Προς το περιεχόμενο

Κατέρρευσε το Bitcoin, με την αξία του να διαμορφώνεται πλέον κοντά στα $21.000


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά το είχα ψυλλιαστεί πέρυσι ότι ηταν φούσκα και ξεφορτωθηκα ό,τι είχε απομείνει στο wallet. Σαν γενική σούμα βέβαια δεν εχω βγει κερδισμένος απο τα κρυπτονομίσματα, απλά με αυτά που έβγαλα πέρυσι κάλυψα την χασούρα. Πάλι καλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, Αντικειμενικός είπε

Ελάχιστα βοήθησε το 'αόρατο χέρι της αγοράς' που λατρεύουν οι τραπεζολαγνοι. Η βουτιά ήταν προκαθορισμενη με πρώτη βάση τα 28000$ και δεύτερη τα 20000$. Όλα πάνε ρολόι. 

Όλα πάνε ρολόι? Δηλαδή προτείνεις να αγοράσει κανείς τώρα? Θα κάνει κάποιο άλμα? Για δώσε τα φώτα σου σε παρακαλώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο ελληναδες ολοι...

"να πεθανει η κατσικα του γειτονα τα μισα σχολια εδω μέσα" 

 

Γιατι δεν ποστάρατε εσεις οταν το Btc ηταν 60.000...

Επίσης να θυμίσω πως κάποτε κοστιζε 0, πριν 2 χρονια ξαναεπεσε στα 3.000 και εκανε νεο all time high... σας περιμενω να δω αν θα λετε τα ιδια σε λιγο καιρο.

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορω εχω βαρεθει την καραμελα με τον καθενα που με λιγο διαβασμα και γνωσεις κανει 2-3% τη μερα.

για να καταλαβετε οσοι απλα διαβαζετε και χαζευετε και λετε βρε μπας και...:

image.png.9ecb8285703141897842b3e33af87722.png

δε θελω να παω στη 2η χρονια.

επισης τι φαση με τους "οικονομολογους"? που ειπαν αυτο και κεινο? δωρεαν πληροφορια #2, κανενας οικονομολογος δε ξερει απολυτως τιποτα για οτιδηποτε εχει αξια σημερα, τι αξια θα εχει μεθαυριο. αλλιως θα ηταν αυτοι στις πρωτες θεσεις δισ/χων. 

οπως ειπε και ενας γνωστος οικονομολογος που ξερω, ευχομαι αυριο να παει 100Κ το bitcoin για να εχουν αδικο οι αλλοι μισοι...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρυσι μπήκα για χαβαλέ με το ζόρι γράφτηκα binance με όλη τη χαρτούρα που ζητούσαν και με 4 μωβ έβγαλα ένα 65αρι χήνες... το οποίο αν δεν είχα ρισκάρει θα ήταν άνετα 120αρι.   τσίμπησα ένα 240Ζ από τας Αμέρικας και μου έμειναν ρέστα για το 2JZ . ένα 1500αρι που αφήσει μέσα να παίζω λόγο σκισίματος από κορονοιο ( 3 μήνες safe-mode) δεν ήμουν σε θέση να τα γυρίσω σε ευρώ Ιανουάριο που ήταν τα peak και όταν τα δα Μάρτιο ήταν αργά... τώρα φτάσαν 120~140 EUR ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, georgeps21 είπε

Ποσο ελληναδες ολοι...

"να πεθανει η κατσικα του γειτονα τα μισα σχολια εδω μέσα" 

 

Γιατι δεν ποστάρατε εσεις οταν το Btc ηταν 60.000...

Επίσης να θυμίσω πως κάποτε κοστιζε 0, πριν 2 χρονια ξαναεπεσε στα 3.000 και εκανε νεο all time high... σας περιμενω να δω αν θα λετε τα ιδια σε λιγο καιρο.

Δεν πάει έτσι προσωπικά η κριτική όπου του έχω ασκήσει (αν και έχω στήσει mining rigs για πελάτες) είναι που γ******ε τις διαθεσιμότητες και τις τιμές στις κάρτες γραφικών και σαν gamer να έχει το ίδιο hardware 3πλάσια χρήματα, στα π@π@ρι@ μου αν κάποιος βγάλει λεφτά από αέρα κοπανιστό είτε αν χάσει όλα του τα χρήματα, κάθε ενήλικος οφείλει να κρίνει ο ίδιος τι είναι καλό για αυτόν, το πρόβλημα είναι ότι χρησιμοποιήθηκαν gpus με αποτέλεσμα τους gamers OΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ οι gpus να μην μας αφήνουν να κάνουμε το χόμπι μας ανενόχλητοι... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Hetfield είπε

Φιλοι μου κρυπταδες, ηρθε η ωρα να καταλαβετε ορισμενα πραγματα.

Παρτε το μαθημα σας και αλλη φορα πριν επενδυσετε σε ενα τομεα, να εχετε παντα κατα νου το προϊον που επενδυετε να εμπνεει εμπιστοσυνη, να υπαρχει υλικη υποσταση και προοπτικη.

Νομιζετε πως ειναι χαζοι αυτοι που επενδυουν υπερογκα ποσα σε επενδυσεις με πενιχρες αποδοσεις κι εσεις οι εξυπνοι; Αμ δε.

Δυστυχως οι μερες που ερχονται θα ειναι σκληρες, θα χασετε υπερογκα ποσα, θα πεσετε σε καταθλιψη αλλα τουλαχιστον να κρατησετε τα διδαγματα.

Υπαρχουν τοσοι και τοσοι τομεις να επενδυσετε (ΑΠΕ, ηλεκτροκινηση, εφαρμογες βιωσιμης αναπτυξης κοκ) και να βγαλετε αξιοσεβαστο κερδος.

Τα κρυπτος δεν ηταν επανασταση, μοδα ειναι και θα περασει (ή μαλλον, θα διορθωθει). Οι ΑΠΕ, η ηλεκτροκινηση, οι εφαρμογες βιωσιμης αναπτυξης εχουν προοπτικες.

εγω για αυτο μπαινω ινσομνια να ενημερωθω απο τους παγκοσμιου κλασσης οικονομολογους  του ινσομνια σαν του λογου σου.!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, user2163 είπε

Εντάξει όλη η λογική του bitcoin είναι να προλάβεις να το ξεφορτώσεις σε κάποιον που θα πληρώσει παραπάνω από εσένα

Και η λογική των ευρω αυτη ειναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Hetfield είπε

Εσυ αυτο καταλαβες;

Πηγαινε βρε ανθρωπε και κουμπωσε ενα φωτοβολταϊκο με 5-10k, παρε ενα ηλεκτρικο αυτοκινητο με κοστος 20-30k για την πολη και εχεις μπαμ ενα ετησιο cost saving 2-4k/χρονο (αναλογα με τη χρηση που κανεις). Σε 10 χρονια εχεις αποσβεση, μετα εισπραττεις.

Ξεκολλειστε βρε καρχαριες το μυαλουδακι σας, θα μαζευουμε τα απαγχωνισμενα κουφαρια σας με την ηλιθιοτητα που σας δερνει (και δεν λετε να το καταλαβετε).

 μιλησε ο αναλυτης του ινσομνια την προσοχη σας ολοι.!!

Περα απο την πλακα ο καθε ενας επενδυει οπου θελει τα χρηματα του εξαλλου δικα του ειναι, οταν ομως ατομα σαν εσενα που το μονο που ξερουν απο χρηματιστηριο ειναι η ταινια με τον ντι καπριο προσφερουν επενδυτικες συμβουλες... εε δεν ξερω τι ειναι χεροτερο 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ τα χρηματιστήρια έχουν καταρρεύσει,θα μείνουν τα κρυπτονομίσματα σταθερά;Προσωπικά τα τράβηξα το Νοέμβριο όταν ξεκίνησαν οι τρελές βουτιές.Πλούσιοι δεν γίναμε,βγάλαμε ένα καλό χαρτζιλίκι και τέλος,κάποιοι πλούτισαν,κάποιοι έχασαν πολλά.Οτι συμβαίνει και στο χρηματιστήριο μια ζωή.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

sins wink GIF

 

οι σχολιαστες του ινσομνια ειναι κατι σαν τον johnny sinn, γνωστες ιατρικης,ηλεκτρονικης ασφαλειας εως και  οικονομολογοι αναλυτες χρηματιστηριου...

Επεξ/σία από panostosh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, mistiri0 είπε

Περίμενα από ένα άρθρο που είχε γραφτεί εδώ μέσα και αφορύσε τα κρυπτοαπατεωνομίσματα έως σήμερα, ώστε να αναφερθώ ξανά σε αυτούς τους μεγαλοεπενδυτές που νόμιζαν ότι θα βγάλουν χρήματα με αέρα κοπανιστό από το πληκτρολόγιο τους. Σίγα μην άφηνε το παγκόσμιο τραπεζικό σύστημα να φύγει ο μοναδικός τρόπος ελέγχου του κοσμάκι με παράλληλους τρόπους πληρωμής εκτός του ελέγχου του. Ήταν ξεκάθαρο ότι συνεχώς θα βρίσκονται τρόποι ώστε η "Μάνα" να μαζεύει όλο το παραδάκι από τον κόσμο που ονειρεύεται να γίνει πλούσιος χωρίς να εργάζεται και φυσικά είναι άλλη μια φούσκα. Μία τα κρύπτο, μία να αγοράζεις φωτογραφίες ψηφιακές και να τις μεταπωλείς και ότι άλλο σκέφτεται συνεχώς η παγκοσμιοποίηση. Ο Έλληνας δυστυχώς όμως δεν βάζει μυαλό, ακόμα είναι νοπές οι μνήμες επί Σημίτη που έπαιζαν χρηματιστήριο και είχαν γίνει οικονομολόγοι και οι βοσκοί. Τέλος πάντων άντε τώρα που έγινε ότι έγινε να αγοράσουμε καμία κάρτα γραφικών φθηνά από το Amazon πριν πάνε όλοι να "επενδύσουν" πάλι!

Ακριβώς ρε φίλε !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Hetfield είπε

Εσυ αυτο καταλαβες;

Πηγαινε βρε ανθρωπε και κουμπωσε ενα φωτοβολταϊκο με 5-10k, παρε ενα ηλεκτρικο αυτοκινητο με κοστος 20-30k για την πολη και εχεις μπαμ ενα ετησιο cost saving 2-4k/χρονο (αναλογα με τη χρηση που κανεις). Σε 10 χρονια εχεις αποσβεση, μετα εισπραττεις.

Ξεκολλειστε βρε καρχαριες το μυαλουδακι σας, θα μαζευουμε τα απαγχωνισμενα κουφαρια σας με την ηλιθιοτητα που σας δερνει (και δεν λετε να το καταλαβετε).

Αλήθεια το έκανες εσυ και είδες κέρδος??
Γιατί απο κάτι φίλους στο χωρίο που έχω , μία που αγορασαν αυτό το ηλεκτρικό και γουσταραν βολτες κλπ και μετά άλλαξε η το καθεστώς φόρτισης αυτών των διαμαντιών!Οχι οτι θα έμεναν στην απέξω...
Επίσης πες μου λίγο , τι φωτοβολταικό μπορώ να βάλω στην σκεπή μου και να μην πληρώνω καινούριο φόρο στο κράτος?Μπορώ να έχω φωτοβολταικό πάνελ στην ταράτσα μου??Ποια ειναι η νομοθεσία?
Επίσης τα 10 χρόνια ROI δεν τα λες και ευκαιριάραα ε?

  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...