Προς το περιεχόμενο

Κατέρρευσε το Bitcoin, με την αξία του να διαμορφώνεται πλέον κοντά στα $21.000


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τουλαχιστον θα τους μεινουν οι καρτες γραφικων να παιζουν τουμπανο κανενα παιχνιδακι 😂😂😂😂😂😂😂😂 Κακια ηταν αυτο μαλλον......

Επεξ/σία από andreww2211
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλο το οικοσύστημα των κρύπτο είναι μια τεράστια απάτη που στηρίζεται σε μεγάλο βαθμό στη γιγαντιαία απάτη που λέγεται Tether. Τα NFT, τα pump and dump κτλ δεν είναι τίποτα μπροστά στα θεμέλια όλων που είναι το Tether. Καλή διάλυση εύχομαι και να πέσει και να μείνει εκεί που είναι πραγματικά, κάτω από 5-10k

Δεν υπάρχουν όλα αυτά τα market cap που λέγονται, είναι ΟΛΑ βασισμένα στα stablecoins, τα 21 χιλιάδες είναι 21 χιλιάδες stablecoins όχι κανονικό χρήμα, εάν υπάρξει μαζικό bank run να γίνουν κανονικά χρήματα και όχι stablecoins εκεί θα πέσει το μεγάλο γέλιο με τα 1:1, με πρώτο το Tether. Κυριολεκτικά μόνο το Δεκέμβριο τυπώθηκαν 1 δις Tether ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ

https://whale-alert.io/transaction/tron/1a23f7a875deb2120f7efca0b426772737c3d2fc1f51b07ba9f9418d8027552f

Επεξ/σία από Hacker?pcs
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχετε λεφτά για επένδυση γιατί δεν αγοράζετε γη ρε παιδιά...? Από αρχαιοτάτων χρόνων ήταν η πιο σίγουρη επιλογή! Τι μόδες είναι αυτές? Χαζοί είναι αυτοί που σας τα μοστράρουν....? Έλεος πλέον, να γίνουμε όλοι πλούσιοι εν μία νυκτί !!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, NotebookFreak είπε

Αλήθεια το έκανες εσυ και είδες κέρδος??
Γιατί απο κάτι φίλους στο χωρίο που έχω , μία που αγορασαν αυτό το ηλεκτρικό και γουσταραν βολτες κλπ και μετά άλλαξε η το καθεστώς φόρτισης αυτών των διαμαντιών!Οχι οτι θα έμεναν στην απέξω...
Επίσης πες μου λίγο , τι φωτοβολταικό μπορώ να βάλω στην σκεπή μου και να μην πληρώνω καινούριο φόρο στο κράτος?Μπορώ να έχω φωτοβολταικό πάνελ στην ταράτσα μου??Ποια ειναι η νομοθεσία?
Επίσης τα 10 χρόνια ROI δεν τα λες και ευκαιριάραα ε?

Το κακό δεν ειναι μετα πάνελ... Οι μπαταρίες που πρεπει να αντικαθιστάς κάθε 2 χρονια να δεις γλυκά... Ασε τα κόστη εγκατάστασης. Συντήρησης. Το ότι θες τεράστια έκταση.. Και κτλπ κτλπ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Tlykog είπε

Αν και το θέμα το έχουμε καταταλαιπωρήσει, είναι κρίμα να βλέπω σχόλια που συγκρίνουν ανανεωσιμες πηγές ενέργειας με μαύρες τρύπες ενεργειακής κατανάλωσης χωρίς λόγο. 

Έχετε καταλάβει ότι κάνουμε υπερκατανάλωση των πόρων του πλανήτη και σε όχι πάρα πολλά χρόνια θα έχουμε τόσα προβλήματα, που το σεληνιακό τοπίο του Άρη θα μοιάζει πραγματικά ευχάριστος προορισμός;

Η εξόρυξη κρυπτονομισμάτων καταναλώνει όσο μία πολιτεία των ΗΠΑ σε ετήσια βάση. Θα ήθελα κάποιος να μου επιχειρηματολογήσει πόσο είναι το κέρδος από την ύπαρξη και τη χρήση του, ώστε να δικαιολογεί αυτά τα τεράστια ποσά ενέργειας.

Προσωπικά είμαι υπέρ να βρεθεί κάποιος άλλος τρόπος εξόρυξης, που να μην στοιχίζει τόσο στον πλανήτη, αλλιώς να μπει προσωρινά σε αναστολή η εξόρυξη μέχρι να βρεθεί λύση. Με τη χρήση του είμαι οκ, όσο υπάρχουν άνθρωποι που θα θεωρούν ότι έχει αξία, τότε δεν είναι κακό να χρησιμοποιείται.

https://www.ertflix.gr/en/vod/vod.198168-legacy-e-kleronomia-mas

Available until Mo. 20.06 23:59

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, VonDoulen είπε

Αν έχετε λεφτά για επένδυση γιατί δεν αγοράζετε γη ρε παιδιά...? Από αρχαιοτάτων χρόνων ήταν η πιο σίγουρη επιλογή! Τι μόδες είναι αυτές? Χαζοί είναι αυτοί που σας τα μοστράρουν....? Έλεος πλέον, να γίνουμε όλοι πλούσιοι εν μία νυκτί !!

Ας πούμε πως εχεις να διαθέσεις 2-3Κ.

Τι "γή" μπορείς να αγοράσεις εκτός απο καστανόχωμα σε σακούλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Tenshi είπε

Ας πούμε πως εχεις να διαθέσεις 2-3Κ.

Τι "γή" μπορείς να αγοράσεις εκτός απο καστανόχωμα σε σακούλες;

Ρε άνθρωπε ήμαρτον πίνουμε καφέ στη δουλειά ακόμη.... και μόλις έφυγε από την μύτη ΛΟΛ😅 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Tenshi είπε

Ας πούμε πως εχεις να διαθέσεις 2-3Κ.

Τι "γή" μπορείς να αγοράσεις εκτός απο καστανόχωμα σε σακούλες;

Βάλε σποιλερ να σου , κατάπια το φραπέ απτην μύτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως επιθυμούν κάποιοι, μάλλον οι περισσότεροι εδώ μέσα, μηδενισμό των κρυπτονομισμάτων, έτσι και εγώ εύχομαι υποτίμηση της αξίας  της ακίνητης περιουσίας στο 50%. Νομίζω είναι καιρός να σκάσει και η φούσκα που λέγεται AirBnB, booking, mooking και τα τοιαύτα. Τι όχι; Δεν είναι εξίσου υπερεκτιμημένη  η ακίνητη περιουσία και οι τιμές της βασιζόμενες στον κανόνα του μεγαλύτερου ηλιθίου;

  • Like 1
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fuz10n είπε

δε μπορω εχω βαρεθει την καραμελα με τον καθενα που με λιγο διαβασμα και γνωσεις κανει 2-3% τη μερα.

για να καταλαβετε οσοι απλα διαβαζετε και χαζευετε και λετε βρε μπας και...:

image.png.9ecb8285703141897842b3e33af87722.png

δε θελω να παω στη 2η χρονια.

επισης τι φαση με τους "οικονομολογους"? που ειπαν αυτο και κεινο? δωρεαν πληροφορια #2, κανενας οικονομολογος δε ξερει απολυτως τιποτα για οτιδηποτε εχει αξια σημερα, τι αξια θα εχει μεθαυριο. αλλιως θα ηταν αυτοι στις πρωτες θεσεις δισ/χων. 

οπως ειπε και ενας γνωστος οικονομολογος που ξερω, ευχομαι αυριο να παει 100Κ το bitcoin για να εχουν αδικο οι αλλοι μισοι...

μεσα μας εβαλες, 1000*1,02^365=1377408,29

αντι για 2% ήταν 0,2% παλι ειναι πολλά 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, rudd--o είπε

πέρυσι μπήκα για χαβαλέ με το ζόρι γράφτηκα binance με όλη τη χαρτούρα που ζητούσαν και με 4 μωβ έβγαλα ένα 65αρι χήνες... το οποίο αν δεν είχα ρισκάρει θα ήταν άνετα 120αρι.   τσίμπησα ένα 240Ζ από τας Αμέρικας και μου έμειναν ρέστα για το 2JZ . ένα 1500αρι που αφήσει μέσα να παίζω λόγο σκισίματος από κορονοιο ( 3 μήνες safe-mode) δεν ήμουν σε θέση να τα γυρίσω σε ευρώ Ιανουάριο που ήταν τα peak και όταν τα δα Μάρτιο ήταν αργά... τώρα φτάσαν 120~140 EUR ..

μπραβο σου, αφου μπορεσες κ τα καταφερες τοσο,δεν ειναι καθολου λιγο πραγμα

το θεμα ειναι οτι τοσο μεγαλα κερδη δεν μπορουν να γινονται ετσι σα μαγικα για πολυ, εχουν ημερομηνιες ληξης 

παντως τα κοιν ειναι βομβες στις οικονομιες

οταν μοιραζεις βουνα χρηματος σε κοινς, θα επελθει κραχ 

Επεξ/σία από Stefanos683
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, dkstopo είπε

μεσα μας εβαλες, 1000*1,02^365=1377408,29

αντι για 2% ήταν 0,2% παλι ειναι πολλά 

 

αν παρατηρησεις καλα το παιχνιδι ξεκιναει απο τη μερα 2, την 1η μερα ειχε λιγο διαβασμα-εξοικειωση με το περιεχομενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...