Προς το περιεχόμενο

Σκασίματα στα ηχεια


Skyfish1987

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους…εχω ένα mac book m1 μια κάρτα ήχου εξωτερική scarlet και monitor Genelec…αυτά είναι συνδεδεμένα μεταξύ τους με ένα docking station…το πρόβλημα μου είναι ότι για κάποιο λόγο όταν δεν υπάρχει κάποια λειτουργία στο mac που στέλνει κάποιον ήχο στην κάρτα δηλαδή σε νεκρό χρόνο ακούγονται σκασίματα στα ηχεία… σα να δίνει κάποιο σήμα ξαφνικά το mac μόνο του…έχει κανένας ιδέα τι μπορεί να φταίει; Να αλλάξω docking station, να πάρω άλλο καλοδιο για να συνδεθώ την κάρτα γραφικών με το docking? Έχει αντιμετοπισει κανένας παρόμοιο πρόβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, Skyfish1987 είπε

Καλημέρα σε όλους…εχω ένα mac book m1 μια κάρτα ήχου εξωτερική scarlet και monitor Genelec…αυτά είναι συνδεδεμένα μεταξύ τους με ένα docking station…το πρόβλημα μου είναι ότι για κάποιο λόγο όταν δεν υπάρχει κάποια λειτουργία στο mac που στέλνει κάποιον ήχο στην κάρτα δηλαδή σε νεκρό χρόνο ακούγονται σκασίματα στα ηχεία… σα να δίνει κάποιο σήμα ξαφνικά το mac μόνο του…έχει κανένας ιδέα τι μπορεί να φταίει; Να αλλάξω docking station, να πάρω άλλο καλοδιο για να συνδεθώ την κάρτα γραφικών με το docking? Έχει αντιμετοπισει κανένας παρόμοιο πρόβλημα;

Φαντάζομαι εννοείς το scarlet με το docking. Αν έχεις ψάξει online και δεν έχεις βρει παρόμοιο thread, θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με το cable. 

- Στο έκανε από την αρχή; 

Επεξ/σία από M A T R I X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/5/2022 στις 12:13 ΜΜ, Skyfish1987 είπε

Καλημέρα σε όλους…εχω ένα mac book m1 μια κάρτα ήχου εξωτερική scarlet και monitor Genelec…αυτά είναι συνδεδεμένα μεταξύ τους με ένα docking station…το πρόβλημα μου είναι ότι για κάποιο λόγο όταν δεν υπάρχει κάποια λειτουργία στο mac που στέλνει κάποιον ήχο στην κάρτα δηλαδή σε νεκρό χρόνο ακούγονται σκασίματα στα ηχεία… σα να δίνει κάποιο σήμα ξαφνικά το mac μόνο του…έχει κανένας ιδέα τι μπορεί να φταίει; Να αλλάξω docking station, να πάρω άλλο καλοδιο για να συνδεθώ την κάρτα γραφικών με το docking? Έχει αντιμετοπισει κανένας παρόμοιο πρόβλημα;

Έχεις παρατηρήσει όταν το κάνει αν λειτουργεί κάποια ηλ. συσκευή κοντά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 7/5/2022 στις 4:26 ΜΜ, liospi είπε

Έχεις παρατηρήσει όταν το κάνει αν λειτουργεί κάποια ηλ. συσκευή κοντά;

Μόνο το macbook

Στις 7/5/2022 στις 3:48 ΠΜ, M A T R I X είπε

Φαντάζομαι εννοείς το scarlet με το docking. Αν έχεις ψάξει online και δεν έχεις βρει παρόμοιο thread, θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με το cable. 

- Στο έκανε από την αρχή; 

Ναι αυτό…thnx bro

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...