Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο trailer για το Avatar: The Way of Water


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους λένε meh και για κακές συνέχειες και άλλες τέτοιες .... Θα ήθελα να παραθεσουν μια παραγωγή του Κάμερον που δεν είναι επιτυχία. Πρώτον. Και δεύτερον πόσο μάλλον όταν μιλάμε για την συνέχεια του Avatar που έχει δηλώσει ότι παρόμοια δεν έχουμε δει ξανά ο ίδιος ο Κάμερον. 

Έλεος.. 

Επεξ/σία από tsarouc
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

2024..2026..2028... 

Μου φαίνεται χαζό να έχουν χρονοδιάγραμμα , λες και ξέρουν ότι δεν θα προκύψει κάτι στο μεσοδιάστημα, αν θα πεθάνει κανένας σκηνοθέτης πχ η παραγωγος. 

Φτιάξε το σίκουελ και μην το διαφημίζεις δύο χρόνια πρίν. Φτιάξτο, και όταν το έχεις έτοιμο ρίξε τη διαφήμιση 6 μήνες πριν, το πολύ. 

Το avatar μου άρεσε πολύ όταν το είδα. Μετά είχα διαβάσει σε σχόλια ότι η ταινία έμοιαζε πολύ με τη Ποκαχόντας. Τη Ποκαχόντας δεν την είχα δει ποτέ. Το avatat 2 θα μου αρέσει επίσης πολύ, αλλά δεν καίγομαι να τη δω, ξέρω ότι θα είναι σαν το 1. 

Μας αρέσουν πάντα οι πρώτες ταινίες, το πρώτο Jurassic park, το πρώτο matrix, το πρώτο alien, κπλ κλπ. Δεν καιγομαστε για τα σίκουελ. Προτιμάμε να βλέπουμε κάθε φορά διαφορετικά σενάρια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά θα είναι 3D;

Και αν είναι, πως θα βγεί σε Blu-Ray 4K εφόσον το Blu-ray 4K δεν έχει καμιά πρόβλεψη για 3D;

Χώρια του ότι αν είναι 3D και αποδειχθεί καλό 3D (όπως είναι συνήθως το 3D του Cameron) όλοι εμείς που έχουμε κρατήσει πεισματικά τη 3D τηλεόραση μας μέχρι σήμερα θα βγούμε στους δρόμους να το γιορτάσουμε και θα κάνουμε και 3D pride parade με τα γυαλιά.

Επεξ/σία από kurkosdr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tsarouc είπε

Για όσους λένε meh και για κακές συνέχειες και άλλες τέτοιες .... Θα ήθελα να παραθεσουν μια παραγωγή του Κάμερον που δεν είναι επιτυχία. Πρώτον. Και δεύτερον πόσο μάλλον όταν μιλάμε για την συνέχεια του Avatar που έχει δηλώσει ότι παρόμοια δεν έχουμε δει ξανά ο ίδιος ο Κάμερον. 

Έλεος.. 

terminator-crop.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, basilis_k6 είπε

μένει να μάθουμε αν θα ειναι 3D HFR, 3D 24fps η 3D HFR απο 24 έως 60 ανάλογα την σκηνη. Ελπίζω να ειναι σωστο το HFR και εξίσου εντυπωσιακο το 3D. Ο κάμερον εχει υποσχεθει πολλά...

Θα ειναι. Το θεμα βεβαια ειναι οτι μεχρι στιγμης μονο μια 8κ samsung μπορει να το εκμεταλευτει. Το withought-glasses 3d θα παρει πολλα πολλα χρονια μεχρι να το εχουμε σπιτι μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, redhotstef είπε

2024..2026..2028... 

Μου φαίνεται χαζό να έχουν χρονοδιάγραμμα , λες και ξέρουν ότι δεν θα προκύψει κάτι στο μεσοδιάστημα, αν θα πεθάνει κανένας σκηνοθέτης πχ η παραγωγος. 

Φτιάξε το σίκουελ και μην το διαφημίζεις δύο χρόνια πρίν. Φτιάξτο, και όταν το έχεις έτοιμο ρίξε τη διαφήμιση 6 μήνες πριν, το πολύ. 

Το avatar μου άρεσε πολύ όταν το είδα. Μετά είχα διαβάσει σε σχόλια ότι η ταινία έμοιαζε πολύ με τη Ποκαχόντας. Τη Ποκαχόντας δεν την είχα δει ποτέ. Το avatat 2 θα μου αρέσει επίσης πολύ, αλλά δεν καίγομαι να τη δω, ξέρω ότι θα είναι σαν το 1. 

Μας αρέσουν πάντα οι πρώτες ταινίες, το πρώτο Jurassic park, το πρώτο matrix, το πρώτο alien, κπλ κλπ. Δεν καιγομαστε για τα σίκουελ. Προτιμάμε να βλέπουμε κάθε φορά διαφορετικά σενάρια. 

θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι ηδη γυριζεται το Avatar 5 που ειναι και το τελευταιο.. δηλ μεχρι τελος του καλοκαιριου θα εχουν γυριστει ΟΛΑ τα Avatar 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως και στα παιχνίδια έτσι και στις ταινίες-σειρές, τίποτα το αξιοσημείωτο εδώ και χρόνια. Όλο χαζομάρες. Όπου ακούς πολλά κεράσια κράτα μικρό καλάθι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω να εχει σημασια το τρειλερ πλεον.Αν θυμαστε το τρειλερ του matrix recurections που παιζει να ηταν το καλυτερο τρειλερ ever και καταντησε η ταινια πατατα.Οποτε καλυτερα να κρινουμε την ταινια οταν βγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...την προηγουμενη  την ειχα ως ταινια επίδειξης της 3d τηλεόρασης που αγόρασα το 2010! Δυστυχώς η τηλεόραση σταματησε να λειτουργει πρόσφατα και δεν ξερω αν φτιαχνεται ή αν αξίζει να φτιαχτεί οπότε την επόμενη θα την δω σε απλή 65αρα qled 4k. ¨οσο τρομερή και να ειναι πάντως σε 4κ το wow factor της παλιάς δεν θα το πετύχει τουλάχιστον σε μένα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγορασα 3D τηλεόραση μόνο για να δω το Avatar και οντως ήταν υπερθέαμα. Δεν το μετάνιωσα καθόλου. Αν χρειαστεί να πάρουμε VR για το Avatar 2, και δεν μπούμε μέσα οικονομικά, θα γίνει. 

Είμαι σίγουρος ότι ακόμα και τώρα δεν υπάρχει καλύτερη 3D ταινία. Και αυτό δείχνει την τεμπελιά των παραγωγών. Ρε φιλε και 20-25 ευρώ θα τα δώσω να δω υπερθεαμα μια φορά στο τόσο, μην μου βάζεις παιδικά και μου λες υπερπαραγωγη, ένω είναι τζάμπα εσοδα! 

Επίσης όσοι λένε για σενάριο κτλ Δεν παίζει κανένα ρόλο, δεν πα να είναι και παραμυθάκι όσο έχει συνδιασμο διαστήματος, ζούγκλας και θαλλασας δεν μπορεί να μην ειναι υπερθεαμα. Αμα θέλαμε σεναριο θα βλέπαμε τίποτα από Κάνες (που δεν βλέπουμε 😂😂

Επεξ/σία από eko13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

θελω να δω τι woke και identity politics θα βαλουν στην ταινια . Νομιζω πλεον αυτο ειναι το μονο ενδιαφερον στις κονσερβες της disney , για να σπαμε και λιγο πλακα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, vasilisbasil είπε

θα ηθελα να σε ενημερωσω οτι ηδη γυριζεται το Avatar 5 που ειναι και το τελευταιο.. δηλ μεχρι τελος του καλοκαιριου θα εχουν γυριστει ΟΛΑ τα Avatar 

Ναι, καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...