Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση συχνότητας λέξεων στο Reddit


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σχετικά με μια εργασία μου, προσπαθώ να βρω τη συχνότητα λέξης-κλειδιού σε αναρτήσεις στο Reddit (σώμα ανάρτησης), για παράδειγμα, να βρω τη συχνότητα λέξης-κλειδιού "Pandemic" σε ολόκληρο το subreddit, εντός χρονικού εύρους π.χ 1/1/2022 ως 1/2/2022. Έχω χρησιμοποιήσει το https://redditsearch.io/ αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω. 

Διαφορετικά, υπάρχει κάποιο άλλο κοινωνικό δίκτυο (Facebook ή Τwitter), από το οποίο να μπορώ να αποκτήσω δεδομένα, και να μου εμφανίζει την συχνότητα μιας λέξης-κλειδή σε δεδομένο χρονικό διάστημα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Επεξ/σία από cchrm97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, cchrm97 είπε

Σχετικά με μια εργασία μου, προσπαθώ να βρω τη συχνότητα λέξης-κλειδιού σε αναρτήσεις στο Reddit (σώμα ανάρτησης), για παράδειγμα, να βρω τη συχνότητα λέξης-κλειδιού "Pandemic" σε ολόκληρο το subreddit, εντός χρονικού εύρους π.χ 1/1/2022 ως 1/2/2022. Έχω χρησιμοποιήσει το https://redditsearch.io/ αλλά δεν μπορώ να το καταλάβω. 

Διαφορετικά, υπάρχει κάποιο άλλο κοινωνικό δίκτυο (Facebook ή Τwitter), από το οποίο να μπορώ να αποκτήσω δεδομένα, και να μου εμφανίζει την συχνότητα μιας λέξης-κλειδή σε δεδομένο χρονικό διάστημα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Δεν φαίνεται να δουλεύει το site που γράφεις. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο άλλο εργαλείο. Πάντως με λίγες γνώσεις python και το reddit api δεν θες πάνω από ένα απόγευμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, kaliakman είπε

Δεν φαίνεται να δουλεύει το site που γράφεις. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο άλλο εργαλείο. Πάντως με λίγες γνώσεις python και το reddit api δεν θες πάνω από ένα απόγευμα.

το site που έβαλε δουλευει και φαινεται και πολυ καλυτερο απο το official api (που δινει 100 αποτελεσματα/request) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
10 λεπτά πριν, vs_skg είπε

το site που έβαλε δουλευει και φαινεται και πολυ καλυτερο απο το official api (που δινει 100 αποτελεσματα/request) 

Πως μπορώ να δω την συχνότητα μιας λέξης; π.χ Pandemic σε διάστημα μιας βδομάδας; 

Screen Shot 2022-05-27 at 2.44.15 AM.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, vs_skg είπε

το site που έβαλε δουλευει και φαινεται και πολυ καλυτερο απο το official api (που δινει 100 αποτελεσματα/request) 

Μπορείς να πάρεις κάτι άλλο πέρα από posts? Δεν μου δουλεύουν ούτε τα statistics ούτε τα aggregates.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...