Προς το περιεχόμενο

Powerline με 4 συσκευές TP-LINK TL-PA7020PKIT


Ikaros2002

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας. Προσπαθώ να κάνω δίκτυο με 4 συσκευές TP-LINK TL-PA7020PKIT,  αλλά δεν τα καταφέρνω. 

με 2 συσκευές κανένα  πρόβλημα. Υπάρχει λύση ή δεν γίνεται?

ευχαριστώ 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνα με τα λεγομενα της ΤΡLink γινεται...

Αφου σου δουλευει το ενα ζευγαρι αφησε το οπως ειναι. Κανε reset το δευτερο ζευγαρι πατωντας το κουμπακι πανω απ 15 sec.. Μετα προσθεσε τα ενα ενα στο αρχικο δικτυο. Δεν χρειαζεται να τα συγχρονιζεις ολα μαζι...

Εχεις 4 modules. 

Το 1 με το 2 ειναι συγχρονισμενα και δουλευουν σωστα οπως λες. Βαζεις το 3 στην πριζα, πατας το κουμπακι pair στο 2 και μεσα σε 2 λεπτα πατας το αντιστοιχο στο 3..μετα απο δυο τρια δευτερολεπτα ειναι συγχρονισμενα και τα τρια modules ...βαζεις στη πριζα το 4 και κανεις την ιδια διαδικασια... 

Με αυτο τον τροπο  εχω συγχρονισει στο σπιτι μου 6 συσκευες.

Επεξ/σία από nik0laus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα δοκίμασες να κατεβάσεις την εφαρμογη του tp-link και να τις βαλεις τις συσκευες μια μια χειροκίνητα???  απο πισω το καθε powerline εχει ενα key  που με αυτο μπορεις να το βαλεις στο δίκτυο σου .

Επεξ/σία από darkman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι πανω σε αυτο το θεμα.

εχω παρει ενα σετ TP-Link PA4010P Kit 600AC

το 1 το εχω συνδεσει στο ρουτερ και το 2 σε μια καμερα,μπορω τωρα πχ να παρω αλλα 4 τεμαχια (2σετ) και να βαλω στο καθενα διαφορες συσκευες?

αν ναι η συνδεσμολογια πως γινεται?αφηνω το 1 στο ρουτερ και τα αλλα 5 στης συσκευες η πρεπει να βαλω και δευτερο πανω στο ρουτερ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, joker99 είπε

να ρωτησω κατι πανω σε αυτο το θεμα.

εχω παρει ενα σετ TP-Link PA4010P Kit 600AC

το 1 το εχω συνδεσει στο ρουτερ και το 2 σε μια καμερα,μπορω τωρα πχ να παρω αλλα 4 τεμαχια (2σετ) και να βαλω στο καθενα διαφορες συσκευες?

αν ναι η συνδεσμολογια πως γινεται?αφηνω το 1 στο ρουτερ και τα αλλα 5 στης συσκευες η πρεπει να βαλω και δευτερο πανω στο ρουτερ?

 

 λογο οτι θες να βαλεις 6 αν  εχεις τριφασικο ρευμα καλο ειναι να τσεκαρεις οτι οι πριζες που θα τα βαλεις ειναι στην ιδια φαση γιατι υπαρχει περίπτωση να μην   παιζουν , αν εχεις μονοφασικο τοτε οκ . 

Επεξ/σία από darkman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...