Προς το περιεχόμενο

ΙΕΚ ΑΛΦΑ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Με κάλεσαν σήμερα κ μου είπαν ότι έχω κερδίσει μια υποτροφία για το ΙΕΚ άλφα, ένα χρόνο δωρεάν για οποία ειδικότητα θέλω, την δεύτερη χρονιά την πληρώνω.

Γνώμη για αυτό? Αξίζει? Η αλήθεια είναι ότι θα ήταν χρήσιμο ένα πτυχίο. Είμαι 20 χρόνων κ δεν έχω κατι. 

Και σχετικά με Ecdl k lower που λέει ότι δίνει, αν έχετε γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακρια απο ΙΕΚ ΑΛΦΑ...καλυτερα πηγαινε σε δημοσιο ΙΕΚ για πτυχιο ειδικοτητας....το ιεκ αλφα ειναι απο τα ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ιδιωτικα ΙΕΚ που υπαρχουν στην ελλαδα!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Elantee είπε

Καλησπέρα

Με κάλεσαν σήμερα κ μου είπαν ότι έχω κερδίσει μια υποτροφία για το ΙΕΚ άλφα, ένα χρόνο δωρεάν για οποία ειδικότητα θέλω, την δεύτερη χρονιά την πληρώνω.

Γνώμη για αυτό? Αξίζει? Η αλήθεια είναι ότι θα ήταν χρήσιμο ένα πτυχίο. Είμαι 20 χρόνων κ δεν έχω κατι. 

Και σχετικά με Ecdl k lower που λέει ότι δίνει, αν έχετε γνώμη.

σου ειπαν πόσο θα είναι ο δεύτερος χρόνος? Από τα 18 μου μεχρι και σημερα που οδευω στα 38, έχω "κερδίσει" πολλες τετοιες υποτροφίες σε ΙΕΚ και κολλέγια, αλλά για κάποιο περίεργο λόγο κανενας τους δε μου ελεγε το υπόλοιπο ποσό που θα πλήρωνα σε διδακτρα. δεν ξέρω αν θα σου ειναι χρήσιμο ενα πτυχίο από το συγκεκριμένο ΙΕΚ, μια απλή συμβουλή θα σου πω. Ποτέ μην πιστεύεις οτι κέρδισες κάτι χωρις να έχεις λάβει μέρος σε διαγωνισμό που το δίνει ως δώρο.

Αν ενδιαφέρεσαι για κάποια ειδικότητα των ΙΕΚ ψάξε πρωτα στα δημόσια ΙΕΚ κι αν δεν υπάρχει αυτό που θες ή δε σε δεχτούν το ψάχνεις για ιδιωτικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, velociraptoras είπε

σου ειπαν πόσο θα είναι ο δεύτερος χρόνος? Από τα 18 μου μεχρι και σημερα που οδευω στα 38, έχω "κερδίσει" πολλες τετοιες υποτροφίες σε ΙΕΚ και κολλέγια, αλλά για κάποιο περίεργο λόγο κανενας τους δε μου ελεγε το υπόλοιπο ποσό που θα πλήρωνα σε διδακτρα. δεν ξέρω αν θα σου ειναι χρήσιμο ενα πτυχίο από το συγκεκριμένο ΙΕΚ, μια απλή συμβουλή θα σου πω. Ποτέ μην πιστεύεις οτι κέρδισες κάτι χωρις να έχεις λάβει μέρος σε διαγωνισμό που το δίνει ως δώρο.

Αν ενδιαφέρεσαι για κάποια ειδικότητα των ΙΕΚ ψάξε πρωτα στα δημόσια ΙΕΚ κι αν δεν υπάρχει αυτό που θες ή δε σε δεχτούν το ψάχνεις για ιδιωτικά.

 

Είχα λάβει μέρος σε διαγωνισμό. Μου είπαν θα πληρώνω 200 ευρώ τον μήνα για τον πρώτο χρόνο κ ο δεύτερος δωρεάν.

8 ώρες πριν, akiros98 είπε

μακρια απο ΙΕΚ ΑΛΦΑ...καλυτερα πηγαινε σε δημοσιο ΙΕΚ για πτυχιο ειδικοτητας....το ιεκ αλφα ειναι απο τα ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ιδιωτικα ΙΕΚ που υπαρχουν στην ελλαδα!!!!

Γιατι, τι έχεις ακούσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Elantee είπε

Είχα λάβει μέρος σε διαγωνισμό. Μου είπαν θα πληρώνω 200 ευρώ τον μήνα για τον πρώτο χρόνο κ ο δεύτερος δωρεάν.

Γιατι, τι έχεις ακούσει?

καταλαβα ειναι από αυτα που καλουν μετα ολους όσους συμμετείχαν αλλα δεν κέρδισαν την πλήρη υποτροφία. Διάβασε καλά τους όρους ειναι πολλα΄χρηματα για κατι που μπορεις να το βρεις εντελώς δωρεάν στα δημόσια ΙΕΚ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Elantee είπε

Καλησπέρα

Με κάλεσαν σήμερα κ μου είπαν ότι έχω κερδίσει μια υποτροφία για το ΙΕΚ άλφα, ένα χρόνο δωρεάν για οποία ειδικότητα θέλω, την δεύτερη χρονιά την πληρώνω.

Γνώμη για αυτό? Αξίζει? Η αλήθεια είναι ότι θα ήταν χρήσιμο ένα πτυχίο. Είμαι 20 χρόνων κ δεν έχω κατι. 

Και σχετικά με Ecdl k lower που λέει ότι δίνει, αν έχετε γνώμη.

H μεγαλυτερη ΑΠΑΤΗ στα ιδιωτικα ΙΕΚ ειναι το ΙΕΚ ΑΛΦΑ! Ψαξε λιγο στο google και θα καταλαβεις..μακρια απ αυτους τους απατεωνες! Αλλιως θα μπλεξεις ασχημα και θα σου φανε λεφτα χωρις να το παρεις ειδηση!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Elantee είπε

Είχα λάβει μέρος σε διαγωνισμό. Μου είπαν θα πληρώνω 200 ευρώ τον μήνα για τον πρώτο χρόνο κ ο δεύτερος δωρεάν.

Γιατι, τι έχεις ακούσει?

Απλα πηγαινε στο google στις αξιολογήσεις και θα καταλαβεις...ιεκ αλφα αθηνας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα κάποιες αξιολογήσεις, όντως δεν είναι καλές.

Σχετικά με Διοίκηση επιχειρήσεων σκεφτόμουν.

Πτυχία από Δημόσια ΙΕΚ είναι ισότιμα με ιδιωτικά?

Στην Αθήνα ποια είναι τα καλύτερα δημόσια ΙΕΚ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Elantee είπε

Πτυχία από Δημόσια ΙΕΚ είναι ισότιμα με ιδιωτικά?

Στην Αθήνα ποια είναι τα καλύτερα δημόσια ΙΕΚ?

Ναι, στο τελος ειτε δημοσιο ιεκ ειτε ιδιωτικο δινετε εξετασεις ΕΟΠΠΕΠ και περνετε το ΙΔΙΟ πτυχιο, πραγματικα η ΜΟΝΗ διαφορα στο δημοσιο ιεκ απο ιδωτικο ειναι οτι ΔΕΝ πληρωνεις τιποτα

Τα δημοσια ιεκ γινονται στα ΕΠΑΛ, ψαξε που υπαρχει η ειδικοτητα που ενδιαφερεσαι στο αντίστοιχο ΙΕΚ περιοχης https://www.foititikanea.gr/ιεκ/δημόσια-ιεκ/24019-οι-ειδικότητες-των-δημοσίων-ιεκ-για-το-2021-2022

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση μιας και υπήρξα σπουδαστής στο συγκεκριμένο προαναφερόμενο ΙΕΚ..έφτασε η ώρα για το πτυχίο μου και με ενημέρωσαν ότι για να το παραλάβω πρέπει να καταβάλω 120 ευρώ για τα «έξοδα» πτυχίου κάτι για το οποίο δεν ήμουν ποτέ ενήμερος. Ποια έξοδα ας πούμε;; Την εκτύπωση του χαρτιού;; Για όνομα…γνωρίζει κάποιος αν ισχύει κάτι τέτοιο είτε από αυτό το ΙΕΚ είτε από κάποιο άλλο;; Διότι δε ξέρω και εγώ πως να το χειριστώ….ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την όποια συμβουλή σας!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Aspro1203 said:

Καλησπέρα σε όλους! Ήθελα να κάνω μια ερώτηση μιας και υπήρξα σπουδαστής στο συγκεκριμένο προαναφερόμενο ΙΕΚ..έφτασε η ώρα για το πτυχίο μου και με ενημέρωσαν ότι για να το παραλάβω πρέπει να καταβάλω 120 ευρώ για τα «έξοδα» πτυχίου κάτι για το οποίο δεν ήμουν ποτέ ενήμερος. Ποια έξοδα ας πούμε;; Την εκτύπωση του χαρτιού;; Για όνομα…γνωρίζει κάποιος αν ισχύει κάτι τέτοιο είτε από αυτό το ΙΕΚ είτε από κάποιο άλλο;; Διότι δε ξέρω και εγώ πως να το χειριστώ….ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για την όποια συμβουλή σας!  

Αυτο το ΙΕΚ ΑΛΦΑ πια εχει καταντησει η μεγαλυτερη απατη στον τομεα των ιδιωτικων ΙΕΚ. Κανενα ΙΕΚ δε δινει πτυχιο, μια απλη βεβαιωση φοιτησης θα σου δωσουν (εαν εχεις ολοκληρωσει την πρακτικη σου)..εννοειται πως ΔΕ θα δωσεις 120€ για μια απλη ΒΕΚ. Την επισημη πιστοποιηση θα την παρεις απ τον ΕΟΠΠΕΠ, αφοτου δωσεις εξετασεις και περασεις θεωρητικο και πρακτικο μερος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...