Προς το περιεχόμενο

Smartphone 2022 Ram


Apollonas1994

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα στην παρεα,

 

 

Όπως θα εχετε δει πολλοι ψάχνομαι να αλλαξω Smartphone, απο το μι8 μου και καταληγω στο διλλημα s21 ή s21fe.

Ομως για να το παμε οικονομικα το fe για 8/256 βγαινει +100€ παραπανω απο το απλο s21 

ενω το 6/128 βγαινει -70€ 

 

Οποτε εχω την απορια σαν οχι και τοσο καλο ατομο στην τεχνολογια αν η 6 Ram ειναι ικανοποιητική και θα παραπαμεινει ικανοποιητικη για τα επομενα 2 χρόνια ή πρέπει να παω για 8GB Ram....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Apollonas1994 είπε

Καλησπέρα στην παρεα,

 

 

Όπως θα εχετε δει πολλοι ψάχνομαι να αλλαξω Smartphone, απο το μι8 μου και καταληγω στο διλλημα s21 ή s21fe.

Ομως για να το παμε οικονομικα το fe για 8/256 βγαινει +100€ παραπανω απο το απλο s21 

ενω το 6/128 βγαινει -70€ 

 

Οποτε εχω την απορια σαν οχι και τοσο καλο ατομο στην τεχνολογια αν η 6 Ram ειναι ικανοποιητική και θα παραπαμεινει ικανοποιητικη για τα επομενα 2 χρόνια ή πρέπει να παω για 8GB Ram....

 

Ανάλογα τι χρήση κάνεις, αλλά αν το,θες και για τα επόμενα 2 χρόνια σίγουρα 8

Επεξ/σία από koutsis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Apollonas1994 είπε

Καλησπέρα στην παρεα,

 

 

Όπως θα εχετε δει πολλοι ψάχνομαι να αλλαξω Smartphone, απο το μι8 μου και καταληγω στο διλλημα s21 ή s21fe.

Ομως για να το παμε οικονομικα το fe για 8/256 βγαινει +100€ παραπανω απο το απλο s21 

ενω το 6/128 βγαινει -70€ 

 

Οποτε εχω την απορια σαν οχι και τοσο καλο ατομο στην τεχνολογια αν η 6 Ram ειναι ικανοποιητική και θα παραπαμεινει ικανοποιητικη για τα επομενα 2 χρόνια ή πρέπει να παω για 8GB Ram....

 

Η αλήθεια είναι ότι όσο ποιο πολλα μπορείς τόσο το καλύτερο.

Και ας μην τα χρειαστείς ποτέ.

Τουλάχιστον θα είσαι άνετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά δεν θα έβλεπα ούτε το S21 αλλά ούτε το S21 FE από την στιγμή που δίνεις βάση στην ram.

Θα πήγαινα ωραιότερα σε αυτό https://www.bestprice.gr/item/2157390104/realme-gt-2-5g-12gb-256gb.html 

Και η σύγκριση των τριών κινητών την βλέπεις εδώ και κρίνεις

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/realme-gt-2-12gb-256gb,samsung-galaxy-s21-fe-5g,samsung-s21-galaxy-fe-5g-global-8gb-128gb-sm-g990b

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δει τα Realme αλλα οπως εχω ξαναπει δεν με ενθουσιαζει ειδικα για κανα μηνα ζαχαρωνα το gt neo 2

ομως αποφάσισα πως θελω να γυρισω σε Samsung και βλέπω το διλλημα S21 - S21fe και το τελευταιο μου πρόβλημα ειναι πως αν το κρατήσω για 2-3 χρονια αν φτασουμε σε ενα σημειο που τα 6 Ram δεν θα φτάνουν και θα πρεπει να παω στα 8 Ram ειτε δινοντας κοντά στα 620 για το Fe , οπου με 60€ παραπανω παω στο s21+

Ενω το S21 χανει 500mAh αλλα εχει 8 Ram και καλυτερη κάμερα, οπως και να εχει ξέρουμε οτι στο τελος της μερας ολα θα θελουν φορτιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...