Προς το περιεχόμενο

Ποιά να διαλέξω , και γιατι?


glxakias1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sony  4K UHD XR65X95J HDR 65   η την   LG  4K UHD OLED65CX6LA HDR 65"

είμαι ανάμεσα σε αυτές τις 2, θα ηθελα την γνώμη σας , εκτός αν περιμένω μέχρι Αύγουστο που θα μπώ στο νέο σπίτι που ετοιμάζω οπου και την θέλω να μπεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στις ίδιες τιμές βρίσκεις τις OLED65C14LB και XR-65A80J.

(Ενδέχεται να πέσουν οι τιμές μέσα στο καλοκαίρι)

Επεξ/σία από Shyn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω και τρέλα πράγματα για tv 

για ταινίες θα είναι στο φουλ απλά θέλω κάποιο σίγουρο και ποιοτικό αλλά και με φανταστική εικόνα . Θα πάω και βέβαια να δω οποία μοντέλα έχουν από αυτά που θα θέλω να δω και την εικόνα σε real time .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η ολεντ ειναι καλυτερη αλλα ειναι μοντελο του 2020 και ειναι πολλα τα λεφτα. Εχει στο you αν θες την C1 στα 1800 που ειναι καλυτερη προταση. Και σε καποια σκρουτζομαγαζα την βρισκεις και στα 1600.

Την σονυ θα την σκεφτομουν αν εισαι σε φωτεινο δωματιο και θελεις το Brightness.

 

 

Επεξ/σία από privateer
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/5/2022 στις 2:21 ΜΜ, privateer είπε

Η ολεντ ειναι καλυτερη αλλα ειναι μοντελο του 2020 και ειναι πολλα τα λεφτα. Εχει στο you αν θες την C1 στα 1800 που ειναι καλυτερη προταση. Και σε καποια σκρουτζομαγαζα την βρισκεις και στα 1600.

Την σονυ θα την σκεφτομουν αν εισαι σε φωτεινο δωματιο και θελεις το Brightness.

 

 

Το δωμάτιο εχει στα 3 μετρα αριστερά παράθυρο 2.60  και πιο δίπλα αλλο ενα 2.00 θα εχω πολυ φως , αλλα σημερα βλεπω media μου βγαινει 1500 απο 1900 η sony

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, glxakias1990 είπε

Το δωμάτιο εχει στα 3 μετρα αριστερά παράθυρο 2.60  και πιο δίπλα αλλο ενα 2.00 θα εχω πολυ φως , αλλα σημερα βλεπω media μου βγαινει 1500 απο 1900 η sony

Αν μιλάς για την A80J (OLED) σε 65" την παρέλαβα σήμερα από MM στην τιμή που αναφέρεις. Ασχολήθηκα ελάχιστα αλλα δεν παρατήρησα πρόβλημα με την φωτεινότητα.

Όσο για την ποιότητα εικόνας ειναι σαφώς ανώτερη από τις LED.

Επεξ/σία από Shyn
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά αγόρασα την c1 τις είδα και τις 2 από κοντά σε εικόνα η c1 είναι αρκετά καλύτερη ποιο ο το να χρώματα κλπ λόγο πάνελ , το ένα είναι gloss και της Α80J satine η Sony μου άρεσε ο ήχος πιο πολύ αλλά θα βάλω και μια μπάρα και θα έχει μεγαλύτερη διαφορά !!!!

πραγματικα η c1 65αρα απίστευτη εικόνα !!!!

Είχε 1537€ με αυτήν την τάχα προσφορά έβαλα και έξτρα εγγύηση για 5 χρόνια τηλεκοντρόλ βλάβες κλπ αντικατάσταση η επιστροφή του ποσού της αγοράς με σπάσιμο οθόνης για 2 χρόνο από 300€ που μου το έδιναν τελικά ήθελαν πολύ να την δώσουν τελευταίο τεμάχιο ήταν και το έδωσα 139€

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ καλή επιλογή και σούπερ τιμή ! Αλλά καλύτερη από την A80J δεν είναι😄.  Μην παίρνεις σαν απόλυτο κριτήριο τι βλέπεις στα καταστήματα! Τα panels ειναι ίδια μόνο το coating αλλάζει που της Sony ειναι matte (η διάφορα ειναι στην αντανάκλαση).

@HALF EVIL Χθες που έβλεπα σε MM και Public είχαν μερικά κομμάτια από LG C1 65 εάν δεν κάνω λάθος. Σήμερα και τα δυο γράφουν μη διαθέσιμη.

Επεξ/σία από Shyn
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως αυτό που είπα παραπάνω. 

Έρχεται η c2 και ως συνήθως η c1 αποσύρεται; 

Λίγο αλητεία όλο αυτό. Η c2 σίγουρα θα ξεκινήσει με τιμή γύρω στα 1.700 η 55αρα.

Και χωρίς να έχει σημαντικές διαφορές από την c1, η οποία έχει πλέον 1Κ.  Δηλ. σε κάνα μήνα όποιος ψάχνει OLED θα την πληρώσει χρυσή. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...