Προς το περιεχόμενο

Αποστολή δέματος προς Αγγλία.


Thesoundmakergr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους,

Πρόκειται να αποστείλω δέμα σε φιλαράκι στην Αγγλία σαν δώρο, (Μέσο βάρος ~ 2 κιλά και θα εμπεριέχει λάπτοπ).
Θα ήθελα λοιπόν να ρωτήσω εαν κάποιος έχει την σχετική εμπειρία για το ποια ειναι η διαδικασία με το τελωνείο, αλλα και ποια εταιρία ειναι VFM αλλά και σχετικά γρήγορη σε τέτοιου είδους μεταφορές.

Ψάχνοντας βρήκα κάποια συνοδευτικά έγγραφα που πρέπει να εμπεριέχει το δέμα λόγω αποστολής εκτός Ε.Ε. αλλα εννοείται πως ο καθένας γράφει στα site το μακρύ και το κοντό του (όπως προείπα πρόκειται για δώρο οπότε δεν μπορεί να συμπεριληφθεί τιμολόγιο πχ).

Ευχαριστώ προκαταβολικά για την βοήθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω αγανακτησει με την αποστολη δεματων απο Αγγλια προς Ελλαδα. Ατελειωτη αναμονη μεχρι 2 μηνες! Χωρις λογο και αιτια! Φαντασου 1 εγγραφο που ειχα στειλει ειχε κολλησει 1 μηνα στο τελεωνειο και πληρωσαν επιπλεον 2.5 ευρω για να το παραλαβουν Ελλαδα! Παρανοια.

Φιλε καλυτερα περιμενε να ερθει ο φιλος Ελλαδα και του το δινεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, OxiGiannisGiannakis είπε

Εγω εχω αγανακτησει με την αποστολη δεματων απο Αγγλια προς Ελλαδα. Ατελειωτη αναμονη μεχρι 2 μηνες! Χωρις λογο και αιτια! Φαντασου 1 εγγραφο που ειχα στειλει ειχε κολλησει 1 μηνα στο τελεωνειο και πληρωσαν επιπλεον 2.5 ευρω για να το παραλαβουν Ελλαδα! Παρανοια.

Φιλε καλυτερα περιμενε να ερθει ο φιλος Ελλαδα και του το δινεις.

Το θέμα είναι πως εγώ ψάχνω κάποια λύση από Ελλάδα προς Αγγλία και όχι το αντίθετο.

Που μπορεί να σημαίνει:

α)Γρηγορότερος εκτελωνισμός απο μεριάς τους(;) (εάν γίνεται αντίστοιχη διαδικασία με εδώ)

β)Εταιρίες τύπου DHL όπου συμπεριλαμβάνουν τον εκτελωνισμό στο πακέτο σου και δεν χρεώνεσαι κάτι επιπλέον (είναι και πιο γρήγορο(;))

Όλα με ερωτηματικά γιατί είναι κάτι που δεν το έχω κάνει ξανά από τότε που η Αγγλία βγήκε εκτός Ε.Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...