Προς το περιεχόμενο

Αγορά TV 48-50''


johnaras21
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Dark_Beast_John_Gr,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είμαι σε αναζήτηση τηλεόρασης 48-50'' . Διαθέσιμα χρήματα 500€. 

Γενικά δεν βλέπουμε τηλεόραση, μόνο κανένα άθλημα στην cosmote tv.  Επειδή όμως κάποιες φορές βλέπουν τα παιδιά και έχουμε μια Panasonic 10ετιας λέω να την αλλάξω για να μην τυφλωθούν. 

Παρακαλώ, τα φώτα σας 

Επεξ/σία από johnaras21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/5/2022 στις 9:20 ΠΜ, johnaras21 είπε

Είμαι σε αναζήτηση τηλεόρασης 48-50'' . Διαθέσιμα χρήματα 500€. 

Γενικά δεν βλέπουμε τηλεόραση, μόνο κανένα άθλημα στην cosmote tv.  Επειδή όμως κάποιες φορές βλέπουν τα παιδιά και έχουμε μια Panasonic 10ετιας λέω να την αλλάξω για να μην τυφλωθούν. 

Παρακαλώ, τα φώτα σας 

TCL C725 σχεδόν μονόδρομος

αλλά να ξέρεις παίζει και φθηνότερα τώρα τα ανεβάζουν

την έχεις άμεση ανάγκη ?

αν όχι , περίμενε όταν ξεκινήσουν τα ποδοσφαιρα διότι τότε θα πέσει σίγουρα

Επεξ/σία από Dark_Beast_John_Gr
λάθος μοντέλο τηλεόρασης
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Dark_Beast_John_Gr είπε

TCL C250 σχεδόν μονόδρομος

αλλά να ξέρεις παίζει και φθηνότερα τώρα τα ανεβάζουν

την έχεις άμεση ανάγκη ?

αν όχι , περίμενε όταν ξεκινήσουν τα ποδοσφαιρα διότι τότε θα πέσει σίγουρα

Δεν θέλω να το αφήσω γιατί συνέχεια το αναβάλλω και το θυμάμαι όταν βλέπουν τα παιδιά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η TCL 50C725 είναι η σωστή ονομασία του μοντέλου που σου αναφέρει ο φίλος ποίο πάνω, είναι ότι καλύτερο σε ποιότητα, αξιόπιστα και οικονομικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα μια έρευνα με τις κριτικές των αγοραστών στα μαγαζιά και την έχω παραγγείλει. Πιστεύω θα δω τεράστια διαφορά από την τηλεόραση 10ετιας που έχω και είναι HD ready. 

Ευχαριστώ για την βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CaptainChris είπε

Η TCL 50C725 είναι η σωστή ονομασία του μοντέλου που σου αναφέρει ο φίλος ποίο πάνω, είναι ότι καλύτερο σε ποιότητα, αξιόπιστα και οικονομικά.

ναι έκανα λάθος το μοντέλο τώρα το είδα σωστή η διόρθωση σου φίλε :) 👍🏻

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, CaptainChris είπε

Η TCL 50C725 είναι η σωστή ονομασία του μοντέλου που σου αναφέρει ο φίλος ποίο πάνω, είναι ότι καλύτερο σε ποιότητα, αξιόπιστα και οικονομικά.

TCL δεν ειναι κινεζικη;

πως προκυπτει ποιοτητα αξιοπιστια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, georgiouu είπε

TCL δεν ειναι κινεζικη;

πως προκυπτει ποιοτητα αξιοπιστια;

Και εγώ έτσι νόμιζα αλλά εχω εκπλαγεί και από τα κινητά τους και από την τηλεόραση που έχω. Διαβάσε κριτικές στο Σκρουτζ και θα καταλάβεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, georgiouu είπε

TCL δεν ειναι κινεζικη;

πως προκυπτει ποιοτητα αξιοπιστια;

Γιατί τα κινεζικά δεν έχουν αξιοπιστία???

Δεν συμμερίζομαι αυτήν την άποψη. 

Έχω 8 χρόνια κινητά Xiaomi και ποτέ δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα. Επίσης στις άλλες εταιρείες πληρώνεις και το brand. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που ψαχνω περιπου τα ιδια εχω προσανατολιστει σε κατι τετοιο https://www.skroutz.gr/s/28220394/LG-Smart-Τηλεόραση-LED-4K-UHD-50NANO756PA-HDR-50.html

μου φανηκε παραξενο που ειπαν οι προηγουμενοι μονοδρομος η tcl αξιοπιστια ποιοτητα

καλα παρτη να μας πεις εντυπωσεις μετα γιατι ψαχνω και εγω (δεν βιαζομαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, johnaras21 είπε

Γιατί τα κινεζικά δεν έχουν αξιοπιστία???

Δεν συμμερίζομαι αυτήν την άποψη. 

Έχω 8 χρόνια κινητά Xiaomi και ποτέ δεν έχω αντιμετωπίσει το παραμικρό πρόβλημα. Επίσης στις άλλες εταιρείες πληρώνεις και το brand. 

αστούς να λένε αυτοί λένε Apple Iphone κ νομίζουν ότι τα φτιάχνουν στην Αμερική που να ξέρουν...

10 ώρες πριν, georgiouu είπε

εγω που ψαχνω περιπου τα ιδια εχω προσανατολιστει σε κατι τετοιο https://www.skroutz.gr/s/28220394/LG-Smart-Τηλεόραση-LED-4K-UHD-50NANO756PA-HDR-50.html

μου φανηκε παραξενο που ειπαν οι προηγουμενοι μονοδρομος η tcl αξιοπιστια ποιοτητα

καλα παρτη να μας πεις εντυπωσεις μετα γιατι ψαχνω και εγω (δεν βιαζομαι)

εγώ λέω αυτό που λες αλλά για την LG κ Samsung ακριβά προϊόντα, χαμηλής ποιότητας, πολύ μέτρια εταιρεία. επίσης η LG που λες δεν είναι τα ίδια ,έχει τεράστια διαφορά με την TCL

Επεξ/σία από Dark_Beast_John_Gr
διάφορα LG , TCL
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για να πωλούνται σε όλα τα μεγάλα καταστήματα πληρούν τις προδιαγραφές της ΕΕ οπότε έχουν και εγγύηση κανονικά. Τώρα πιστεύω ότι αφου γράφει QLed , Qled θα είναι . Η τεχνολογία θέλω να πω, ίδια είναι είτε γράφει TCL είτε γράφει Samsung. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν απλα θελεις να αλλαξεις τηλεοραση,χωρις πολλες απαιτησεις απο την καινουργια και δεν θελεις να ξεφυγεις στο κοστος,η TCL ειναι μια καλη επιλογη,γεματη χαρακτηριστικα που αλλα λειτουργουν και στην πραξη και αλλα μενουν μονο σε θεωρητικο επιπεδο.

Μονοδρομος φυσικα δεν ειναι οπως δεν ειναι και καμια αλλη τηλεοραση βασικα..

Επειδη γινεται αναφορα στο ποσο καλες ή κακες ειναι οι "επωνυμες" μαρκες του χωρου στο After sales και στο Quality Control,αν θελεις κανε ενα τσεκαρισμα και μεσα στο σαιτ,τα διαφορα θεματα οσων εχουν αγορασει μοντελα της TCL υπο το πρισμα οτι καποιες εταιρειες εχουν μεριδιο αγορας απο 25 εως 35% και καποιες αλλες 3%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...