Προς το περιεχόμενο

Το Mini 3 Pro είναι το νέο entry-level drone της DJI


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, vaggos2586 είπε

το να λέμε κριτήριο επιλογής  το μεγεθος σε σχέση με το mavic pro-air είναι αστείο, μιλάμε ότι και τα τρια χωράνε για πλάκα σε ένα backpack …σε προmavic εποχες οποιος είχε phantom καταλαβαίνει τι σημαίνει διαφορά μεγέθους!

Δηλαδή βάζεις Mavic pro στην τσέπη του μπουφάν; 

Είναι σαν να έχεις dslr με mirrorless. Εννοείται παίζει ρόλο το μέγεθος και αυτό είναι το selling point του. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισκέπτης
6 ώρες πριν, vs_skg είπε

Το καλυτερο vfm μακραν, θα το παρω day 1.

Δεν ειχα κανενα προβλημα με το mini 2 σε αερα, ακομα και με αερα που κοντευε να παρει και να σηκωσει εμενα αυτο συνεχιζε κουτσα/στραβα (βγαινει tilted το βιντεο και τρωει μπαταρια πιο γρηγορα). 

Οποιος λεει για air/pro κλπ αντι αυτου να φανταστω οταν το πεταει υπακουει τους κανονισμους πτησης σε κατηγορια α2, τι οχι; 

Συμφωνώ μαζί σου. Άψογο ήταν σε αέρα το mini2. Και προφανώς αυτό είναι πολύ καλύτερο. Πιο αθόρυβο και με άπειρες δυνατότητες παραπάνω. Ένα air2s σε μικρότερο μέγεθος και ίσως με καλύτερη φωτογραφία. Τώρα τι λένε όλοι οι άλλοι; Αυτοί ξέρουν μόνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, karaLRS είπε

Δηλαδή βάζεις Mavic pro στην τσέπη του μπουφάν; 

Είναι σαν να έχεις dslr με mirrorless. Εννοείται παίζει ρόλο το μέγεθος και αυτό είναι το selling point του. 

Ούτε το mavic 2 combo των 1600 ευρώ βάζω στην τσέπη μου αλλά ούτε το mini 3 των 1000ε θα έβαζα, άλλωστε σε backpack αναφέρθηκα.

Εσύ δηλαδή βάζεις στην τσέπη το οποιοδήποτε mini + χεριριστήριο + 2-3 μπαταρίες?

Εχει άλλα  selling points η σειρά mini, ειναι(ηταν) η πιο προσιτή τιμή-τα 249g ...

 

Επεξ/σία από vaggos2586
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, oletiras είπε

Το μονο που με τραβάει στο 3 Pro ειναι η μπαταρια 47 λεπτών. Μεγάλη υποθεση. Κατα τα λοιπά, σαφως αρκετα ακριβό... δεν θα επρεπε. Μπορουσαν να παραλειψουν περιττους αισθητηρες και να πανε σε χαμηλοτερη τιμη.

Τα καλα νέα: Θα συμπιεστεί η τιμή του Mini 2

Μη μπερδεύεσαι πρέπει να την αγοράσεις ξεχωριστά την μπαταρία των 47 λεπτών. Δηλαδή θέλεις κανένα 80αρι επιπλέον. Κλασικές εταιρείες που θέλουν να βγάζουν απο τα περιφερειακά και μάλιστα τα πουλάνε και ακριβά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, vs_skg είπε

Το καλυτερο vfm μακραν, θα το παρω day 1.

Δεν ειχα κανενα προβλημα με το mini 2 σε αερα, ακομα και με αερα που κοντευε να παρει και να σηκωσει εμενα αυτο συνεχιζε κουτσα/στραβα (βγαινει tilted το βιντεο και τρωει μπαταρια πιο γρηγορα). 

Οποιος λεει για air/pro κλπ αντι αυτου να φανταστω οταν το πεταει υπακουει τους κανονισμους πτησης σε κατηγορια α2, τι οχι; 

Μιας και το ανέφερες.. στον δυνατό αέρα δεν σου έβγαζε μήνυμα οτι σταματάει να λειτουργεί το RTH ?    Πόσο παραπάνω αέρα αντέχει το mini 2 απο το mini 1  ? 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, CONAN_ είπε

Μιας και το ανέφερες.. στον δυνατό αέρα δεν σου έβγαζε μήνυμα οτι σταματάει να λειτουργεί το RTH ?    Πόσο παραπάνω αέρα αντέχει το mini 2 απο το mini 1  ? 

 

 

Με σειρά:

 

Max Wind Speed Resistance

8 m/s (Scale 4)

Max Wind Speed Resistance

8.5-10.5 m/s (Scale 5)

Max Wind Speed Resistance

10.7 m/s (Level 5)

Δηλαδη το mini 3 έχει την ίδια αντοχή με το air2s, στο μισό βάρος. 

Το μήνυμα του mini 2 λεει return home immediately κλπ. αλλα προφανως μπορεις να το αγνοησεις και να συνεχισεις το πλανο σου. 

Για τα λεφτά δεν το πιάσα, δεν είναι παιχνίδι αυτά τα πράγματα αλλά εργαλείο ακόμα και δουλειάς που μπορεί να αποφέρει εισόδημα. Οποίος παραπονέθηκε μάλλον έτσι κι αλλιώς δεν θα το αγόραζε so... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, vs_skg είπε

Με σειρά:

 

Max Wind Speed Resistance

8 m/s (Scale 4)

Max Wind Speed Resistance

8.5-10.5 m/s (Scale 5)

Max Wind Speed Resistance

10.7 m/s (Level 5)

Δηλαδη το mini 3 έχει την ίδια αντοχή με το air2s, στο μισό βάρος. 

Το μήνυμα του mini 2 λεει return home immediately κλπ. αλλα προφανως μπορεις να το αγνοησεις και να συνεχισεις το πλανο σου. 

Για τα λεφτά δεν το πιάσα, δεν είναι παιχνίδι αυτά τα πράγματα αλλά εργαλείο ακόμα και δουλειάς που μπορεί να αποφέρει εισόδημα. Οποίος παραπονέθηκε μάλλον έτσι κι αλλιώς δεν θα το αγόραζε so... 

Παντως εγω με το mini 1 δεν το εμπιστεύομαι οταν μου βγαζει ενδειξη οτι δεν λειτουργει το RTH. Θεωρώ βασικό αυτό το χαρακτηριστικό να λειτουργεί σωστά. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το sparkako από το 2017.

Μέσα από τα χρόνια έμαθα να το πετάω άψογα με το 2axis gimbal,και τρεις  μπαταρίες ....(30-35 λεπτά σύνολο χρόνου)

Στις διακοπές υπεραρκετές αν σχεδιάζεις κάθε πτήση και δεν κάνεις ανούσια μακρόσυρτα βαρετα πλάνα.(για μια μέρα)

Κοίταω Μονο για mavic air σε ευκαιρία,κάπου είδα με με μια μπαταρία 250€,ότι πρέπει για παρέα του spark.

Απαράμιλλη ποιότητα η DJI.

*Αριστα για την DJI Ολλανδίας που μου αντικατέστησε πλήρως phantom 3 pro μετά από πτώση στη θάλασσα λόγο αστοχίας υλικού.

Μου ζήτησαν συγνώμη που η πολιτική τους δεν επέτρεπε να πληρώσω μια διαφορά να πάρω τo mavic pro που μόλις είχε βγει ...😀😀😀

Η εδώ DJI απλα μου έδινε μια εκπτωση 25-30% σε νέα αγορά....

Screenshot_20220512-120411.jpg

Screenshot_20220512-120339.jpg

Screenshot_20220512-120316.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που σίγουρα θα σχολιαστεί αρκετά είναι η τιμή πραγματικά παύει να είναι ένα low budget drone . Παραμένει Μίνι αλλά με maxi price . Αρχίζει να πλησιάζει τις τιμές του air Αλλά καμία σχέση στην ποιότητα κατασκευής Οπότε κάποιος θα προτιμήσει να δώσει λίγο παραπάνω και να πάρει πλέον ένα Εξαιρετικό drone όπως το air

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμότερο να πάρεις το Air2s , μεταχειρισμένο ακόμα καλύτερα!
Όποιος έχει το mini 2 , δεν αξίζει λόγω κόστους , σαν μηχάνημα είναι τρομερό το 3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως ήμουν έτοιμος για mini2 αλλά περίμενα να δω τι τιμή θα βγει το 3. 

 

Μάλλον μένουμε με το mini 2 για καλύτερο entry level και οικονομικό? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, oletiras είπε

Το μονο που με τραβάει στο 3 Pro ειναι η μπαταρια 47 λεπτών. Μεγάλη υποθεση. Κατα τα λοιπά, σαφως αρκετα ακριβό... δεν θα επρεπε. Μπορουσαν να παραλειψουν περιττους αισθητηρες και να πανε σε χαμηλοτερη τιμη.

Τα καλα νέα: Θα συμπιεστεί η τιμή του Mini 2

Την μπαταρία ξέχνα την δεν κυκλοφορεί στην Ευρώπη δυστυχώς

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...