Προς το περιεχόμενο

Το ηλεκτρικό mountain bike της Harley-Davidson δεν έχει ανάρτηση


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Just now, Glikos said:

Γιατί, ψέματα είναι? :)

Γενικά ναι. Υπάρχει κόσμος που απλά δεν τους αρέσει η μάρκα γιατί πολύ απλά δεν είναι στο είδος που ψάχνουν και τους είναι αδιάφορο αν δουν καμιά. 

Δεν είναι όλοι άφραγκοι κρυφοharleades που κράζουν γιατί δεν μπορούν να αγοράσουν κάτι. 

Αν και όπως είπα διαφωνώ με τα υπερβολικά σχόλια που γράφτηκαν. 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, NickTG είπε

Γενικά ναι. Υπάρχει κόσμος που απλά δεν τους αρέσει η μάρκα γιατί πολύ απλά δεν είναι στο είδος που ψάχνουν και τους είναι αδιάφορο αν δουν καμιά. 

Δεν είναι όλοι άφραγκοι κρυφοharleades που κράζουν γιατί δεν μπορούν να αγοράσουν κάτι. 

Αν και όπως είπα διαφωνώ με τα υπερβολικά σχόλια που γράφτηκαν. 

Γενικά στρίβει λαιμούς η Harley. Ειδικά αν σου αρέσουν γενικά οι μηχανές. Και από εμφάνιση και από ήχο. Αλλά και επειδή τις βλέπεις σπάνια. Όπως π.χ. μια Ferrari. Μπορεί να μην αρέσουν σε κάποιον τα supercars (χλωμό), αλλά αν δεις καμιά θα γυρίσεις να την χαζέψεις.

Τώρα περί κραξίματος, ναι είναι υπερβολή.

Σχετικά με το e-bike του θέματος αυτός που θα το πάρει δεν θα τον νοιάζει αν έχει αναρτήσεις ή όχι, απλά για image θα το έχει. 'Ασε που απευθύνεται σε φραγκάτο κοινό οπότε αν μπορείς να πάρεις κάτι τέτοιο θα μπορείς να πάρεις ένα σωρό άλλα και καλύτερα.

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Basilhs23___ είπε

Μάλλον δεν καταλάβατε το point μου μερικοί. 

Το να μην προτιμάς και να μην σου αρέσει κάτι από θεμα γούστου έως να το κράζεις με βερεσέ επιχειρήματα επειδή ζηλεύεις, δεν έχεις φράγκα για να το πάρεις επειδή το έχουν άλλοι κτλ, έχει μια μεγάλη διαφορά. 

Εγώ ήμουν "καυστικός" με τους δεύτερους οι τοποθετήσεις των οποίων σπάνε μάτι κατευθείαν και όχι με τους πρώτους που σεβομαι την άποψη τους. 

Εαν δεν σου αρέσει ένα προϊόν το προσπερνάς και ασχολείσαι με αυτό που σου αρέσει, αν δεν καλύπτει τις ανάγκες σου τότε διατυπώνεις μια γνώμη με επιχειρήματα. Αν κάθεσαι να το κράζεις με νοοτροπίες παρόμοιες με των haters που υπάρχουν σε οτιδήποτε, τότε ζηλεύεις. 

 

Εσύ μην τα αγοράζεις, θα τα αγοράσουν άλλοι. Οπότε κέρδος θα έχουν έτσι κι αλλιώς οι βιομηχανίες παραγωγής. Αν πάλι δεν τα αγοράσει κανένας, θα τους μείνουν να τα βλέπουν η ρίξουν τις τιμές. 

Τοτε συμφωνούμε φίλε μου...

49 λεπτά πριν, Glikos είπε

Όσοι κράζετε την Harley στρίβετε τον λαιμό σας και κοιτάτε με θαυμασμό σαν χάνοι όταν βλέπετε καμιά.

(Πολύ σπάνια βέβαια διότι δεν είναι σαν τα μηχανάκια της σειράς να τις βλέπετε σε κάθε γωνία).

Εγω την κράζω και δεν γυρνάω με κανένα θαυμασμό  το κεφαλι αν και δεν μαρεσει το κράζω άλλα οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Ducatista είπε

Εγω την κράζω και δεν γυρνάω με κανένα θαυμασμό  το κεφαλι αν και δεν μαρεσει το κράζω άλλα οκ

Είσαι επαναστάτης εσύ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Glikos είπε

Είσαι επαναστάτης εσύ. :)

Γούστο έχω φίλε... δεν βλέπω κάτι το επαναστατικό  σε αυτό εκτός και αν σε ενόχλησε το σχόλιο για το υπερκυβισμενο παπι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Ducatista είπε

Γούστο έχω φίλε... δεν βλέπω κάτι το επαναστατικό  σε αυτό εκτός και αν σε ενόχλησε το σχόλιο για το υπερκυβισμενο παπι

Δεν θυμάμαι κάτι για υπερκυβισμένο παπί. Χιουμοριστικά το είπα. Καμία ενόχληση, κουβέντα να γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Glikos είπε

Δεν θυμάμαι κάτι για υπερκυβισμένο παπί. Χιουμοριστικά το είπα. Καμία ενόχληση, κουβέντα να γίνεται.

Όλα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Και χωρίς φρένα για να απολαμβάνετε στο μέγιστο την αίσθηση της ταχυτητας"

 

Θα μπορούσε να λέει ακόμα... Ρε τι τραβαμε με τους τσιπηδες ! Περνούν μια κινεζια, κολλάνε ένα αυτοκόλλητο, ένα τριχιλιαρο τιμή!! Πόσο μάλλον αυτό που κάνει 4!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 minutes ago, Glikos said:

Γενικά στρίβει λαιμούς η Harley. Ειδικά αν σου αρέσουν γενικά οι μηχανές. Και από εμφάνιση και από ήχο. Αλλά και επειδή τις βλέπεις σπάνια. Όπως π.χ. μια Ferrari. Μπορεί να μην αρέσουν σε κάποιον τα supercars (χλωμό), αλλά αν δεις καμιά θα γυρίσεις να την χαζέψεις.

Τώρα περί κραξίματος, ναι είναι υπερβολή.

Σχετικά με το e-bike του θέματος αυτός που θα το πάρει δεν θα τον νοιάζει αν έχει αναρτήσεις ή όχι, απλά για image θα το έχει. 'Ασε που απευθύνεται σε φραγκάτο κοινό οπότε αν μπορείς να πάρεις κάτι τέτοιο θα μπορείς να πάρεις ένα σωρό άλλα και καλύτερα.

 

Η σύγκριση Harley με Ferrari. Αυτό εννοούσα να μην είμαστε υπερβολικοί. 

Αρκετοί, λόγω ήχου και όγκου πολλών από αυτών, θα γυρίσουν να κοιτάξουν. 

Κατά τα άλλα κεφάλια γύριζε και η Kawasaki μου γιατί ήταν αυτό το διακριτικό λαχανί. Δεν λέει κάτι αυτό. 

Εν τω μεταξύ όπως είπα κάποια από τα μοντέλα της θα τα αγόραζα και εγώ αλλά ας ηρεμήσουμε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 hour ago, Glikos said:

Γενικά στρίβει λαιμούς η Harley.

Στην Ελλάδα σίγουρα, μιας και δεν βλέπεις συχνά. 

Όπως είπες κι εσύ αν είχε κι η κουτσή Μαρία και την είχε συνηθίσει το μάτι/αυτί μας, τότε δεν θα "έστριβε" κανένας λαιμός.

Το θέμα λοιπόν δεν είναι να στρίβει λόγω "μη συνήθειας" αλλά επειδή πράγματι το αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, NickTG είπε

Η σύγκριση Harley με Ferrari. Αυτό εννοούσα να μην είμαστε υπερβολικοί. 

Καθόλου υπερβολή η σύγκριση που έθεσα.

Πόσες Kawasaki βλέπεις καθημερινά και πόσες Harley?

Κάτι αντίστοιχο ισχύει και με τις Ferrari.

Χωρίς να κακολογώ τις Kawasaki βέβαια. Είμαι fan των Japan bikes.

18 λεπτά πριν, Thresh είπε

Στην Ελλάδα σίγουρα, μιας και δεν βλέπεις συχνά. 

Όπως είπες κι εσύ αν είχε κι η κουτσή Μαρία και την είχε συνηθίσει το μάτι/αυτί μας, τότε δεν θα "έστριβε" κανένας λαιμός.

Το θέμα λοιπόν δεν είναι να στρίβει λόγω "μη συνήθειας" αλλά επειδή πράγματι το αξίζει.

Ναι σαφώς. Καλώς ή κακώς δεν έχει το ίδιο αγοραστικό κοινό στην χώρα μας σε σχέση με την Αμερική π.χ. Ούτε η Ferrari ούτε η Harley. Είναι και το θέμα τιμής βέβαια. Αν και τις Harley τις θεωρώ ιδιαίτερες μηχανές. Έχουν διαφορετικό στυλ από τις υπόλοιπες, τουλάχιστον στις πρώτες δεκαετίες παραγωγής.

Το αν αξίζει το θεωρώ αυτονόητο. Δεδομένου της ιστορίας της μάρκας και πωλήσεων κλπ. Από και και πέρα είναι καθαρά θέμα γούστου, εκτός από φράγκα.

Αλλά έθιξα εξαρχής κυρίως το κράξιμο που ρίχνουν μερικοί λες και μιλάνε για παπιά ή scooters.

Δεν αναφέρομαι για το e-bike, αλλά για την μάρκα/ιστορία/μηχανές.

 

 

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Glikos είπε

Όσοι κράζετε την Harley στρίβετε τον λαιμό σας και κοιτάτε με θαυμασμό σαν χάνοι όταν βλέπετε καμιά.

(Πολύ σπάνια βέβαια διότι δεν είναι σαν τα μηχανάκια της σειράς να τις βλέπετε σε κάθε γωνία).

Στρίβουμε να δούμε ποια μηχανότρατα περνά. Μόνο φασαρία και εφέ είναι. Εχει γείτονας μου και πίστεψε με βρίζω κάθε φορά που έρχεται. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο απο τα τεμάχια που έφτιαξαν φαίνεται οτι θα πάει σε συλλέκτες-υποστηρικτές τις εταιρίας….

τελείως αδιάφορο για ποδηλάτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...