Προς το περιεχόμενο

Με Snapdragon 8 Gen 1, οθόνη 120Hz και φόρτιση 120W έρχεται το POCO F4 GT


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 ώρες πριν, Zengar Zombolt είπε

600€ και 700€ για POCO......που promoταριζοταν ως flagship killer specs με mid range τιμη ; ( poco f1 msrp 300€)
και τωρα χρεωνει τα διπλα χρηματα ;;;
και γενικα εχει καταντησει η Xiaomi ανα tier να χρεωνει τα διπλα χρηματα απο οτι χρεωνε παλια.....
Οχι ευχαριστουμε δεν θα παρουμε αν δεν κατεβεις απο το καλαμι σου Xiaomαρα !
“Εκανε η μύγα κώλο κι έχεσε τον κόσμο όλο”

Εντάξει τότε, δώσε εσύ τα διπλάσια + χρήματα για τηλέφωνα με χειρότερα χαρακτηριστικά σε Samsung και Apple και άσε εμάς με την Xiaomi που «έχει καβαλήσει το καλάμι».

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θυμάστε κάποτε που το mi 8 που ήταν κινητάρα είχε 160, σε τι είναι καλύτερα αυτά τα poco με τα 700 € 

Μια εφαρμογή που μου δείχνει το πόσο ρεύμα περνάει κατά την φόρτιση είναι η Aida64, τώρα για υγεία αναφέρει απλώς good, πιθανόν όταν το τηλέφωνο ήταν καινούργιο να έγραφε excellent, δεν γνωρίζω, δεν την είχα από την αρχή. 

 

Screenshot_20220429-164034.png

Επεξ/σία από 1nsom-n1k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sallyb είπε

Καλησπέρα. Πέρνα είτε την ελληνική rom(xiaomi-miui.gr , θα βρεις τα πάντα και θα σε βοηθήσουν τα παιδιά σε ό,τι θες) είτε οποιαδήποτε άλλη και θα δεις άλλο τηλέφωνο. Επειδή ήμουν κάτοχος του συγκεκριμένου τηλεφώνου το θεωρώ σαν σύνολο από τα καλύτερα που έχει βγάλει. Και από τους καλύτερους επεξεργαστές!!!

Ξέρω την διαδικασία αλλά με κάτι ιστορίες όπως ολικό reset και μετά να δούμε αν θα δουλεύει το Google pay κτλπ δεν θέλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, stivaks72 είπε

Nope. 
Το accubattery για να σου δείξει το ποσοστό χρειάζεται 15-20 πλήρεις φορτίσεις. 

Και πάλι κατά προσέγγιση. 

Το ποσοστό σου το δείχνει από την 1η πλήρη φόρτιση. Τα 15 data points τα θέλει όταν δεν συμπληρώνεις κύκλους φόρτισης, για να κάνει καλύτερη προσέγγιση και να βελτιώσει τα στατιστικά. Και είναι 15 φορτίσεις για πάνω από 70% περίπου για να έχεις καλή ακρίβεια.

Health_-_capacity_estimate_data_points.p

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, Arkin είπε

600 για poco? Σοβαρα xiaomi? Θα σε φαει η realme στη στροφη. 

Δεν θέλω να σου χαλάσω το όνειρο, αλλά η realme για το αντίστοιχο Realme GT 2 pro 8/128 ζητάει 750ευρώ και 850ευρω για την 12/256...

Με λίγα λόγια η realme που την παρουσιάζεις σαν φθηνότερη, είναι στην πράξη ακριβότερη....

https://techblog.gr/mobile/realme-gt2-pro-erchetai-ellada-timi-850-eyro/

850ευρώ χωρίς ασύρματη φόρτιση και χωρίς πιστοποίηση ip68,χωρις telephoto κάμερα. Δηλαδή αν τα βάλει και αυτά, 1000+ευρώ τιμή θα ζητάνε.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Losraio είπε

Εντάξει τότε, δώσε εσύ τα διπλάσια + χρήματα για τηλέφωνα με χειρότερα χαρακτηριστικά σε Samsung και Apple και άσε εμάς με την Xiaomi που «έχει καβαλήσει το καλάμι».

 

Με xiaomi κινητό είμαι τώρα και ήμουν τα τελευταία έξι χρόνια και σε όσους φίλους γνωστούς συγγενείς που εψάχναν για κινητό, xiaomi τους πρότεινα οπότε ξέρω γιατί μιλάω.

το κανω παραθεση για να μην χαθει αυτο το ευφυέστατο σχολιο σε περιπτωση που καταλαβεις τι πατατα πεταξες και το διαγραψεις/αλλαξεις.
καλη συνεχεια με υγεια !!!
🙏

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευτυχώς πρόλαβα και παράγγειλα 2, τρέξτε τζάμπα ειναι όσο προλαβαίνετε! Του χρόνου το επόμενο θα έχει 1000 και το μεθεπόμενο 1500.ειναι κρίμα να μην έχετε τη xiaomi experience. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, Losraio said:

Εντάξει τότε, δώσε εσύ τα διπλάσια + χρήματα για τηλέφωνα με χειρότερα χαρακτηριστικά σε Samsung και Apple και άσε εμάς με την Xiaomi που «έχει καβαλήσει το καλάμι».

Γιατί το κινητό για benchmarks είναι; Πληρώνεις κ' έχεις καλύτερα χαρακτηριστικά εκεί που μετράει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, valkon είπε

Η μπαταρία του poco f3 είναι για γέλια πάντως.

 

Και σε αυτό τα πρώτα τέστ δείχνουν πόσο άθλια μπαταρία έχει,  δυστυχώς έχουμε πήξει στην σαβουρα, μεγάλο μερίδιο ευθύνης έχει ο σάπιος  8 gen  που φοράει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...