Προς το περιεχόμενο

ΚΑΜΕΡΕΣ CCTV ΕΞΟΧΙΚΟ


NikosFanatic

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα ηθελα να μου δώσετε τα φώτα σας αν γνωρίζει κάποιος για πακέτου με καταγραφικό και 4-6-8 κάμερες. Ιδανικά πάνω από 4 ή και 4ις ακόμη είμαι ικανοποιημένος. Αυτά που έχω ως προυπόθεση ειναι ο απομακρυσμένος έλεγχος καθώς αφορά το εξωχικό. Να είναι ασύρματες με wifi καθώς και η ανάλυση τους να είναι καλη πάνω απο HD με ικανοποιητικό fps. Υπάρχει καποιος που αγόρασε και έμεινε ικανοποιημένος με την αγορά του; γενικά το μπάτζετ ειναι μέχρι 300 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4άδα ασύρματες + καταγραφικό με ικανοποιητική ανάλυση ειδικά και νύχτα αφού λες εξοχικό δε παίζει κάτω από 400 και αυτό οριακά. Μιλάμε για σοβαρό σετάπ σταθερό και όχι για ψιλομαρκάτα που θα σου σπάσουν τα νεύρα να δουλέψουν ή να τα ρυθμίσεις.

αν ανεβάσεις το μπάτζετ υπάρχουν λύσεις.

εγκατάσταση θα κάνεις μόνος σου; γνωρίζεις;

https://www.skroutz.gr/c/1055/cctv_sets/m/6002_10265/Hikvision/f/1309946_1309955/me-asyrmates-kameres-4.html

 

αν τα 300 περιλαμβάνουν και εγκατάσταση από τεχνικό αυτό που ζητάς απλά δε γίνεται και όποιος σου πει ναι απλά θα σου φάει λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Γνωρίζω την εγκατάσταση θα την κάνω μόνος μου. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο απο όλα ειναι να μπορώ να την βλέπω απομακρυσμένα και σε καλή ανάλυση , να φαίνονται πχ φιγούρες. 
  Επίσης το σπίτι αφορά μεζονέτα και 2 κάμερες θα προστεθούν στην εμπρός όψη και 2 στην πίσω. Το καταγραφικό εχει μεγάλη εμβέλεια για τις κάμερες; Επίσης έχω κάνει τετοιο setup στο σπίτι όπου έχω και wifi μέχρι έξω τον δρόμο. 15 μέτρα απο το μπαλκόνι 2 γραμμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως σε εξοχικές κατοικίες όπου ο θόρυβος σημάτων είναι σημαντικά λιγότερος από μια πυκνοκατοικημένη γειτονιά της Αθήνας θα πιάνουν όλα σωστά. Εφόσον ξέρεις να κάνεις εγκατάσταση με σωστές ρυθμίσεις μπάντας/κανάλι θα είσαι οκ.

πιο πολύ να προσέξεις στην εγκατάσταση τα σημεία να είναι προφυλαγμένα από εύκολη φθορά. δηλαδή να δουν τις κάμερες και απλά να έρθουν να στις ξυλώσουν δίχως να πάρουν κάτι από το εξοχικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δε θες καταγραφικο και υπαρχει καπου, εστω και στο ιντερνετ δλδ αλλου, καποιος αλλος υπολογιστης που μπορει να ειναι μονιμα ανοιχτος, μπορεις απο την εφαρμογη να δηλωσεις να κανει καταγραφη στο πισι και ετσι γλυτωνεις τα εξοδα καταγραφικου και απλα παιρνεις καμερες μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα μπορείς να πάρεις τέτοιες https://www.skroutz.gr/s/25854263/V-TAC-VT-5157-IP-Κάμερα-Παρακολούθησης-Wi-Fi-Full-HD-Αδιάβροχη-με-Αμφίδρομη-Επικοινωνία-και-Φακό-3-6mm-8987.html χωρίς καταγραφικό και να τις ρυθμίσεις σε εφαρμογή όπως το ycc365

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/5/2022 στις 12:26 ΠΜ, NikosFanatic είπε

σε ευχαριστώ για την απάντηση.
Γνωρίζω την εγκατάσταση θα την κάνω μόνος μου. Αυτό που με απασχολεί περισσότερο απο όλα ειναι να μπορώ να την βλέπω απομακρυσμένα και σε καλή ανάλυση , να φαίνονται πχ φιγούρες. 
  Επίσης το σπίτι αφορά μεζονέτα και 2 κάμερες θα προστεθούν στην εμπρός όψη και 2 στην πίσω. Το καταγραφικό εχει μεγάλη εμβέλεια για τις κάμερες; Επίσης έχω κάνει τετοιο setup στο σπίτι όπου έχω και wifi μέχρι έξω τον δρόμο. 15 μέτρα απο το μπαλκόνι 2 γραμμές.

Έχω μείνει ευχαριστημένος από την σειρά IMOU της Dahoua.

https://www.skroutz.gr/c/688/kameres-parakolouthisis/m/10265/Dahua.html

Είναι ip κάμερες με εύκολο setup, κάμποσες λειτουργίες, εγγραφή σε καρτούλα ή και online αν πληρώσεις συνδρομή.
Δεν είναι στην λογική του κοινού καταγραφικού αλλά 2 διαφορετικά μοντέλα που έχω εγκαταστήσει έχουν πολύ καλη ποιότητα κατασκευής, αρκετά δυνατό motion detection και βαράνε ειδοποιήσεις αβέρτα ανάλογα με τις ρυθμίσεις ενώ μπορούν να ξεκινάνε την καταγραφή μόλις ενεργοποιηθεί ο αισθητήρας τους και όχι συνέχεια.
Τα ποιό καλά μοντέλα έχουν δυνατότητα PTZ με αυτόματη παρακολούθηση του υπόπτου.

Η εφαρμογή τους λειτoυργεί σε android/iphone αλλά μπορείς να κατεβάσεις και για windows που λειτουργεί παράλληλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλημέρα σε όλους θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με θέμα software. εχω στον Η/Υ , που ελέγχω το καταγραφικό, ενα θέμα, εχει η μητρική ενσωματωμένο wifi και όταν κάνω τον υπολογιστή κινητό hotspot, παγώνει το πρόγραμμα που έχω στον Η/Υ , είναι σαν να "παίρνει" το internet από το πρόγραμμα για το δώσει στο κινητό μου π.χ., ενώ 3 μήνες πριν δεν μου το έκανε. ξέρει κανεις κατι? ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...