πρόσφατα παράγγειλα νέο αυτοκίνητο, και περιμένω πώς και πώς να το παραλάβω. Το πρόβλημα είναι πως στη περιοχή που μένω, μετράω μια ολική κλοπή και μια μερική(το ραδιο-cd μου έκλεψαν, και για να το πάρουν κατέστρεψαν όλο το ταμπλό). Επειδή δεν θέλω να κλάψω ξανά τα λεφτά μου, αποφάσισα να πάρω κάποιον αξιόπιστο συναγερμό μέχρι 350 ευρώ που να μπορώ να εντοπίζω που βρίσκεται ανά πάσα ώρα το αυτοκίνητό μου, να μπορώ να κλείνω τη μηχανή σε περίπτωση κλόπης, και γενικά να νιώθω περισσότερο ασφαλής απ' ότι με έναν απλό συναγερμό.

Εδώ θα ήθελα τη βοήθειά σας μιας και δεν έχω ιδέα από συναγερμούς αυτοκινήτων. Ένας φίλος μου πρότεινε να κοιτάξω της εταιρίας viper.

Ποιά η άποψή σας, και με ποιόν συναγερμό μείνατε εσείς ευχαριστημένοι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pandora, βέβαια για αυτον το συναγερμό τα 350€ ειναι λίγα.

Το να κλείσεις τον κινητήρα στο 99% των περιπτώσεων δεν ειναι εφικτό αν οι κλέφτες ξερουν τα στοιχειώδη.

Κανονικά πριν πάρεις νεο αυτοκίνητο έπρεπε να ειχες εξασφάλιση γκαράζ

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Pandora, βέβαια για αυτον το συναγερμό τα 350€ ειναι λίγα.

Το να κλείσεις τον κινητήρα στο 99% των περιπτώσεων δεν ειναι εφικτό αν οι κλέφτες ξερουν τα στοιχειώδη.

Κανονικά πριν πάρεις νεο αυτοκίνητο έπρεπε να ειχες εξασφάλιση γκαράζ

Νομιζω μια χαρα βρισκει pandora με 350 ευρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Όπως και μια χαρά τα σηκώνουν πλέον και με pandora πολύ ακριβότερους από τον βασικό. Αν είναι εμπορικό το αυτοκίνητο και μένεις σε καμιά ερημιά, είναι δύσκολα τα πράγματα. Εκτός από συναγερμό, καλά θα είναι να αποκλείσεις την πρόσβαση στην θύρα obd με κάποιον τρόπο, γιατί αν κουμπώσουν εκεί εξωτερικό εγκέφαλο, πάνε και συναγερμοί και όλα, και σε 30" το πήρανε. Επίσης μια καλή κλειδαριά για το τιμόνι μπορεί να βοηθήσει συνολικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις!!!

Όσοι προτείνετε pandora έχετε στο μυαλό σας κάποιο συγκεκριμένο συναγερμό που μείνατε ευχαριστημένοι ή γενικά σαν εταιρία είναι αξιόπιστη;

1 ώρα πριν, G.bar είπε

  Όπως και μια χαρά τα σηκώνουν πλέον και με pandora πολύ ακριβότερους από τον βασικό. Αν είναι εμπορικό το αυτοκίνητο και μένεις σε καμιά ερημιά, είναι δύσκολα τα πράγματα. Εκτός από συναγερμό, καλά θα είναι να αποκλείσεις την πρόσβαση στην θύρα obd με κάποιον τρόπο, γιατί αν κουμπώσουν εκεί εξωτερικό εγκέφαλο, πάνε και συναγερμοί και όλα, και σε 30" το πήρανε. Επίσης μια καλή κλειδαριά για το τιμόνι μπορεί να βοηθήσει συνολικά.

Αυτο για την θύρα obd το ακούω πολύ. Θα πρέπει να ρωτήσω πρώτα όμως την αντιπροσωπεία αν χάνεται η εγγύηση!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Καπου είχα δει βίντεο που αλλάζει ο ιδιοκτήτης την θεση της obd ωστε να μην μπορούν να την βρουν οι κλέφτες.

Γενικά όποιο συναγερμό και να επιλέξεις, αυτό παραπάνω που δείχνει το βίντεο καλό ειναι να το κάνεις.

Αν και πάλι την ενδεχομενη ζημιά δεν τη γλυτώνεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασφάλεια κλοπής μόνο. Δυστυχώς όλα τα συστήματα παραβιάζονται.

Για να τους δυσκολέψεις όσο πιο πολύ μπορείς πήγαινε συνδυαστικα σε συναγερμό, δεύτερο κρυμμένο gps και διακόπτη αντλίας. Βέβαια όλα τα ανωτέρω μπορούν να αποτύχουν οπότε με μια ασφάλεια κλοπής τουλάχιστον δεν θα χάσεις τα λεφτά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...