Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με YouTube Λογαριασμο


meneksegirl

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά.

 

Λοιπόν, έχω τον τελευταίο καιρο ένα πρόβλημα στο ΥοuTube.

Κατάλαβα πως ενω οι Playlists μου είναι ιδιωτικές, μπορούσε να τις δει ο κόσμος.Επίσης κατάλαβα πως είναι ορατό το mail.

Πήγα και έκρυψα το κανάλι απο τις ρυθμίσεις.Παρόλα αυτά ακόμη  τις βλέπουν.

Μπορείτε παρακαλώ να με βοηθήσετε γιατί δεν θέλω να βλεπει κανείς τις playlists.Για αυτό τις έχω ιδιωτικές άλλωστε.Και το μεηλ δεν μπορώ να το κρύψω από τις ρυθμίσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το email σου δεν φαίνεται σε άλλα άτομα. 

Στις ρυθμίσεις προφανώς και το λέει, πρόσβαση στις ρυθμίσεις έχεις μόνο εσύ. 

Για το άλλο με τις Playlist δεν γνωρίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Το email σου δεν φαίνεται σε άλλα άτομα. 

Στις ρυθμίσεις προφανώς και το λέει, πρόσβαση στις ρυθμίσεις έχεις μόνο εσύ. 

Για το άλλο με τις Playlist δεν γνωρίζω. 

Και αν σου πω οτι ειμαι σιγουρη πως το εχουν δει?

Υπαρχει περιπτωση να εχουν κανει κατι στο λογαριασμο μου και να μην το ξερω?Εχω αρχισει και ανησυχω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, meneksegirl είπε

Και αν σου πω οτι ειμαι σιγουρη πως το εχουν δει?

Υπαρχει περιπτωση να εχουν κανει κατι στο λογαριασμο μου και να μην το ξερω?Εχω αρχισει και ανησυχω..

Για να δούνε το δικό σου email, σημαίνει πως σου έχουνε κάνει hacking η έχουν διαρρεύσει τα στοιχεία σου, οπότε γνωρίζουν ήδη το email σου και τον κωδικό σου για να εισέλθουν στο youtube και στις ρυθμίσεις του google account σου. 

Ο απλός χρήστης δεν μπορεί σε καμία απολύτως περιπτωση να βρει τον λογαριασμό email σου απλά και μόνο γνωρίζοντας το προφίλ σου στο youtube, δεν εμφανίζεται στο προφίλ σου email. 

Τώρα αυτό που ψάχνεις εσύ δηλαδή να μην βλέπεις το ίδιο σου email μέσα από τις ρυθμίσεις του δικού σου λογαριασμού, απλά δεν υπάρχει. 

Προσπάθησε να καταλάβεις πώς οποίος έχει δει τις ρυθμίσεις σου, γνωρίζει ήδη το email σου και τον κωδικό σου από πριν. Αν υποπτεύεσαι κάτι τέτοιο, τότε άλλαξε άμεσα κωδικό στο email σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Basilhs23___ είπε

Για να δούνε το δικό σου email, σημαίνει πως σου έχουνε κάνει hacking η έχουν διαρρεύσει τα στοιχεία σου, οπότε γνωρίζουν ήδη το email σου και τον κωδικό σου για να εισέλθουν στο youtube και στις ρυθμίσεις του google account σου. 

Ο απλός χρήστης δεν μπορεί σε καμία απολύτως περιπτωση να βρει τον λογαριασμό email σου απλά και μόνο γνωρίζοντας το προφίλ σου στο youtube, δεν εμφανίζεται στο προφίλ σου email. 

Τώρα αυτό που ψάχνεις εσύ δηλαδή να μην βλέπεις το ίδιο σου email μέσα από τις ρυθμίσεις του δικού σου λογαριασμού, απλά δεν υπάρχει. 

Προσπάθησε να καταλάβεις πώς οποίος έχει δει τις ρυθμίσεις σου, γνωρίζει ήδη το email σου και τον κωδικό σου από πριν. Αν υποπτεύεσαι κάτι τέτοιο, τότε άλλαξε άμεσα κωδικό στο email σου. 

Συγγνωμη,επειδη μου επεσαν μαζεμενα,πως γινεται να εχουν διαρρευσει τα στοιχεια μου?Μεσω hacking?

Και πως γινεται να εχουν δει τις ρυθμισεις μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άνοιξε μια καρτέλα ιδιωτικής περιήγησης , σιγουρέψου οτι δεν είσαι συνδεδεμένη , ψάξε την playlist και μετά δες αν φαίνεται το email σου

το να αλλάζει κάποιος τις ρυθμίσεις απο χακάρισμα είναι τραβηγμένο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Basilhs23___ είπε

Το email σου δεν φαίνεται σε άλλα άτομα. 

Στις ρυθμίσεις προφανώς και το λέει, πρόσβαση στις ρυθμίσεις έχεις μόνο εσύ. 

Για το άλλο με τις Playlist δεν γνωρίζω. 

Φιλε Βασιλη, αφου δεν ξερεις και δεν ξοδεψες 3 λεπτα να τσεκαρεις, γιατι παραπληφορεις;
Πηγα σε 6 καναλια που ακολουθω και στα 4 στις πληροφοριες μπορεις να δεις το email.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, To_Sylviaki_To_Kalo είπε

Φιλε Βασιλη, αφου δεν ξερεις και δεν ξοδεψες 3 λεπτα να τσεκαρεις, γιατι παραπληφορεις;
Πηγα σε 6 καναλια που ακολουθω και στα 4 στις πληροφοριες μπορεις να δεις το email.

Συγγνωμη δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα εμενα δεν με ακολουθει κανεις.Μπορεις να δεις και μεηλ ατομων που δεν ακολουθεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, meneksegirl είπε

Συγγνωμη δεν ξερω αν εχει σημασια αλλα εμενα δεν με ακολουθει κανεις.Μπορεις να δεις και μεηλ ατομων που δεν ακολουθεις?

 Δεν ακολουθω το καναλι αυτο αλλα δες, αν πατησω προβολη ηλεκτρονικου ταχυδρομειου, μπορω να δω το ημεηλ.

image.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, To_Sylviaki_To_Kalo είπε

 Δεν ακολουθω το καναλι αυτο αλλα δες, αν πατησω προβολη ηλεκτρονικου ταχυδρομειου, μπορω να δω το ημεηλ.

image.png

Σε ευχαριστω.

Το θεμα ειναι,μπορω να κανω κατι εγω απο τις ρυθμισεις?Και πως βλεπουν και τις ιδιωτικες playlists?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν καταλαβα καλα, το ειχες το ημεηλ σου και το εβγαλες, γιατι στην διαχειριση του καναλιου πρεπει να το βαλεις εσυ να φαινεται.
Για τις playlist πραγματικα δεν ξερω πως δουλευουν. Σπανια μπαινω youtube, φαντασου και εγω τωρα για σενα το ψαχνω. Ας απαντησει καλυτερα καποιος που ασχολειται περισσοτερο.

Αν πας στο 
https://myaccount.google.com/device-activity?continue=https%3A%2F%2Fmyaccount.google.com%2Fsecurity
μπορεις να δεις ποιες συσκευες ειναι συνεδεμενες στον google λογαριασμο σου και να αφαιρεσεις οσες δεν γνωριζεις. Οσοι ομως εχουν δει και ξερουν το ημεηλ σου, ε, θα συνεχισουν να το ξερουν.

Επεξ/σία από To_Sylviaki_To_Kalo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, To_Sylviaki_To_Kalo είπε

Φιλε Βασιλη, αφου δεν ξερεις και δεν ξοδεψες 3 λεπτα να τσεκαρεις, γιατι παραπληφορεις;
Πηγα σε 6 καναλια που ακολουθω και στα 4 στις πληροφοριες μπορεις να δεις το email.

Ποιο email; Το προσωπικό email του χρήστη ο οποίος άνοιξε το κανάλι η κάποιο email επικοινωνίας το οποίο προσέθεσε ο ίδιος ο κάτοχος του καναλιού στις πληροφοριες για οποιαδήποτε επικοινωνία;

Δεν ξέρω σε τι κανάλια πηγες εσύ. Εγώ δεν το έχω συναντήσει ποτέ μου αυτό εκτός της περιπτωσης που είπα στην προηγούμενη παράγραφο. 

Έχω κανάλι με 185k χρήστες, αν μπορούσε ο οποιοδήποτε να έβλεπε το email μου άσε..... 

 

 

2 ώρες πριν, To_Sylviaki_To_Kalo είπε

 Δεν ακολουθω το καναλι αυτο αλλα δες, αν πατησω προβολη ηλεκτρονικου ταχυδρομειου, μπορω να δω το ημεηλ.

image.png

Αυτό το email που αναφέρεις, το όρισε ο ίδιος ο κάτοχος του καναλιού με επιλογή του, δεν το ορίζει το youtube από μόνο του. Την επόμενη φορά που θα θελήσεις να ασκήσεις ανούσια κριτική, φρόντισε να είσαι καλύτερα ενήμερη. 

2 ώρες πριν, meneksegirl είπε

Σε ευχαριστω.

Το θεμα ειναι,μπορω να κανω κατι εγω απο τις ρυθμισεις?Και πως βλεπουν και τις ιδιωτικες playlists?

Στείλε μου αν θες το κανάλι σου σε προσωπικό μήνυμα για να καταλάβω ποιο είναι το θέμα σου. Αν εσύ έβαλες link με email στις πληροφορίες τότε σβήσε ότι έγραψες στα info. 

Για τις Playlist υπάρχει επιλογή που επιλέγεις αν θες να είναι δημόσιες η όχι. 

Επεξ/σία από Basilhs23___
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, To_Sylviaki_To_Kalo είπε

Αν καταλαβα καλα, το ειχες το ημεηλ σου και το εβγαλες, γιατι στην διαχειριση του καναλιου πρεπει να το βαλεις εσυ να φαινεται.
Για τις playlist πραγματικα δεν ξερω πως δουλευουν. Σπανια μπαινω youtube, φαντασου και εγω τωρα για σενα το ψαχνω. Ας απαντησει καλυτερα καποιος που ασχολειται περισσοτερο.

Αν πας στο 
https://myaccount.google.com/device-activity?continue=https%3A%2F%2Fmyaccount.google.com%2Fsecurity
μπορεις να δεις ποιες συσκευες ειναι συνεδεμενες στον google λογαριασμο σου και να αφαιρεσεις οσες δεν γνωριζεις. Οσοι ομως εχουν δει και ξερουν το ημεηλ σου, ε, θα συνεχισουν να το ξερουν.

Σε ευχαριστω.

Μπηκα στο link αλλα δεν υπαρχει καποιο που να μην γνωριζω.Ειναι οι δικες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 12/5/2022 στις 10:01 ΜΜ, meneksegirl είπε

Μπορείτε παρακαλώ να με βοηθήσετε γιατί δεν θέλω να βλεπει κανείς τις playlists.Για αυτό τις έχω ιδιωτικές άλλωστε.Και το μεηλ δεν μπορώ να το κρύψω από τις ρυθμίσεις.

 

 

Πας στο καναλι σου και επιλεγεις "προσαρμογη καναλιου ".

Μετα πατας playlists,διπλα στην καθεμια εχει ενα μολυβακι ( επεξεργασια ) .Το πατας.

Σου ανοιγει αλλη καρτελα,στην οποια κατω απο το ονομα της playlist λεει "δημοσια" ή "ιδιωτικη".
Προφανως αν λεει δημοσια πατας και το αλλαζεις.

Επαναλαμβανεις για τις υπολοιπες.

Το email ειναι απο default κρυμμενο,μονο εαν επιλεξεις εσυ να φαινεται,θα φαινεται.

Στις 13/5/2022 στις 12:38 ΠΜ, To_Sylviaki_To_Kalo είπε

Φιλε Βασιλη, αφου δεν ξερεις και δεν ξοδεψες 3 λεπτα να τσεκαρεις, γιατι παραπληφορεις;
Πηγα σε 6 καναλια που ακολουθω και στα 4 στις πληροφοριες μπορεις να δεις το email.

Φιλη Συλβιακι,Θα σου προτεινα να το διαγραψεις,αφου πρακτικα εσυ παραπληροφορεις.

 

Επεξ/σία από StamTheMan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...