Προς το περιεχόμενο

Apple Watch SE Muted Notifications


GiannisVass
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από M A T R I X,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά. Χρειάζομαι μια μικρή βοήθεια από τους γνώστες των apple watch.

Σήμερα αγόρασα για πρώτη φορά Apple Watch, το SE. Το θέμα μου είναι ότι πολλές φορές, όταν μου έρχεται ένα μήνυμα, το ρολόι δεν κάνει δόνηση, ούτε ήχο. Δεν ανάβει καν. Αν γυρίσω τον καρπό μου όμως εκείνη την ώρα βλέπω την ειδοποίηση που θα έπρεπε να μου δώσει. Με λίγα λόγια, μου στέλνει κάποιος ένα μήνυμα στο Messenger, και δεν έχω καμία ειδοποίηση. Το κινητό κλειδωμένο και το ρολόι δεν με ειδοποιεί, εκτός κι αν γυρίσω τον καρπό μου.  Τι μπορώ να κάνω γι' αυτό; Συμβαίνει πολύ συχνά, κυρίως στο Messenger. Έχω κοιτάξει τις ρυθμίσεις μου, είναι όλα φυσιολογικά νομίζω δεν ξέρω τι άλλο να κάνω. 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις ενεργοποιήμενα τα notifications και δεν είναι σε silent mode, κάνε ένα restart και θα στρώσει.

Τρώει σκαλώματα μερικές φορές με το silent mode option του control center (αν το έχεις  δουλέψει καθόλου). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω λειτουργήσει καθόλου το silent mode, θα του κάνωα ξανά ένα ρισταρτ καλού κακού και βλέπουμε. Ευχαριστώ για την απάντηση!

2 ώρες πριν, basilis5 είπε

Τι ρυθμισεις εχεις στις ειδοποιησεις;

στις εφαρμογες που δεν παιρνεις ειδοποιηση, εχεις ενεργω το mirror notification?

Δεν υπάρχει καμία εφαρμογή που να μην παίρνω ειδοποίηση από αυτές που θέλω. Απλώς υπάρχουν φορές, στο messenger για παράδειγμα, που σε ένα μήνυμα θα πάρω την ειδοποίηση, στο άλλο όχι, κι ας ειναι κλειδωμένο το κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση
18 ώρες πριν, GiannisVass είπε

Δεν έχω λειτουργήσει καθόλου το silent mode, θα του κάνωα ξανά ένα ρισταρτ καλού κακού και βλέπουμε. Ευχαριστώ για την απάντηση!

Δεν υπάρχει καμία εφαρμογή που να μην παίρνω ειδοποίηση από αυτές που θέλω. Απλώς υπάρχουν φορές, στο messenger για παράδειγμα, που σε ένα μήνυμα θα πάρω την ειδοποίηση, στο άλλο όχι, κι ας ειναι κλειδωμένο το κινητό.

Αν δεν έχεις πειράξει κάποια ρύθμιση, έκανες ρισταρτ και εξακολουθεί το πρόβλημα, κάνε unpair και ξανά pair. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...