Προς το περιεχόμενο

Street Fighter 6 [PC] 👊


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μετα απο 3 ωρες στη closed beta

- το παιχνιδι ειναι σε πολυ προχωρημενο σταδιο  . Υποθετω Γεναρη - Φεβρουαριο θα ειναι κοντα μας . Νομιζω  το sf5 αρχες Φεβρουαριου κυκλοφορησε . Περιμενω κατι αντιστοιχο

- το MMO inspired multiplayer hub με ξενισε αρχικα αλλα δουλευει σωστα . Οταν το συνηθισουμε δε θα μπορουμε να επιστρεψουμε στα παλια μενου.

Οταν βλεπεις να καθεται ενας μονος του σε διπλο arcade πας, βλεπεις τι χαρακτηρα εχει διαλεξει κ καθεσαι κ παιζεις μαζι του .

Οταν πας σε αδεια arcade μπορεις να μπεις σε tutorial μεχρι να ερθει αλλος παικτης ή να κανεις spectate

Αμα και οι θεσεις ειναι γεματες απλα μπαινεις στην ουρα κ παιζεις με τον νικητη . Στη πραξη ποσες φορες το εκανα κ χαμενος εφυγε εντελως απο τη σειρα κ πηγε σε αλλα arcade (υποθετω) . Εβλεπα το avatar του να προχωραει μακρυα

Γραφικα τα σπαει δε το συζηταω .

Στην αρχη κλασσικα μπηκα σε μαχη χωρις να κοιταξω τιποτα κ εψαχνα που εχουν βαλει τα strong hits κ γιατι δε δουλευουν οι special με το τροπο που ηξερα . Μετα ειδα οτι το default αλλαζει το χειρισμο σε easy mode παρομοιο με αυτο που εχουμε δει σε blazblue / guilty gear / δε θυμαμαι που ακριβως .  Ωραιο ηταν , περασα καλα , επιτελους μπορουσα να παιξω με charged χαρακτηρες ή τουλαχιστον ετσι νομιζα μεχρι που επεσα σε καλους αντιπαλους

Χοντρικα στο easy mode κανεις spacial με το Υ κ αναλογα τη κατευθυνση κανεις διαφορετικες special . Καπως ετσι γινονται κ οι super αλλα θελουν ταυτοχρονα Υ + Β (τριγωνο - ομικρον σε χειριστηριο playstation)

Οταν το γυρισα σε κανονικο sf χειρισμο αρχισα να νοιωθω λιγο κ να καταλαβαινω τι παιζει . Λοιπον το επιτυχημενο parry ειναι απολαυστικο οταν το συνδεσεις με special / mini combo .

Γενικα περασα υπεροχα οταν επαιζα με παιχτες περιπου στο επιπεδο μου , αλλα καποια στιγμη κουραστηκα να τρωω ξυλο κ ειπα να ερθω εδω να γραψω δυο πραγματα .

Οι νεοι χαρακτηρες φαινονται ωραιοι αλλα τους επαιξα μονο σε easy mode ..

Ranked κ casual δουλευουν κατα τα γνωστα ψαχνει αντιπαλο στο παρασκηνιο

Γενικα θα ζοριστω να μη το παρω day one αλλα θα προσπαθησω να το αποφυγω μιας κ δεν εχω σκοπο να ασχοληθω ιδιαιτερα με online 

Γενικα απο το λιγο που ειδα ενθουσιαστηκα , αλλα με χαλανε τα 100.000 dlc που θα ερθουν 

 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/10/2022 στις 3:38 ΜΜ, GhostRiderLSOV είπε

΄Εχει και κανένας άλλος την beta από εδώ μέσα; Εγώ μόνο streams... T-T

 

Καλησπέρα! Ψάχνω κι εγώ πώς και πώς, τίποτα ακόμα! Μέχρι πότε παίζει να ισχύει;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
13 λεπτά πριν, n1tra είπε

Καλησπέρα! Ψάχνω κι εγώ πώς και πώς, τίποτα ακόμα! Μέχρι πότε παίζει να ισχύει;;;

Η beta τέλειωσε στις 10 (ώρα Ελλάδος) το πρωί της Δευτέρας. Περιμένουμε τώρα για νέα closed beta ή open beta τους προσεχείς μήνες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, GhostRiderLSOV είπε

Η beta τέλειωσε στις 10 (ώρα Ελλάδος) το πρωί της Δευτέρας. Περιμένουμε τώρα για νέα closed beta ή open beta τους προσεχείς μήνες.

Δεν προλάβαμε δηλαδή! Κρίμα! Ελπίζω στην επόμενη να μπούμε! Δεν νομίζω ότι μπήκαν πολλοί Έλληνες αυτή τη φορά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 λεπτά πριν, n1tra είπε

Δεν προλάβαμε δηλαδή! Κρίμα! Ελπίζω στην επόμενη να μπούμε! Δεν νομίζω ότι μπήκαν πολλοί Έλληνες αυτή τη φορά!

Δεν ήταν θέμα να προλάβουμε, όσοι ήταν να μπουν, πήραν κωδικό την προηγούμενη Τετάρτη. Οι υπόλοιποι τίποτα. :P

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, GhostRiderLSOV είπε

Δεν ήταν θέμα να προλάβουμε, όσοι ήταν να μπουν, πήραν κωδικό την προηγούμενη Τετάρτη. Οι υπόλοιποι τίποτα. :P

Κατάλαβα. Να δούμε την επόμενη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

H Beta έχει ανοίξει από την Κυριακή(για όποιον κατάλαβε😉).Το σύστημα μαχής του 5 ξεχάστε το, τέρμα τα vskill & vtrigger τα έχουν βάλει σαν απλές κινήσεις(πχ ο ryu φορτίζει ενα denjin hadouken με κάτω, κατώ + μπουνιά).Τεράστια αλλαγή είναι οτι οι απλές μπουνιές και κλωτσιές κάνουν push block οπότε η βλακεία του 5 που ο αντίπαλος σε έσκαγε στην πίεση με απλές μπουνιές και κλωτσιές τέλος.Αυτό που θέλει το 6 είναι κάνε combo και περισσότερα combo με super μαζί και αυτό γίνεται ακόμα πιο εντυπωσιακό με το parry cancel(όσοι παίξατε το 4 είναι τα ίδια κουμπία και μπρόστα, μπρόστα για cancel βγάζεις μια πράσινη αύρα στο 6 όταν το κάνεις) που μπορείς να κόψεις μια κίνηση σε μια άλλη.Το παιχνίδι νομίζω με τήν εξέλιξη που έχει θα κάνει πάταγο και ευτυχώς αλλάζει απο το 5 που δεν συμπάθησα πότε το σύστημα του.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κάνεις parry(Mp+Mk) και πατήσεις μπροστά, μπροστά κάνει cancel και τρέχει με πράσινη αύρα ο χαρακτήρας αυτό τρώει μόνο μιση μπάρα απο τις 6 πράσινες. Σε κινήσεις που γίνονται cancel πατάς μπροστά, μπροστά αμέσως μετά το κτύπημα κ κάνει cancel οπότε κανείς άλλη κίνηση αμέσως αυτό τρώει 3 απο τις 6 πρασινες μπάρες. Θέλει προσοχή γιατί εαν πας 0 πράσινες μπάρες πας σε κατάσταση burnout που σημαίνει ότι δεν έχεις ex κινήσεις,  τρώει health στην άμυνα, δεν έχεις parry και ούτε drive impact(το focus attack του 4 με Hp+Hk). Γενικά το παιχνίδι έχει τρελό σύστημα μάχης, θα γίνουν φοβεροί αγώνες. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
20 λεπτά πριν, sironoui είπε

Θέλει προσοχή γιατί εαν πας 0 πράσινες μπάρες πας σε κατάσταση burnout που σημαίνει ότι δεν έχεις ex κινήσεις,  τρώει health στην άμυνα, δεν έχεις parry και ούτε drive impact(το focus attack του 4 με Hp+Hk).

+ αν σε κάνουν drive impact στην γωνία, τότε γίνεσαι stunned (ο μόνος τρόπος να γίνει κάποιος stunned στο game).

Γενικά θέλω να δω πώς θα χειριστούν οι pros τα combos με την drive bar. Είχε κάνει ένα μικρό τουρνουά μέσα στην beta o Punk και είχε φάση αλλά οκ, δεν γίνεται σε 2 μέρες να βγάλουν optimal πράγματα.

4 λεπτά πριν, KilliK είπε

oι  Ryu και Ken γιατι μοιαζουν σαν ζητιανοι που τους μαζεψαν απο τον δρομο;

Ο Ryu πάντα ήταν wandering warrior. Ο Ken είναι φυγάς για έγκλημα που δεν διέπραξε. ^_^

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...