Προς το περιεχόμενο

τμημα ΙΦΕ ΕΚΠΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξερει κανεις περι τινος προκειται το τμημα Ιστοριας και Φιλοσοφιας της Επιστημης στο ΕΚΠΑ, αν αξιζει σαν αντικειμενο και τι μεταπτυχιακα μπορει να κανει καποιος; Και στην σελιδα της σχολης που εχω μπει δεν γραφει κατι ξεκαθαρο. Επισης αν γνωριζετε για τα επαγγελματικα δικαιωματα της σχολης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τίποτα δεν είναι ξεκάθαρο σε αυτή τη σχολή. Άλλαξε και όνομα. Παλιά λεγόταν Μεθοδολογίας, Ιστορίας και Θεωρίας της επιστήμης. Πολύ ωραίο αντικείμενο αν θες να "μορφωθείς" να μάθεις πολλά πράγματα στον κλάδο, αλλά δεν ξέρω επί της ουσίας τι κάνεις. Ενδεχομένως και τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι ωραία σχολή αλλά μονο για όσους εχουν λύσει το πρόβλημα του βιοπορισμού τους. Δυστυχως δεν είναι κατι ξεκάθαρο. Οσους γνωριζω που εχουν αυτο το πτυχίο κάνουν ασχετες δουλειές ή ειναι στο δημόσιο σε θεσεις διοικητικών καθηκόντων, δηλαδή γραμματείες και τέτοια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 18/5/2022 στις 4:31 ΜΜ, truman2193 είπε

Ξερει κανεις περι τινος προκειται το τμημα Ιστοριας και Φιλοσοφιας της Επιστημης στο ΕΚΠΑ, αν αξιζει σαν αντικειμενο και τι μεταπτυχιακα μπορει να κανει καποιος; Και στην σελιδα της σχολης που εχω μπει δεν γραφει κατι ξεκαθαρο. Επισης αν γνωριζετε για τα επαγγελματικα δικαιωματα της σχολης;

http://phs-uoa.blogspot.com/

Εδώ μπορείς να διαβάσεις για την ακαδημαϊκή και επαγγελματική εξέλιξη  αρκετών αποφοίτων του τμήματος και την προσωπική τους γνώμη. Προφανώς είναι διαλεγμένες περιπτώσεις αλλά θα πάρεις μια ιδέα τι μπορείς να κάνεις.

Επεξ/σία από dexterios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...