Προς το περιεχόμενο

Το Razer Blade 15 είναι το πρώτο laptop με OLED οθόνη στα 240Hz


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το νέο μοντέλο της Razer θα κυκλοφορήσει προς το τέλος του έτους και κοστίζει μια μικρή περιουσία

Στην ανακοίνωση του νεώτερου Blade 15 προχώρησε η Razer, που είναι και το πρώτο laptop του κόσμου με OLED QHD οθόνη στα 240Hz και υλικό νέας γενιάς. Συγκεκριμένα, περιλαμβάνει τον Intel i9-12900H επεξεργαστή και μια Nvidia RT 3070Ti κάρτα γραφικών, που θα αξιοποιήσει την ανανεωμένη οθόνη. Η κυκλοφορία θα γίνει το τελευταίο τρίμηνο του έτους και η τιμή του είναι $3,499.99.

Η οθόνη 15,6 ιντσών που καλύπτει τη DCI-P3 χρωματική γκάμα, έχει χρόνο απόκρισης 1ms και 400 nits φωτεινότητας. Επίσης έρχεται εξοπλισμένο με 32GB DDR5 μνήμης, 1TB SSD και μία επιπλέον M.2 θύρα για επέκταση αποθηκευτικού χώρου. Από θύρες, παρέχεται μια Thunderbolt 4, USB-C, USB-A και HDMI, μαζί με θύρα SD.

Σε αντίθεση με το 2019 μοντέλο Blade 15 Advanced, όπου προσέφερε την επιλογή μεταξύ 4K OLED πάνελ ή 240Hz LCD, το νέο Blade 15 προσφέρει ένα καλύτερο πακέτο με OLED οθόνη στα 240Hz, αλλά προφανώς δεν είναι 4K ανάλυσης. Τέλος, όπως όλα δείχνουν, η εταιρεία δεν φαίνεται να παίρνει μεγάλα ρίσκα με τα νέα προϊόντα της για το 2022, καθώς αποφάσισε να ανανεώσει τα τεχνικά χαρακτηριστικά των μοντέλων τους σύμφωνα με τις κινήσεις των Intel και Nvidia.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πεταμενα λεφτα κατα την γνωμη μου...
αλλα ειναι για αλλες τσεπες/χρησεις αυτα...

Roll Safe Think About It Meme - Imgflip

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό είναι να υπάρχουν επιλογές για όλους... Καπιταλισμό έχουμε, όποιος έχει, αγοράζει. Προσωπικά η τιμή του μου μοιάζει υψηλή, ακόμα και για τα χαρακτηριστικά του, αλλά οκ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mα δεν πρόκειται να δει ή έστω να νοιώσει κανείς την διαφορά απο ένα πχ. 120Hz... Είναι σαν να λέμε κατ'αντιστοιχία στον ήχο, οτι με ακουστικό φάσμα 20 - 20KHz, το ένα audio player βγάζει  20 - 40KHz και το άλλο 20 - 60KHz... Mόνο οι νυχτερίδες ακούν την διαφορά... Οποιος θέλει να το πληρώνει, δικαίωμά του βέβαια...

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zengar Zombolt είπε

πεταμενα λεφτα κατα την γνωμη μου...
αλλα ειναι για αλλες τσεπες/χρησεις αυτα...

Roll Safe Think About It Meme - Imgflip

Τα πεταμένα λεφτά είναι άποψη σου , για να υπάρχει παραγωγή λάπτοπ σημαίνει ότι πωλούνται όλα αυτά προσωπικά έχω  legion 7 pro και δεν έχω μετανιώσει τίποτε για την εργασία μου και το τι το θέλω μια χαρά το αξιοποιω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την ανάλυση ξεχάσατε (1440p) 

Επίσης πως ειναι το πρώτο ακριβώς; δεν κυκλοφόρησε στην αγορά  το ASUS ZENBOOK 14X OLED  νομίζω ήδη κυκλοφορεί στην αγορά 

1 ώρα πριν, bazzil είπε

αυτοί ξεπέρασαν και την apple
3400 με 1ΤΒ ssd. Βάλε m2 1ΤΒ τουλάχιστον να δικαιολογεί την τιμή 

M.2 Nvme είναι απλά κάνανε λάθος 

Επεξ/σία από Dr_Pepper
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Eloy είπε

Mα δεν πρόκειται να δει ή έστω να νοιώσει κανείς την διαφορά απο ένα πχ. 120Hz... Είναι σαν να λέμε κατ'αντιστοιχία στον ήχο, οτι με ακουστικό φάσμα 20 - 20KHz, το ένα audio player βγάζει  20 - 40KHz και το άλλο 20 - 60KHz... Mόνο οι νυχτερίδες ακούν την διαφορά... Οποιος θέλει να το πληρώνει, δικαίωμά του βέβαια...

Μωρε καλά τα λες…αλλά επειδή επι του παρόντος «το βλέπουμε», θα ήθελα ομως να το χαζέψω από κοντά! 🤓🤓

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η Razer έχει βάλει στόχο να είναι ακόμα χειρότερη στο VfM από την Apple; 😂

Επεξ/σία από Losraio
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...