Προς το περιεχόμενο

Ψηφιακά Συστήματα ΠαΠει vs Πληροφορικής και Τηλεματικής Χαροκόπειο Πανεπιστήμιο Αθηνών


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ανάμεσα στα Ψηφιακών Συστημάτων ΠαΠει και Πληροφορικής και Τηλεματικής Χαροκοπείου ποιο τμήμα πιστεύεται οτι αξίζει περισσότερο όταν κάποιος θέλει να ασχοληθεί με τον προγραμματισμό και τις τηλεπικοινωνίες ? Ποιο τμήμα είναι ποιο αναγνωρισμένο και ποιο προσφέρει καλύτερες εγκαταστάσεις εργαστηριακές και αιθουσών ? Ευχαριστώ πολύ για την όποια απάντηση!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

Φίλε μου πραγματικά κρίμα που δεν σου έχουν απαντήσει ακόμα. Εγώ που δίνω φέτος θα βάλω πρώτα το τμήμα του Χαροκόπειου και μετά του ΠΑΠΕΙ. Από εγκαταστάσεις και καθηγητές δεν έχω ιδέα τι παίζει σε κανένα από τα δύο, αλλά αυτό δεν θα πρέπει να σε απασχολεί τώρα ιδιαίτερα. Όσον αφορά τις επαγγελματικές σου προοπτικές το πιθανότερο είναι ότι θα είναι ταυτόσημες διότι βλέποντας το πρόγραμμα σπουδών των ψηφιακών συστημάτων έχει μέσα πολύ προγραμματισμό, λογική και παραπέμπει πολύ σε πληροφορική. Οπότε ναι μεν τρως στη μάπα τα δίκτυα και τις τηλεπικοινωνίες αλλά το υπόλοιπο 60-70% της σχολής είναι πληροφορική. Αν θέλεις να ρωτήσεις τπτ άλλο στείλε μου μήνυμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...
Στις 25/5/2022 στις 8:22 ΜΜ, Επισκέπτης είπε

Φίλε μου πραγματικά κρίμα που δεν σου έχουν απαντήσει ακόμα. Εγώ που δίνω φέτος θα βάλω πρώτα το τμήμα του Χαροκόπειου και μετά του ΠΑΠΕΙ. Από εγκαταστάσεις και καθηγητές δεν έχω ιδέα τι παίζει σε κανένα από τα δύο, αλλά αυτό δεν θα πρέπει να σε απασχολεί τώρα ιδιαίτερα. Όσον αφορά τις επαγγελματικές σου προοπτικές το πιθανότερο είναι ότι θα είναι ταυτόσημες διότι βλέποντας το πρόγραμμα σπουδών των ψηφιακών συστημάτων έχει μέσα πολύ προγραμματισμό, λογική και παραπέμπει πολύ σε πληροφορική. Οπότε ναι μεν τρως στη μάπα τα δίκτυα και τις τηλεπικοινωνίες αλλά το υπόλοιπο 60-70% της σχολής είναι πληροφορική. Αν θέλεις να ρωτήσεις τπτ άλλο στείλε μου μήνυμα.

Ισως να ανεβασε το post καποια dead ωρα..παντως, σιγουρα ειναι σε λαθος sub, αφου αυτο παραπεμπει σε επαγγελματικο προσανατολισμο και υπαρχει ξεχωριστο τετοιο sub..ισως εκει να του ειχαν απαντησει ακομα και μεσα στην επομενη ωρα που το ανεβασε..anyway, κριμα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...