Προς το περιεχόμενο

Broken display.


bandicoot92

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, έχω στην κατοχή μου μια οθόνη 55αρα αφής, στην οποία έχει σπάσει το display,  οχι το εξωτερικό (αφής) το μέσα. Αν παρω από οποιαδήποτε 55 το display και το βάλω μεσα θα παίξει; Αν δεν κάνω λάθος το display είναι απλά τζαμι , δεν συνδέεται πουθενα , σωστά; 

Ευχαριστώ προκαταβολικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, kremenarasi είπε

δεν συνδέεται πουθενα , σωστά; ????

ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΑΥΤΟ???

 

Κανενας , απο βιντεο που έχω δει και κάνουν αντικατάσταση. Εκτός αν βλέπω κάτι άλλο.  Μου φάνηκε σαν τζαμι σκέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν να μην παρεξηγηθουμεθα .

Η κάθε οθόνη είτε τηλεόρασης είτε PC αποτελείται από κάποιο πράγματα και στη δική σου περίπτωση μάλλον με ένα περισσότερο εφόσον είναι tuch screen.

To Digitizer αφής αυτό που λες ότι δεν έχει σπάσει εάν δεν κάνω λάθος.

Δεύτερο είναι το πάνελ "DISPLAY" που απεικονίζει την εικόνα που αυτό μάλλον σου έχει σπάσει που και αυτό συνδέεται με τη μητρική πλακέτα μέσο flat καλωδίου 30 πινς.

Και τρίτων το backlight που φωτίζει το πάνελ.

Αλλαγή πάνελ μπορείς να κάνεις μόνο εάν βρεις συμβατό 100% από άλλη συσκευή και να πιάνουν τα χέρια σας γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το σπάσεις και αυτό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kremenarasi είπε

Λοιπόν να μην παρεξηγηθουμεθα .

Η κάθε οθόνη είτε τηλεόρασης είτε PC αποτελείται από κάποιο πράγματα και στη δική σου περίπτωση μάλλον με ένα περισσότερο εφόσον είναι tuch screen.

To Digitizer αφής αυτό που λες ότι δεν έχει σπάσει εάν δεν κάνω λάθος.

Δεύτερο είναι το πάνελ "DISPLAY" που απεικονίζει την εικόνα που αυτό μάλλον σου έχει σπάσει που και αυτό συνδέεται με τη μητρική πλακέτα μέσο flat καλωδίου 30 πινς.

Και τρίτων το backlight που φωτίζει το πάνελ.

Αλλαγή πάνελ μπορείς να κάνεις μόνο εάν βρεις συμβατό 100% από άλλη συσκευή και να πιάνουν τα χέρια σας γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να το σπάσεις και αυτό.

 

Κατάλαβα,  ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...