Προς το περιεχόμενο

νέο πολυμηχανημα για λίγες εκτυπώσεις


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα στην παρεα

 

θελω ενα πολυμηχανημα για εκτηπωσεις κυριως για χαρτια οπως φορολογικες δηλωσεις κτλπ δεν θα κανω πολλες γιατι δεν θα το χρειαζομε συνεχεια εχετε να προτεινεται κατι φθηνο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Brother DCP 1612

HP M140

 

Όποιο απο τα δύο πάρεις δεν θα το μετανιώσεις. Είναι με τόνερ

 

Αν θες με μελάνια και δεν σε πειράζει να σου ξεραίνονται όταν δεν το χρησιμοποιείς για καιρό, τότε πάρε το πιο φτηνό πολυμηχάνημα που θα βρεις. Όλα πάνω κάτω ίδια είναι και γύρω στα 50 ευρώ

Επεξ/σία από highpriest
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανενα χαρτι για τον δημο οπου χρειαζεται για να μην τρεχω στα μαγαζια για καμια εφορια τετοια πραγματα δηλαδη 30-40 εκτηπωσεις τον χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ksideras είπε

κανενα χαρτι για τον δημο οπου χρειαζεται για να μην τρεχω στα μαγαζια για καμια εφορια τετοια πραγματα δηλαδη 30-40 εκτηπωσεις τον χρονο

Για 30-40 εκτυπώσεις τον χρόνο, μονο laser  (αν πρέπει ντε και καλά να πάρεις κάτι. Εγώ θα πήγαινα στα μαγαζιά για φωτοτυπίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, highpriest είπε

Για 30-40 εκτυπώσεις τον χρόνο, μονο laser  (αν πρέπει ντε και καλά να πάρεις κάτι. Εγώ θα πήγαινα στα μαγαζιά για φωτοτυπίες)

δεν ειναι παντα ανοιχτα και εχουμε μονο ενα βιβλιοπωλειο εδω και αντε να ειναι τεταρτηβ απογευμα και την πεμπτη το πρωι να μην εχει ανοιξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι για 30-40 εκτυπωσεις το χρονο δε θα βγαλεις ποτε τα λεφτα που θα δωσεις, το πιο φτηνο καταλληλο για αυτη η δουλεια ειναι το 140 που ειπε ο συναδελφος, αλλα κανει 150 ευρω τουλαχιστον. 

Δοκιμασε να κοιταξεις και σε αγγελιες για μεταχειρισμενο ασπρομαυρο laser πολυμηχανημα σε καλη κατασταση, να κανεις τη δουλεια σου φτηνα.

(αν δε σου χρειαζεται πολυμηχανημα για φωτοτυπια-σκαναρισμα και πας σε σκετο εκτυπωτη, θα σου βγει και πιο φτηνο και πιο μικρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι 2 προτάσεις -καινούριο ή μεταχειρισμένο- είναι μια χαρά, όποιο βρεις παίρνεις. Η μόνη δυσκολία είναι αν θέλεις πολυμηχάνημα μεταχειρισμένο, είναι πιο δύσκολο να βρεις σε καλή κατάσταση. Αν βολεύεσαι με σκέτο εκτυπωτή, τότε τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά και πιο οικονομικά, είτε θέλεις καινούριο είτε μεταχειρισμένο. Και φυσικά οι προτάσεις ΠΟΛΥ περισσότερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, ksideras είπε

αν παρω εναν inject και κανω μια φορα τον μηνα εκτυπωση για να δοτλεψη θα εχω θεμα?

Στους inkjet θα πρέπει για σιγουριά να τυπώνεις κάθε 3-4 μέρες και είναι ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΥΜΦΟΡΟ το κόστος των μελανιών. Αν δεν χρειάζεσαι χρώμα, δεν το συζητάμε: LASER. Αν χρειάζεσαι χρώμα, τότε... είναι θέμα επιλογής. Εγώ θα επέλεγα έγχρωμο  laser, αν όμως χρειαζόμουν πολυμηχάνημα σ' αυτόν τον αριθμό σελίδων, ίσως έκανα την καρδιά μου πέτρα και έπαιρνα inkjet. ΙΣΩΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...