Προς το περιεχόμενο

Philips Smart Τηλεόραση LED 4K UHD 50PUS7906 HDR 50" @399 + μεταφορικά


unicore30

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 ώρες πριν, G@rg@oun είπε

Επισης για screen mirroring ειναι αναλογα με το κινητο. εμενα το δικο μου "xiaomi mi note 10 lite" ηθελε να κατεβασω προγραμμα στο κινητο για να βρει την τηλεοραση και να δειξει εκει οτι δειχνει το κινητο.

Καλή σου ημέρα, 

Με αφορμή την αναφορά σου στο πρόγραμμα που κατέβασες για να κάνει mirroring το mi note 10 Lite, θα ήθελα να σε ρωτήσω τι πρόγραμμα χρησιμοποίησες, διότι αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με το Mi 11 Lite του οποίου είμαι κάτοχος. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SabotazNic είπε

Απο τις αξιολογησεις μαλλον λυση σε αυτο ειναι να τα προσθεσεις στα αγαπημενα, ωστε να αλλαξεις την σειρα τους, και απο εκει να βλεπεις (ή κατι τετοιο καταλαβα)

Αυτο εχω κανει και εγω, στην ουσια το ιδιο πραγμα ειναι σαν τον κλασικο τροπο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/5/2022 στις 3:09 ΠΜ, SteliosTh είπε

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Και το HDMI και το screen mirroring το θέλω για το laptop και αφου λες ότι παίζει μια χαρά,μάλλον θα προχωρήσω στην αγορά της γιατί θέλω να δώ και το περίφημο ambilight.

Για τα κανάλια διάβασα ότι πρέπει να τα βάλεις στα αγαπημένα και απο εκεί να τα ταξινομήσεις.

Το ambilight αληθεια ειναι οτι καλυτερο εχω δει..εμενα που εβλεπα και συνηθως σε σκοταδι τηλεοραση..αυτο με ξεκουραζει πιο πολυ..ασε που ειναι απιστευτα ομορφο το εφε στον τοιχο.

Θα το τσεκαρω αυτο με τα αγαπημενα και θα σου πω.

Στις 6/5/2022 στις 12:51 ΜΜ, vaggospro είπε

Την δοκίμασε κανείς με κονσόλα; Την θέλω για το Switch και αν έχει θέμα με το HDMI κλάφτα χαράλαμπε.

δεν νομιζω οτι θα εχεις θεμα. εμενα πραγματικα δεν μου κανει κανενα προβλημα και μαλιστα εχτες την ειχα πανω απο 12ωρες σερι συνδεδεμενη με λαπτοπ και επαιζα απο εκει ταινιες με κανενα προβλημα.

ΝΑ ΠΩ οτι δοκιμασα να βαλω κατευθειαν usb με ταινιες κλπ στην τηλεοραση να δω εαν εχει καποιο Player να το παιξει..με εξωτερικους υποτιτλους..αλλα δεν διαβαζε το usb παρολο που το ειχα σε FAT32..ισως η νεα τεχνολογια το θελει σε NTFS θα το τεσταρω αυριο και αυτο.

Στις 6/5/2022 στις 12:38 ΜΜ, tazman75 είπε

Καλή σου ημέρα, 

Με αφορμή την αναφορά σου στο πρόγραμμα που κατέβασες για να κάνει mirroring το mi note 10 Lite, θα ήθελα να σε ρωτήσω τι πρόγραμμα χρησιμοποίησες, διότι αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με το Mi 11 Lite του οποίου είμαι κάτοχος. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Καλημερα,
Η τηλεοραση εχει chromecast..αλλα το κινητο μου δεν εχει..οπως εχουν τα iphone..οποτε κατεβασα το CAST απο το playstore και την βρηκε κανονικα και παιζει..απλα για να παιξει ολοκληρη η οθονη θελει να ειναι οριζοντια και το κινητο.

Επισης να πω οτι σημερα πριν λιγη ωρα πηρε ενα update. και καταφερα να μεταφερω την εικονα που βλεπω στον υπολογιστη στην τηλεοραση μεσω του CHROME! 
Και δεν κολλαει ουτε χαλαει η αναλυση ΚΑΘΟΛΟΥ!!!

Ακομα ψαχνω να δω αν μπορω να κατεβασω app εκτος του playstore και να το εγκαταστησω στην τηλεοραση !

Επεξ/σία από G@rg@oun
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, G@rg@oun είπε

Το ambilight αληθεια ειναι οτι καλυτερο εχω δει..εμενα που εβλεπα και συνηθως σε σκοταδι τηλεοραση..αυτο με ξεκουραζει πιο πολυ..ασε που ειναι απιστευτα ομορφο το εφε στον τοιχο.

Θα το τσεκαρω αυτο με τα αγαπημενα και θα σου πω.

δεν νομιζω οτι θα εχεις θεμα. εμενα πραγματικα δεν μου κανει κανενα προβλημα και μαλιστα εχτες την ειχα πανω απο 12ωρες σερι συνδεδεμενη με λαπτοπ και επαιζα απο εκει ταινιες με κανενα προβλημα.

ΝΑ ΠΩ οτι δοκιμασα να βαλω κατευθειαν usb με ταινιες κλπ στην τηλεοραση να δω εαν εχει καποιο Player να το παιξει..με εξωτερικους υποτιτλους..αλλα δεν διαβαζε το usb παρολο που το ειχα σε FAT32..ισως η νεα τεχνολογια το θελει σε NTFS θα το τεσταρω αυριο και αυτο.

Καλημερα,
Η τηλεοραση εχει chromecast..αλλα το κινητο μου δεν εχει..οπως εχουν τα iphone..οποτε κατεβασα το CAST απο το playstore και την βρηκε κανονικα και παιζει..απλα για να παιξει ολοκληρη η οθονη θελει να ειναι οριζοντια και το κινητο.

Επισης να πω οτι σημερα πριν λιγη ωρα πηρε ενα update. και καταφερα να μεταφερω την εικονα που βλεπω στον υπολογιστη στην τηλεοραση μεσω του CHROME! 
Και δεν κολλαει ουτε χαλαει η αναλυση ΚΑΘΟΛΟΥ!!!

Ακομα ψαχνω να δω αν μπορω να κατεβασω app εκτος του playstore και να το εγκαταστησω στην τηλεοραση !

Ευχαριστώ πολύ για τις οδηγίες! 

Θα το προσπαθήσω. 

Εμένα βέβαια δούλευε κανονικά μέσω ασύρματης προβολής μέχρι που έγινε αναβάθμιση στο κινητό από την xiaomi. 

Δύο tablets που έχω και δεν έχουν κάνει αναβάθμιση τώρα τελευταία, συνδέονται κανονικά! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, vgolden είπε

Καλημέρα...... ψάχνω αλλά δε βρίσκω πουθενά την "rom" που έχει η TV. Στα specs αναφέρει μόνο τα 8Gb ram.

 

https://www.displayspecifications.com/en/model/ff672627

 

8GB έχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όντως προσφορά ; Πριν 2 χρόνια είχα πάρει την 58αρα amber light 400 από κοτσοβολο που είχε προσφορά ,αυτή είναι η είναι άλλο μοντέλο πιο καινούργιο ;

Αν ναι θα σας πω ότι στην εικόνα είναι εξαιρετική σε αυτά τα λεφτά αλήθεια μια χαρά όλα ,ούτε πολύ bleeding ούτε τίποτα ,σε αυτά τα λεφτά δεν έχει αντίπαλο 

Αλλά μην περιμένετε πολλά από το μενού του ,τα ζα μου αργά που λένε ,λογικά επεξεργαστή κτλ δεν το έχει ,αργό μενού κτλ .. θα έπαιρνα ένα καλό μποξακι μαζί με αυτή να κάνω την δουλειά μου πχ ( εγώ έχω σύνδεση λάπτοπ πάνω της για το υπνοδωμάτιο ) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, SOCRATIS1000 είπε

Είναι όντως προσφορά ; Πριν 2 χρόνια είχα πάρει την 58αρα amber light 400 από κοτσοβολο που είχε προσφορά ,αυτή είναι η είναι άλλο μοντέλο πιο καινούργιο ;

Αν ναι θα σας πω ότι στην εικόνα είναι εξαιρετική σε αυτά τα λεφτά αλήθεια μια χαρά όλα ,ούτε πολύ bleeding ούτε τίποτα ,σε αυτά τα λεφτά δεν έχει αντίπαλο 

Αλλά μην περιμένετε πολλά από το μενού του ,τα ζα μου αργά που λένε ,λογικά επεξεργαστή κτλ δεν το έχει ,αργό μενού κτλ .. θα έπαιρνα ένα καλό μποξακι μαζί με αυτή να κάνω την δουλειά μου πχ ( εγώ έχω σύνδεση λάπτοπ πάνω της για το υπνοδωμάτιο ) 

Σιγουρα ειναι αλλο μοντελο. Πριν 2 χρονια κατα πασα πιθανοτητα εχεις παρει μοντελο του 19' και εξαρταται και ποια σειρα . Εδω η 50 με την 55 εχει διαφορα στο πανελ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vgolden είπε

Καλημέρα...... ψάχνω αλλά δε βρίσκω πουθενά την "rom" που έχει η TV. Στα specs αναφέρει μόνο τα 8Gb ram.

 

8gb ram?????? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και εγώ. Από Αθλητικά σε NOVA-COSMOTE HD, πως τα πάει; Σε ποδόσφαιρο κόβεται η κίνηση της μπάλας λόγω του οτι δεν είναι 100hz, ή τα καταφέρνει καλά και υπάρχει ομαλή κίνηση της αθλητικής δράσης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθλητικά 24 καρέ χωρίς βοήθειες ψηφιακές μια χαρά είναι .

Επίσης να πούμε ότι για 50€ παραπάνω παίρνεις 5 λαχταριστες ιντσες

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xoldboyx είπε

Αθλητικά 24 καρέ χωρίς βοήθειες ψηφιακές μια χαρά είναι .

Επίσης να πούμε ότι για 50€ παραπάνω παίρνεις 5 λαχταριστες ιντσες

Ποια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Lucretius είπε

Ποια; 

55PUS7906 ΔΕΝ ειναι ομως ιδια πανελ. Η 50 ειναι VA ενω η 55 ειναι IPS . Προσωπικα προτιμω το IPS λογω χρωματων και γωνιες θεασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...