Προς το περιεχόμενο

Iphone 12 pro max - Ζεσταίνεται πολύ εύκολα


mrvaggos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Μετά την αναβάθμιση σε 15.4.1 έχω παρατηρήσει πως με 5 λεπτά χρήση ζεσταίνεται το κινητό. Σε απλό σερφαρισμα δηλαδή. Έχοντας κλειστά τα mb. Μόνο με WiFi. Αν βγάλω τη θήκη του το πίσω μέρος καίει. Συμβαίνει και σε άλλους ή θα πρέπει να κοιτάξω μήπως έπαθε κάτι ή μπαταρία; Συγκεκριμένα το κομμάτι που ζεσταίνεται υπερβολικά είναι αριστερά από τις κάμερες και κάτω. Δεν γνωρίζω αν εκεί βρίσκεται η μπαταρία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχεις πρόβλημα και με την μπαταρία; Πέφτει γρήγορα; Άμα ψάξεις online, θα δεις ότι πάρα πολλοί έχουν αντίστοιχο πρόβλημα. Πρόβλημα του iOS είναι. Υποτίθεται ότι με το 15.4.1 θα έφτιαχνε, αλλά δεν ισχύει για τους περισσότερους. 
https://support.apple.com/en-us/HT212788 

Επεξ/σία από M A T R I X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει είναι και απο την αναβαθμιση, επίσης παρατήρησα οτι το facebook τρώει αρκετή μπαταρία όταν είναι στο παρασκήνιο οπότε το διαγράφω απο το παρασήνιο. Μέχρι τώρα δεν διεγραφα τις εφαρμογές απο το παρασκήνιο. Κακώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα, εδώ και δυο μέρες έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα, ζεσταίνεται στο σημείο που διπλα στις κάμερες πάρα πολύ και η μπαταρία αδειάζει πάρα πολύ γρήγορα. Έβγαλα σχεδόν όλες τις ανανεώσεις στο παρασκήνιο και σήμερα είναι καλύτερα. Υγεία μπαταρίας 97% αγορασμένο πρίν απο 10 μήνες. έκδοση 15.5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν έκανες την αναβάθμιση πριν λίγες ημέρες, θέλει λίγο χρόνο για reindexing.

Εάν συνεχιστεί για ημέρες, τότε σε επηρέασε η αναβάθμιση και με την επόμενη θα στρώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλημέρα στην παρέα. Σήμερα σηκώνομαι και βλέπω οτι το κινητο έχει κλείσει απο μπαταρία. Πριν κοιμηθώ ειχε 30% περίπου και ειχα σβήσει ολες τις εφαρμογές απο το παρασκήνιο. Το άνοιξα και ελεγε 2%. Μπήκα στην μπαταρία και έδειχνε οτι όλο το βράδυ ανα ώρα λειτουργία του Facebook για 12λ στο παρασκήνιο. Πώς γίνεται αυτό ενώ έχω κλειστό wifi και ενώ το είχα σβήσει απο το παρασκήνιο. Παράξενα πράγματα. Η υγεία της μπαταρίας ειναι στο 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/7/2022 στις 9:52 ΠΜ, mrvaggos είπε

Καλημέρα στην παρέα. Σήμερα σηκώνομαι και βλέπω οτι το κινητο έχει κλείσει απο μπαταρία. Πριν κοιμηθώ ειχε 30% περίπου και ειχα σβήσει ολες τις εφαρμογές απο το παρασκήνιο. Το άνοιξα και ελεγε 2%. Μπήκα στην μπαταρία και έδειχνε οτι όλο το βράδυ ανα ώρα λειτουργία του Facebook για 12λ στο παρασκήνιο. Πώς γίνεται αυτό ενώ έχω κλειστό wifi και ενώ το είχα σβήσει απο το παρασκήνιο. Παράξενα πράγματα. Η υγεία της μπαταρίας ειναι στο 100%

πας στα settings ψάχνεις background app refresh και κλείνεις το fb δεν το πολύ χρειάζεται ούτως η άλλος .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iphone 12 pro εχω τρελα θεμα απο τοτε που ξεκινησε το καλοκαιρι . Με αναβαθμισεις κανονικα κλειστα settings απλα ανοιχτα δεδομενα και ζεστενεται πανευκολα και ριχνει συνεχεια την φωτεινότητα. Υγεια μπαταριας εχω 87 % . Χωρις να ειμαι κατω απο τον ηλιο γινεται ζεστο για πλακα (για κατω απο τον ηλιο ουτε κουβεντα σε 3 λεπτα εχει ριξει φωτεινοτητα δεν βλεπω τιποτα) .

Σκεφτομαι σοβαρα την αλλαγη σε αλλο κινητο γιατι νομιζω δεν θα βρω καμια ακρη ουτε με αλλαγη μπαταριας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, jodact είπε

Δε νομιζω οτι σχετίζεται η μπαταρία. Κι εμένα το 13 pro που είναι 2 μηνών ζεσταίνεται αρκετά παραπάνω από οτι έχω συνηθίσει σε άλλα κινητά. 

Αθλιο και τραγικο ταυτοχρονα !! Τρελη απογοητευση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, koukis hlias είπε

πας στα settings ψάχνεις background app refresh και κλείνεις το fb δεν το πολύ χρειάζεται ούτως η άλλος .

Βελτιώθηκε αισθητά η κατανάλωση. Σε ευχαριστώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...