Προς το περιεχόμενο

Σύνδεση κινητού xiaomi σε υπολογιστή


k30taas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον παιδια ξαναεπανερχομαι στο θεμα για δεν με βοηθησατε να βρω λυση και δεν νομιζω να μην υπαρχει λυση σε ενα τετοιο απλο θεμα. Ποιο ειναι το προβλημα λοιπον.... οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη και ανοιγω απο τον υπολογιστη τον φακελο της καμερας του κινητου πχ για τα δω τις φωτο και τα βιντεο , μονο οι φωτογραφιες φαινονται στην λιστα της προεπισκοπησης ενω στα βιντεο φαινεται μονο το εικονιδιο του καθε players που ειναι απο προεπιλογη στον υπολογιστη να παιξει, με αποτελεσμα χωρις να βλεπεις την εικονα να μην μπορεις να δεις ποιο βιντεο ειναι αν δεν τον ανοιξεις. Και το κουφο ειναι οτι αυτο δεν γινεται με ολα τα samsung κινητα που ειχα μεχρι τωρα παρα μονο σε xiaomi και oneplus..... ετσι ειναι και σε εσας? δεν υπαρχει καποια λυση? Σας ευχαριστω εκ τον προτερων!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, k30taas είπε

Λοιπον παιδια ξαναεπανερχομαι στο θεμα για δεν με βοηθησατε να βρω λυση και δεν νομιζω να μην υπαρχει λυση σε ενα τετοιο απλο θεμα. Ποιο ειναι το προβλημα λοιπον.... οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη και ανοιγω απο τον υπολογιστη τον φακελο της καμερας του κινητου πχ για τα δω τις φωτο και τα βιντεο , μονο οι φωτογραφιες φαινονται στην λιστα της προεπισκοπησης ενω στα βιντεο φαινεται μονο το εικονιδιο του καθε players που ειναι απο προεπιλογη στον υπολογιστη να παιξει, με αποτελεσμα χωρις να βλεπεις την εικονα να μην μπορεις να δεις ποιο βιντεο ειναι αν δεν τον ανοιξεις. Και το κουφο ειναι οτι αυτο δεν γινεται με ολα τα samsung κινητα που ειχα μεχρι τωρα παρα μονο σε xiaomi και oneplus..... ετσι ειναι και σε εσας? δεν υπαρχει καποια λυση? Σας ευχαριστω εκ τον προτερων!!

Γιατί είναι πρόβλημα κάτι τέτοιο; Εφόσον παίζει κανονικά το βιντεο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω OnePlus 6.

Κοίτα.

Όταν πάω στον φάκελο του κινητού μου τα δείχνει έτσι 

IMG_20220607_194752__01.jpg.508b738e0b1ffaba089731facb9c3920.jpg

Όταν κάνω Copy paste από τον φάκελο του κινητού στον υπολογιστή μου τα δείχνει έτσι img_20220607_195138__01-1_optimized_11zon.jpg.b6337b54fd8f6227a8f2ace3c68330de.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Nik1239 είπε

Γιατί είναι πρόβλημα κάτι τέτοιο; Εφόσον παίζει κανονικά το βιντεο;

Γιατί θέλεις ας πούμε να αντιγράψεις δύο βίντεο στον υπολογιστή από τα πολλά που έχεις στο κινητό.. Δεν ξέρεις ποιο είναι εφόσον δεν το βλέπεις στην προεπισκοπηση και πρέπει να το ψάχνεις.. Το θέμα είναι γιατί γίνεται αυτό εκτός των samsung; 

1 λεπτό πριν, GATE123 είπε

Έχω OnePlus 6.

Κοίτα.

Όταν πάω στον φάκελο του κινητού μου τα δείχνει έτσι 

IMG_20220607_194752__01.jpg.508b738e0b1ffaba089731facb9c3920.jpg

Όταν κάνω Copy paste από τον φάκελο του κινητού στον υπολογιστή μου τα δείχνει έτσι img_20220607_195138__01-1_optimized_11zon.jpg.b6337b54fd8f6227a8f2ace3c68330de.jpg

 

Ακριβώς αυτό λέω... Στα samsung και στο φάκελο του κινητού φαίνονται όπως στον υπολογιστή και μπορείς να διαλέξεις άμεσα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, k30taas είπε

Γιατί θέλεις ας πούμε να αντιγράψεις δύο βίντεο στον υπολογιστή από τα πολλά που έχεις στο κινητό.. Δεν ξέρεις ποιο είναι εφόσον δεν το βλέπεις στην προεπισκοπηση και πρέπει να το ψάχνεις.. 

Από την στιγμή που γράφεις πιο βίντεο είναι νομίζω ότι δεν είναι και τόσο σοβαρό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, GATE123 είπε

Από την στιγμή που γράφεις πιο βίντεο είναι νομίζω ότι δεν είναι και τόσο σοβαρό το θέμα.

Στο κινητό συνήθως δεν γράφουμε τίτλο στα βίντεο και γράφουμε μετά σε αυτά που θέλουμε να κρατήσουμε στον υπολογιστή, εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω. Το θέμα είναι άλλο, γιατί γίνεται αυτό; τα Samsung τι έχουν και είναι αλλιώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, k30taas είπε

Στο κινητό συνήθως δεν γράφουμε τίτλο στα βίντεο και γράφουμε μετά σε αυτά που θέλουμε να κρατήσουμε στον υπολογιστή, εγώ τουλάχιστον έτσι κάνω. 

Εγώ γράφω (βλέπω φωτό 1)έτσι είναι το σωστό.

7 λεπτά πριν, k30taas είπε

Το θέμα είναι άλλο, γιατί γίνεται αυτό; τα Samsung τι έχουν και είναι αλλιώς 

Αυτό ρώτα τους κατασκευαστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...