Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο trailer για το Avatar: The Way of Water


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

22 λεπτά πριν, forgotten είπε

το να μην ειναι του γουστου σου κατανοητο, το να μηδενιζεις μια ταινια ομως απλα γιατι δεν σου αρεσει ΟΧΙ

το κανω γιατι δεν ειναι ταινιες αλλα βιντεογκειμς και σε τευοιου ειδους κοινο απευθεινονται ., που ναι δεν λεω ειναι πολλοι , ειναι ενα προιον προορισμενο να βγαλει απλα πολλα λεφτα ... ευχαριστω δεν θα παρω .. δεν ειναι φιλμ, επισης αυτο με το 3D πως σας αρεσει ... αναγουλα μου φερνει οσες ταινιες εχω δει ... απατο εχει παει πλεον το 3D κανενας δεν το προτιμαει 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε ένα ράφι έχω ακόμα τα 3D γυαλιά που πήρα πριν 13 χρόνια στο Ster Αγ.Αναργύρων για το Avatar... Bέβαια με τα χρόνια η ζελατίνη των "φακών" δεν είναι πια κόκκινο-πράσινο αλλά έχουν γίνει φιμέ σαν γυαλιά ηλίου... Πολύ ωραία ταινία...

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μέτριο να είναι σεναριακά, καλώς να μας έρθει, διότι γενικότερα το επίπεδο ταινιών έχει πέσει, οπότε αφού δεν μπορούμε να έχουμε ποιότητα, ας έχουμε έστω ποσότητα (και ποπ κορν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Innersense είπε

13 χρόνια πριν, το jaw-dropping 3D του Avatar με έπεισε ότι το μέλλον του κινηματογράφου ήταν το 3D. (*παρόλα αυτά ευτυχώς δεν παρασύρθηκα στην τότε παγίδα να πάρω 3D τηλεόραση).
Στα χρόνια που ακολούθησαν, πολύ σύντομα φάνηκε ότι ελάχιστες παραγωγές στήθηκαν ως full 3D και δεν ήταν μούφα 3D με post-processing.

Σήμερα πλέον μου φαντάζει εντελώς αδιάφορο...

Ποια παγιδα, ηθελες δεν ηθελες ολες 3d ηταν

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, vasilisbasil είπε

το κανω γιατι δεν ειναι ταινιες αλλα βιντεογκειμς και σε τευοιου ειδους κοινο απευθεινονται ., που ναι δεν λεω ειναι πολλοι , ειναι ενα προιον προορισμενο να βγαλει απλα πολλα λεφτα ... ευχαριστω δεν θα παρω .. δεν ειναι φιλμ, επισης αυτο με το 3D πως σας αρεσει ... αναγουλα μου φερνει οσες ταινιες εχω δει ... απατο εχει παει πλεον το 3D κανενας δεν το προτιμαει 

Αυτό πρέπει να είναι θέμα οργανισμού, γιατί το έχω παρατηρήσει και στο VR. Έχω δει ανθρώπους που δε μπορούν να κάτσουν 10 λεπτά χωρίς να ζαλιστούν, ενώ προσωπικά μπορώ να κάτσω και 2 ώρες χωρίς θέμα. Οπότε δεν είναι όλοι το ίδιο. Επίσης δεν είναι και όλα τα 3D το ίδιο, μη συγκρίνεις τις χαζοτηλεοράσεις που είχαν βγει με την εμπειρία IMAX πχ. Έχω δει τρισδιάστατες ταινίες και στα δύο και το καλό 3D είναι απλά άλλη κλάση, πρέπει να το βιώσεις για να το καταλάβεις. Βέβαια αν σε ζαλίζει δεν ξέρω αν πρέπει να στο προτείνω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα μία επανέκδοση του πρώτου σε 4κ για να την απολαύσουμε πριν πάμε στο σινεμά.

Είναι πολύς καιρός τα 13 χρόνια για να θυμόμαστε τις λεπτομέρειες  

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά θεωρώ μεγάλο λάθος ένας τέτοιος τεράστιος δημιουργός να χαραμίζει σχεδόν 20 χρονια απ΄τη ζωη του για να γυρίσει 4-5 ταινίες Avatar. 
Θα μπορούσε να προσφέρει ποικίλα αριστουργήματα σε αυτό το διάστημα όπως έκανε και στο παρελθόν τις δεκαετίες 80s και 90s..αντί αυτού χαραμίστηκε σε ένα franchise που μετά το 1ο Avatar( που ήταν όντως σκηνοθετικά και τεχνικά επαναστατικό) δεν έχει να προσφέρει κάτι στην τέχνη του κινηματογράφου.

ΥΓ Η τεχνολογία του 3D όταν γυρίστηκε το πρώτο Avatar ηταν ότι πιο hot υπήρχε στον χώρο της διασκέδασης και του σινεμά και της τηλεόρασης.
Σήμερα αποδείχθηκε απλά ένα feature που πέρασε και δεν ακούμπησε και δεν ασχολείται κανείς με την συγκεκριμένη τεχνολόγια (στο σινεμά) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένιωσα όπως την πρώτη φορά που είδα το πρώτο trailer της ταινίας 2009 εποχή. Παίζει επειδή το είδα κιόλας στην LG c1 μου γιαυτό 😍 φοβερό ανατρίχιασα 🙏🙏💯💯

Επεξ/σία από KyloRen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι οταν ειχα δει το Avatar στο σινεμα, οταν βγηκα ενοιωθα μια μελανχολια οτι γυρισα παλι στον σκατενιο κοσμο που ζουμε. Ηταν τοσο αληθινο που ειχα την αισθηση οτι ημουν και εγω σε εκεινο το δασος με το μαλαπερδι εξω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι disney αναμένεται να ειναι woke πατάτα. Πως γίνεται οτι πιάνουν στα χέρια τους απο χρυσός να γίνεται σκ@τ@?

Τεσπα ελπίζω να κάνω λάθος

  • Confused 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Backpacker είπε

Προσωπικά θεωρώ μεγάλο λάθος ένας τέτοιος τεράστιος δημιουργός να χαραμίζει σχεδόν 20 χρονια απ΄τη ζωη του για να γυρίσει 4-5 ταινίες Avatar. 
Θα μπορούσε να προσφέρει ποικίλα αριστουργήματα σε αυτό το διάστημα όπως έκανε και στο παρελθόν τις δεκαετίες 80s και 90s..αντί αυτού χαραμίστηκε σε ένα franchise που μετά το 1ο Avatar( που ήταν όντως σκηνοθετικά και τεχνικά επαναστατικό) δεν έχει να προσφέρει κάτι στην τέχνη του κινηματογράφου.

ΥΓ Η τεχνολογία του 3D όταν γυρίστηκε το πρώτο Avatar ηταν ότι πιο hot υπήρχε στον χώρο της διασκέδασης και του σινεμά και της τηλεόρασης.
Σήμερα αποδείχθηκε απλά ένα feature που πέρασε και δεν ακούμπησε και δεν ασχολείται κανείς με την συγκεκριμένη τεχνολόγια (στο σινεμά) 

Νομιζω οτι καλυτερα λιγες και δυνατες παρα πολλες και μετριες. Εχω την εντυπωση οτι αν εκανε περισσοτερες ταινιες, ισως να μην ηταν τοσες καλες. Αλλα ναι αν γινοταν να ειχαμε περισσοτερα αριστουργηματα τυπου Avatar ναι εννοειται!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...