Προς το περιεχόμενο

Μάθημα drone


Mrsmoke95

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας , είμαι παντελώς άσχετος σε ότι αφορά drone . Λέω αυτές τις μέρες να παραγγείλω το dji mini 2 , διότι είμαι λάτρεις τις φωτογραφίας και του βίντεο . 
Υπάρχει κάποιος εμπειρος πάνω σε drone στην Θεσσαλονίκη έτσι ώστε να μου δείξει κάποια πράγματα και να το πετάξουμε μαζί ?(  εννοείται με αμοιβή ) . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Mrsmoke95 είπε

Καλησπέρα σας , είμαι παντελώς άσχετος σε ότι αφορά drone . Λέω αυτές τις μέρες να παραγγείλω το dji mini 2 , διότι είμαι λάτρεις τις φωτογραφίας και του βίντεο . 
Υπάρχει κάποιος εμπειρος πάνω σε drone στην Θεσσαλονίκη έτσι ώστε να μου δείξει κάποια πράγματα και να το πετάξουμε μαζί ?(  εννοείται με αμοιβή ) . 

με το που το σηκωσεις πρωτη φορα θα το μαθεις.παιχνιδακι ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να το αγοράσεις κατέβασε και διάβασε το μανουαλ και όταν το πάρεις τραβά σε μια αλάνα, σήκωσε το σε ύψος που δεν θα έχει εμπόδια δένδρα, τοίχους καλώδια κλπ και ξεκίνα. 
Για απορίες που θα αποκτήσεις μπορείς εκτός από εδώ να μπεις και σε σχετικά γκρουπ στο φβ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά, ότι είπαν και τα παιδιά από πάνω. Το Μινι 2 είναι τόσο απλό σαν drone, που μέσα σε 5 λεπτάκια έχεις βρει όλα τα βασικά για να το πετάξεις. Σίγουρα και ένα care refresh μη πάθει κάτι, και βγες έξω να το ευχαριστηθείς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης υπαρχουν απειρα βιντεακια στα αγγλικα στο youtube, αλλα και σε περιπτωση που δεν ξερεις αγγλικα εχει και στα ελληνικα μερικα.

Συγκεκριμενα για το mini 2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι γιατι ειναι κατω απο 250γρ.

Προσπαθησε να το πετας ομως μακρια απο κοσμο,γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται και πολλα ατομα ενοχλουνται απο την παρουσια του.

  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cumulus είπε

Οχι γιατι ειναι κατω απο 250γρ.

Προσπαθησε να το πετας ομως μακρια απο κοσμο,γιατι ποτε δεν ξερεις τι γινεται και πολλα ατομα ενοχλουνται απο την παρουσια του.

Διάβασα πως θέλει μια εγγραφή ότι το κατέχεις εσυ σαν χειριστείς δεν ισχύει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

25 λεπτά πριν, Mrsmoke95 είπε

Διάβασα πως θέλει μια εγγραφή ότι το κατέχεις εσυ σαν χειριστείς δεν ισχύει ;

Νομιζω οτι απο τον Ιανουαριο του 21 δε χρειαζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mrsmoke95 είπε

Πως μπορούμε αυτό να το μάθουμε με σίγουρα ότι δεν ισχύει ; 

ENNOEITE οτι χεριάζετε να κανεις εγγραφη εκμεταλλευμένου και να αποκτήσεις αδεια χειριστή για να το πετάξεις. 
Συμβουλέψου αυτο για αρχη. https://uas.hcaa.gr/Faq 
Μετα βρες μια εταιρια να κανεις λιγα μαθηματα (ειναι online) και με ενα 50€ περιπου θα εισαι νομιμος... 

Το οτι ειναι κατω απο 250γρ δεν λεει κατι. Ο νομος ειναι ξεκαθαρος.
Οτι φερει καμερα δεν ειναι παιχνιδι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το διπλωμα αν θες να μην πληρωνεις αν το εχεις με τα αγγλικα μπορεις να το κανεις απο εξωτερικο δωρεαν. Αν θυμαμαι καλα στο Λουξεμβουργο ειναι ακομα δωρεαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...