Προς το περιεχόμενο

Επικαθήσεις στο χρωμα αυτοκινητου


rallistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά.

Εχω ένα GLA του 2021 λευκό.Το είχα αφήσει κανένα μηνα άπλυτο να τελειώσει η ιστορία με το χώμα και τη βροχή.Προχθές το έπλυνα και παρατήρησα πολλά πολύ μικρά κίτρινο καφέ σημαδάκια πάνω στο χρωμα του τα οποία δε φευγουν ούτε με το νύχι.

Πιο παλιά σε ένα πλυντήριο που είχε εντοπίσει κάτι μικρά ο μάστορας εκεί,μου είχε δείξει μια πάστα πυλου που τα εβγαζε με σχετική ευκολια.

Μόλις τον ρώτησα τι θέλει για να το καθαρίσει το αμάξι είχε πει 100€ τα οποία δεν ήμουν και δεν είμαι σε φάση να δώσω μιας και είναι και leasing το αμάξι.

Προχθες όμως παράγινε το κακό.

Εχει δουλέψει κανεις κάποιο τέτοια προϊόν;

Εντωμεταξύ σε όσα αμάξια έχουν περάσει από τα χέρια μου (Ιαπωνικά-Γερμανικά) ποτε δεν είχα δει τέτοια ευαισθησία στο χρωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, με πηλό και λίγη υπομονή φεύγουν όλα. Υπάρχει αρκετό υλικό στο YouTube για τη χρήση του πηλού, δεν είναι κάτι. Και εμένα σε λευκό Ιαπωνέζικο του ΄19 έχουν κάνει την εμφάνιση τους αυτά τα καφέ σημαδάκια και όπου να ΄ναι θα κάτσω να το περάσω ένα χέρι όλο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε την παρακάτω αλοιφή και το αυτοκίνητο σου θα γινει καινούργιο, χρηση παντα με βαμβάκι

https://www.skroutz.gr/s/26817315/Mentor-Teroson-WX180-Γυαλιστική-Αλοιφή-Αμαξώματος-1lt.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, xsterg είπε

leasing, gla, και ασχολεισαι? στα 4 χρονια θα σου φερουν καινουργιο.

Μωρε ετσι ειπα κι εγω την πρωτη φορα που τα ειδα,αλλα εχει παραγινει το κακο το τελευταιο διμηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...