Προς το περιεχόμενο

Οι δοκιμές του Netflix για την καταπολέμηση της κοινής χρήσης λογαριασμών, παρουσιάζουν σημαντικά προβλήματα


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Θα μπορούσαν να βάλουν personal pin με μήνυμα στο κινητό του κατόχου! 

Εχει πολλές μαγκιές αρκεί να υπάρχει μυαλό. 

Καταπληκτική ιδέα!

Να είμαι στη δουλειά και να βαράει τηλέφωνο από τις μικρές στο εξοχικό για PIN και καπάκια άλλο τηλέφωνο για PIN από τη γυναίκα που θέλει να δει από το κινητό.

Είμαι σίγουρος ότι θα δουλέψει τρελλά. Ειδικά αν σκεφτείς ότι οικεγενειακά έχουμε και τον αδερφό μου ναυτικό.

👍👍👍👍

7 ώρες πριν, ooaris είπε

Κοίτα, πέραν της παραμέτρου location, υπάρχει και η "κατοχύρωση" συσκευων. Συγκεκριμένες συσκευές θα μπορούν να τρέξουν νετφλιξ από οπουδήποτε. Φαντάζομαι ο μέγιστος αριθμός συσκευών θα είναι 4. Έτσι αν δηλωθεί μια καινούρια 5η, η 1η θα χάνει access. Όπως είναι και τώρα αλλά με μεγαλύτερο αριθμό (10 νομίζω;) 

4 συσκευές είναι το όριο τώρα.

https://help.netflix.com/en/node/24926

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 135
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, AtiX είπε

Να κάνω μια ερώτηση γενικά και επειδή είδα αρκετά μηνύματα εδώ μέσα…

γιατί κάποιος να εύχεται να κλείσει μια ιδιωτική εταιρία που ούτε τον εξανάγκασε να αγοράσει προϊόντα της, ούτε τον κορόιδεψε, ούτε τον ανάγκασε να πληρώνει επί μήνες χωρίς να το θέλει, ούτε τον απέλυσε, ?

Πραγματικά με ποια λογική να θέλει κάποιος να  κλείσει μια εταιρία???

Γιατι καποιοι μισουν οτιδηποτε ειναι ιδιωτικο.

Μη ξεχναμε εξαλλου ,οτι για τους "προοδευτικους" αξια εχει μονο ο εργαζομενος του δημοσιου.Γιαυτους ειναι ευχη να χασει τη δουλεια του καποιος ιδιωτικος υπαλληλος.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
20 ώρες πριν, Ducatista είπε

Ρε παιδιά διακρίνω μια υπερβολική σε αυτά που λέτε..   εγώ είμαι πλήρως ικανοποιημένος για τα χρήματα που θέλει το Netflix στο μεγαλο πακέτο το δίνω και δε 3 άτομα τζαμπα πραγματικά και μόνος μου είναι αξιοπρεπές ποσο για να βλέπεις ταινία με 2 κλικ σε αυτή την ποιότητα.. δηλαδη τι θέλετε 3 ευρώ τον μήνα? Η να μπαίνουν καίμε βδομάδα 5 μπλοκμπαστερ και 2 υπερ- σειρές? Προφανώς αν βλεπεις κάθε μέρα 2 ταινίες και 1 σειρά θα λες οτι δεν αξίζει το νετφλιξ μετά από 2 μήνες... εδω το YouTube για να βλέπουμε χωρίς διαφημίσεις θέλει 7 ευρώ τον μήνα! Έλεος!! 9 νομίζω πληρώνω!

Προσωπικά πληρώνω το μεγάλο πακέτο της συνδρομής το οποίο πληρώνω εγώ αλλά δίνω πρόσβαση στην κοπέλα μου και στον θείο μου , Το ίδιο κάνω και για την συνδρομητική COSMOTE TV και κάθε υπηρεσία που πληρώνω την συνδρομή η οποία θαρρώ ότι αξίζει για να την πληρώνω αλλιώς δεν θα τα έδινα τόσο απλά (εννοείται περιμένω να έρθει και το Disney+ και το HBOmax).

Ακόμα δεν έχεις μάθει τους πολυαγαπημένους μου συνομιλητές όχι μόνο τους πιάνει η τσιγκουνιά στην συνδρομή του (κάθε) NETFLIX αλλά να δίνουν τα 3-5 ευρώ για σουβλάκια ή για (οποιοδήποτε τύπου) καφέ ή να αγοράζουν το τελευταίο μοντέλο της Apple Iphone και ας μην έχουν να βάλουν ούτε χρόνο ομιλίας σε αυτό.

Επίσης το NETFLIX δεν θα πάει για λουκέτο θα στεναχωρήσω κάποιους που ονειρεύονται ότι επειδή δεν θα έχουν συνδρομή σε αυτό θα κλείσει λυπάμαι αλλά δεν εξαρτάται από την αγορά της ελλάδας.

Λέτε για τις άλλες πλατφόρμες μάλλον δεν έχετε καταλάβει αγαπητοί μου φίλοι ότι και το Disney+ και το HBOmax αλλά και όσα ακόμα παίζουν στην ελλάδα

Το λεγόμενο διαμοιρασμό συνδρομής θα το κόψουν

Όπως και φυσικά δεν έχετε καταλάβει το σημαντικότερο όλων

Η πίτα της αγοράς (ταινίες/σειρές) είναι μικρή και τα κέρδη μεγάλα για να τα μοιραστούν οι υπάρχοντες παίκτες της αγοράς άρα μαντέψτε τι θα γίνει εξαγορά/συγχώνευση σε 2-4 παίκτες σε αυτούς θα πληρώνετε για να βλέπετε ταινίες/σειρές , σε αυτούς θα πληρώνετε για να βλέπετε αθλητικά , σε αυτούς θα πληρώνετε για να παίζετε παιχνίδια.

Γενικά θα πληρώνετε το τσάμπα έχει πεθάνει...

18 ώρες πριν, panagiotis1988 είπε

Έχουμε και λέμε 

Νετφλιξ από τους καλούς μας γείτονες μοιρασμένο με άλλους 3 αλλά τα 3/4 τα πληρώνω εγώ. Περίπου 4€/μήνα 

Prime video από τους γείτονες. Περίπου 0,50€/μήνα 

Vpn από το θείο 

Σύντομα disney+ από το θείο (τσεκαρισμενο μέσω vpn) 

Iptv από το θείο. 

Hbomax θα το πληρώνω όταν με το καλό έρθει και θα λέω και ευχαριστώ. 

Με 10€/μήνα θα έχω τα πάντα...δεν πολυβλεπω βέβαια τώρα, αλλά όταν θα θέλω κάτι απλά θα έχω άμεση πρόσβαση στα πάντα.

 

Μια και μόνο συμβουλή θα σου δώσω φίλε μου

να προσέχεις με τον "θείο" ειδικά στο κομμάτι του IPTV μην βρεθείς κατηγορούμενος γιατί κάποια "πουλάκια" λένε ότι σε λίγο θα αρχίσει το κυνήγι των απλών χρηστών που βλέπουν από τον "θείο" IPTV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
On 01/06/2022 at 15:09, nchatz said:

Η κοινή χρήση κωδικών πρόσβασης για τις συνδρομητικές υπηρεσίες streaming είναι μια γνωστή πρακτική σε όλο τον κόσμο, και ενώ το Netflix συνήθιζε να μη δίνει σημασία, το τελευταίο διάστημα η εταιρεία έχει κάνει στροφή 180 μοιρών πάνω στο θέμα.

το ίδιο και οι συνδρομητές, έχουν κάνει στροφή 180° από το netflix. Καλό λουκέτο ή εξαγορά παιδιά.
Ει, ψιτ, μην ξεχασετε να δωσετε τίποτα million$ $ bonus στους διευθυντάδες που εργάστηκαν σκληρά για να το φέρουν σε αυτό το χάλι.

Επεξ/σία από eyw
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sv398 είπε

Καταπληκτική ιδέα!

Να είμαι στη δουλειά και να βαράει τηλέφωνο από τις μικρές στο εξοχικό για PIN και καπάκια άλλο τηλέφωνο για PIN από τη γυναίκα που θέλει να δει από το κινητό.

Είμαι σίγουρος ότι θα δουλέψει τρελλά. Ειδικά αν σκεφτείς ότι οικεγενειακά έχουμε και τον αδερφό μου ναυτικό.

👍👍👍👍

4 συσκευές είναι το όριο τώρα.

https://help.netflix.com/en/node/24926

Τότε μη το δίνεις παντού φίλε μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
1 ώρα πριν, eyw είπε

το ίδιο και οι συνδρομητές, έχουν κάνει στροφή 180° από το netflix. Καλό λουκέτο ή εξαγορά παιδιά.
Ει, ψιτ, μην ξεχασετε να δωσετε τίποτα million$ $ bonus στους διευθυντάδες που εργάστηκαν σκληρά για να το φέρουν σε αυτό το χάλι.

Δεν πρόκειται να συμβεί αυτό που λες αγαπητέ μου φίλε

Το NETFLIX είναι και θα παραμείνει ένας από τους παίκτες της αγοράς (ταινίες/σειρές) άλλοι μπορεί να κλείσουν ή να εξαγοραστούν ή να συγχωνευτούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως δε θα μου λείψει ... Αν εξαιρέσεις 3 - 4 σειρές δεν έχει κάτι ιδιαίτερο. Φυσικά μπροστά στην ελληνική tv είναι κάτι διαφορετικό. Αλλά αν αποφασίσει να κόψει πολλαπλή σύνδεση με ένα account εδώ σίγουρα αρκετοί θα το κόψουν, μεταξύ αυτών και εγώ. 

Εμένα πάντως δε θα μου λείψει ... Αν εξαιρέσεις 3 - 4 σειρές δεν έχει κάτι ιδιαίτερο. Φυσικά μπροστά στην ελληνική tv είναι κάτι διαφορετικό. Αλλά αν αποφασίσει να κόψει πολλαπλή σύνδεση με ένα account εδώ σίγουρα αρκετοί θα το κόψουν, μεταξύ αυτών και εγώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Δηλαδή αξίζει μόνο 2.5 ευρώ το μήνα το netflix; Που δεν παίρνεις ούτε σουβλάκι πια με 2.5 ευρώ, και για 1 μήνα που μπορείς να δεις άπειρες ώρες μόνο 2.5; Που για να νοικιάσεις ενα dvd ήθελες 3 ευρώ; Σοβαρά τώρα;

Δεν ειμαστε στο 2005 πλεον για να νοικιαζεις DVD με 3 ευρω και να σε χρεωνουν και 1-2 ευρω για καθυστερηση αναλογα την κυκλοφορια. Οι καιροι και τα δεδομενα αλλαζουν.

Ενταξει κ εγω υπερεβαλλα λιγο ηθελα να τονισω την προσωπικη μου αποψη οτι δεν αξιζει να το εχει ενα ατομο και η μονη συνδρομη πλεον που αξιζει ειναι το 4k οποτε παμε στα 14€ απευθειας.

Προσωπικα ειμαστε 3 τωρα και το μοιραζομαστε.

Αν ημουν μονος μου δεν θα το ειχα.

Υπαρχουν πολλοι τροποι ακομα  να εχεις το περιεχομενο του Netflix δωρεαν απλα πλεον βαριεμαι να το κανω γιατι δεν εχω την ιδια ορεξη που ειχα φοιτητης και εκαιγα το χρονο μου αλλα και γιατι το κοστος για 3-4 ατομα ειναι 2,5-4,5 ευρω στον καθενα.

Κατι αναλογο συμβαινει και με τις υπηρεσιες Streaming μουσικης οπου παλι εχω φτιαξει οικογενειακο με αλλους 2 και δινουμε απο 3,5€. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 90% οσων γκρινιαζουν εδω μεσα ειναι αυτοι που εμπαιναν σε τορρενταδικα στις αρχες του dsl και φιλοδοξουσανε να κατεβασουνε ολο το ιντερνετ.

Γιατι ως γνωστον το disney+ θα εχει blockbuster τιτλους καθε μερα. 

 

Επεξ/σία από nikos121
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nikos121 είπε

Το 90% οσων γκρινιαζουν εδω μεσα ειναι αυτοι που εμπαιναν σε τορρενταδικα στις αρχες του dsl και φιλοδοξουσανε να κατεβασουνε ολο το ιντερνετ.

Γιατι ως γνωστον το disney+ θα εχει blockbuster τιτλους καθε μερα. 

 

Αυτοί φίλε χέστηκαν γιατί την ξέρουν τη λύση

Χάρη κάνουν στο νετφλιξ και κάθε νετφλιξ να λέει ότι έχει προβολές η σειρές του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους αποκτήσαμε συνδρομή στο Netflix το λεπτό που έγινε διαθέσιμο στη χώρα μας, μάλλον θα συμφωνήσετε πως έχουμε φτάσει να πληρώνουμε - σχεδόν - άνευ λόγου. ..κι επειδή ο καθένας μας έχει τις προτιμήσεις του, εγώ ΠΧ χθες δε βρήκα το Family Guy που ήθελα να δω ξανά, διάβασα για "Τα Φιλαράκια", εδώ και καιρό χάνω οτιδήποτε μου αρέσει της Marvel, θα προτιμήσω ένα spin off μιας παλιάς πετυχημένης σειράς κι όχι μια νέα, και πάει λέγοντας.

Όσο για τα παιδιά που τους το έχω για να βλέπουν τα δικά τους, ναι, βρήκαν κάποιες σειρές που παρακολουθούν μα στο τέλος τι (ανά)ζητούν; Disney & Pixar.

Προσωπικά ακύρωσα τη συνδρομή μου αρχές του μήνα (τελευταία ημερομηνία χρήσης 30/06) και στις 14/06 ξεκινώ με Disney+.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...