Προς το περιεχόμενο

Street Fighter 6 [PC] 👊


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
3 ώρες πριν, Despotas είπε

Διαθέσιμο το demo στο Steam.

Φροντίστε από τα options του main menu (γράφει κουμπί για "multi-options" ή κάπως έτσι), να αλλάξετε το max framerate όπου θέλετε (max 120 fps) και να βγάλετε το "lock world tour battles at 30 fps" (κάπως έτσι). ^_^

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπαιξα λίγο το demo.

Όμορφο, κάνει δουλίτσα η RE engine. Η παρουσίαση σε πολύ καλύτερο επίπεδο από το 5, αν και η GenZ friendly αισθητική δεν με πολυενθουσιάζει. Σταθερή αξία cmk + hado για τον Ryu😀 Όλο το drive σύστημα φαίνεται λίγο περίπλοκο αλλά πολύ ενδιαφέρον. Στην ωρίτσα που ασχολήθηκα, μόνο parries μέχρι να καταλάβω τί συμβαίνει. Γενικά κάποια mechanics μου φαίνονται λίγο overpowered, αν και δεν έχω γράψει πολλά χιλιόμετρα. Ο Luke παραμένει αντιπαθέστατος. Δε νομίζω να ασχοληθώ ποτέ με το world tour αλλά και πάλι θα τα βγάλει τα λεφτά του το παιχνίδι. Ήδη το έκανα pre-order. Το πρώτο  παιχνίδι της τελευταίας 3ετίας που θα ασχοληθώ - μαζί με το Tekken 8, το οποίο επίσης δείχνει πανέμορφο.

Γενικά, η Capcom πολύ ανεβασμένα τα τελευταία 2-3 χρόνια. Γράφει συνέχεια επιτυχίες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σήμερα γενικά πολλοί content creators που πήγαν στο Capcom HQ έχουν βγάλει vids και δεν ξέρω τι άλλο να link εδώ. :P

Edit: Λίστα με όλα (λέει) τα videos μαζεμένα από το preview event. ^_^

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οπότε περιμένουμε 16 του μήνα να κατεβάσουμε την beta και 19 να πέσουμε οι servers! 😂

Δεν είχα ασχοληθεί με τις προηγούμενες betas.

 

Να κάνω μία χαζή ερώτηση; Στο World Tour, στο Demo, δεν μπορείς να αλλάξεις σε classic controls? 

Επεξ/σία από Chaos3X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
42 λεπτά πριν, Chaos3X είπε

Να κάνω μία χαζή ερώτηση; Στο World Tour, στο Demo, δεν μπορείς να αλλάξεις σε classic controls? 

Μπορείς (νομίζω στα αλλάζει αυτόματα; ) όταν σου λέει ότι μπορείς να κάνεις την επιλογή, προτελευταία αποστολή του chapter 1 νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Μπορείς (νομίζω στα αλλάζει αυτόματα; ) όταν σου λέει ότι μπορείς να κάνεις την επιλογή, προτελευταία αποστολή του chapter 1 νομίζω.

Ισχύει τελικά αυτό, έχεις δίκιο, όμως μετά δεν στο αποθηκεύει... 

Αυτό με μπέρδευσε.

 

Επεξ/σία από Chaos3X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γουστάρω ούτε εγώ το περίεργα στυλιζαρισμένο νέο artwork με hip-hop και άλλα περίεργα όμως δεν είναι αρκετός λόγος για να το απορίψω και η μουσική είναι οριακά κάτω του μετρίου αλλά λόγο jukebox feature δεν έχει σημασία εν τέλη.

Λόγος απόριψης όμως για εμένα αποτελεί το νέο casual control scheme. Είναι απαραίτητο να υπάρχει φίλτρο που μπορείς να επιλέγεις με ποιους θέλεις να παίζεις. Σνομπάρω να παίζω με τύπους που θέλουν να παίζουν με το νέο σύστημα. Θέλω να παίζω αποκλειστικά με αυτούς που θέλουν την φουλ εμπειρία όπως πρέπει και θέλουν να παίξουν το παιχνίδι με αυτήν την ιδέα. 

Αν δεν υπάρχει φίλτρο και με το στανιό πρέπει όλοι να παίζουμε με όλους τότε ήρθε η ώρα η σειρά να πάει στην νέα γενιά και ο παππούς να πάει σε σειρά που ακόμα δεν πήγε σε αυτήν την λύση ονόματι Tekken 8. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στην σελίδα στο Steam έχει request access για την Open Beta (που είναι λίγο περίεργο, αφού θα είναι...open).

Edit: Υπάρχει και (unlisted) link για την open beta για κατέβασμα από τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...