Προς το περιεχόμενο

Κατέρρευσε το Bitcoin, με την αξία του να διαμορφώνεται πλέον κοντά στα $21.000


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Άμα δεν υπολογίσεις τις προμήθειες τους κτλ ναι θεωρητικά.

 ενταξει. τους περιμενω σε 10-12 χρονια στη λιστα πανω πανω. 

5. bill gates

4. bezos

3. arnault

2. elon musk

1. day traders ινσομνια

(οι θεσεις 2 και κατω παιζονται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 ώρες πριν, PantKo είπε

Και ολα αυτα γιατι ενας αυστραλοπιθηκος ειπε ενα πρωι να εισβαλει στην Ουκρανια.

Χαμηλο iq να νομίζει κάποιος ότι για όλα αυτά ευθύνεται ενας πολεμος και όχι το γεγονός ότι κάποιος πληρώνει εκατομμύρια για μια εικόνα μαϊμούδων η 20000 ευρώ για ένα αόρατο άγαλμα. Το ξαναέγραψα πριν καιρό. Φορέστε μπουφαν έρχεται χειμωνας... 

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά να τελειώσει αυτή η μπούρδα να δούμε τι άλλη μπούρδα θα βρουν μετά οι άχρηστοι που νομίζουν θα γίνουν εκατομμυριούχοι χωρίς να έχουν ιδέα από τίποτα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν ειναι μονο τα crypto ολα εχουνε πατωσει  

Vti και τα ρεστα εχουνε φαει ενα -20٪ απο το φθινοπωρο.To netflix πχ απο 690 ευρω η μετοχη πριν μερικους μηνες ειναι τωρα 180

Λογικο απο την  μια ειχανε ανεβει ολα υπερβολικα και εγω ειχα σκεφτει να "επενδυσω" σε etf και crypto αλλα ενω περιμενα να ειναι οπως παλαιοτερα ποιο ψαγμενη η φαση εβλεπα ο καθε τυχαρπαστος youtuber να διαφημιζει brokers

και κατι γνωστες μου που το "χρηματιστηριο" νομιζαν οτι ειναι ο νεος δισκος του "τραπερ" που ακουνε να μου λενε οτι πηρανε ethereum

Οταν βλεπει τετοια κοβεις λασπη

Νομιζαν ολοι βρηκανε την κοτα με τα χρυσα αυγα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, kostantinos03082007 είπε

Γειά σας. Κατέρρευσε στα αλήθεια το bitcoin. Είμαι καινούργιος 

Για την αλήθεια, όχι. Απλά είναι σε bear market όπως ολόκληρη η παγκόσμια αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Όσοι μείνουν θα απολαύσουν τα κέρδη μετά. 

21 ώρες πριν, PantKo είπε

Και ολα αυτα γιατι ενας αυστραλοπιθηκος ειπε ενα πρωι να εισβαλει στην Ουκρανια.

Επίτηδες είναι. Χθες πέρασαν νομοσχέδιο ban. Μόλις πέσει θα ξανανοίξουν. Παιχνίδια είναι. Δεν μπορείς να σκοτώσεις το αναπόφευκτο μέλλον. 

Εγώ ξέρω ότι συνεχίζω να βγάζω λεφτά. Εσείς μην αγοράζετε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, dieksodo είπε

Το κερδος ειναι η ασφαλεια και ανεξαρτησια συναλλαγων. Το κοστος ενεργειας ειναι ελαχιστο αν αναλογιστεις την οικονομια κλιμακας που γινεται πχ σε ωρες μη αιχμης. Για να εχει αξια θα πρεπει αυτη η αξια να αποτιμαται απο καπου. Δεν μπορεις να φτιαξεις αξιες απο το 0 οπως το εννοεις. Αλλοι τροποι εχουν βρεθει οπως πχ κρυπτονομισματα με αποθηκευτικο χωρο

... η οποία δες μπορεί να επιτευχθεί με κάποιον άλλο τρόπο παρά μόνο με bitcoin; Αν μπορεί και με λιγότερο δαπανηρό τρόπο για το περιβάλλον, τότε θα τον προτιμήσω.

Από τί αποτιμάται η αξία του κρυπτονομίσματος αυτού; Ποιο έργο παράγεται στο bitcoin;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, mariosraptor1984 είπε

Όσοι μείνουν θα απολαύσουν τα κέρδη μετά. 

Επίτηδες είναι. Χθες πέρασαν νομοσχέδιο ban. Μόλις πέσει θα ξανανοίξουν. Παιχνίδια είναι. Δεν μπορείς να σκοτώσεις το αναπόφευκτο μέλλον. 

Το μέλλον πάντα ήταν ρευστό. Κάλλιστα θα μπορούσε να είναι και χωρίς τα κρύπτο αλλά με κάτι άλλο στη θέση τους. Στον κόσμο των crypto δεν υπάρχει καμιά εγγύηση. Αυτό είναι το μεγαλύτερο ρίσκο.

Btw, τι σε κάνει να πιστεύεις πως το ρυθμιστικό νομοσχέδιο θα πέσει;  Ίσα-ίσα που όλα δείχνουν πως και τα crypto θα περάσουν σε ένα γενικότερο διεθνές χρηματοπιστωτικό νομικό πλαίσιο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
4 λεπτά πριν, spectaculator είπε

Το μέλλον πάντα ήταν ρευστό. Κάλλιστα θα μπορούσε να είναι και χωρίς τα κρύπτο αλλά με κάτι άλλο στη θέση τους. Στον κόσμο των crypto δεν υπάρχει καμιά εγγύηση. Αυτό είναι το μεγαλύτερο ρίσκο.

Btw, τι σε κάνει να πιστεύεις πως το ρυθμιστικό νομοσχέδιο θα πέσει;  Ίσα-ίσα που όλα δείχνουν πως και τα crypto θα περάσουν σε ένα γενικότερο διεθνές χρηματοπιστωτικό νομικό πλαίσιο.

Γιατί φίλε συνέχεια το ίδιο κάνουν. Σ.σ βλέπε Ινδία. Η Ρωσία το κάνει να μην φεύγουν οι ολιγάρχες της στο Ντουμπάϊ με τα χρήματα τους αλλαγμένα σε crypto. Ρυθμιστικό πλαίσιο δεν είναι απαραίτητα κακό για ακριβώς τον λόγω προστασίας του επενδυτή. 
επισης μόλις πέσει το infation (για αυτό και η αύξησης επιτοκίων στην Αμερική) θα δεις ένα boom ανώτερο από αυτό του ‘2021. 
απο την άλλη η στρατηγική εξευτέλισης ενός τεχνολογικού άλματος ήταν πάντα υπαρκτή. Βλέπε έκρηξη Ίντερνετ όταν οι ίδια η Wall Street και μερικοί μεγιστάνες το έθαβαν για να αγοράζουν κρυφά οι ίδιοι μέχρι που κεφαλοποιησεν το 99% για τον εαυτό τους. Μπορώ να σου παράσχω και βίντεο αποδεικτικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θυμίσουμε στους φίλους που γράφουν γενικότερα για τα κρυπτο ότι το θέμα επικεντρώνεται κυρίως στις απώλειες του bitcoin.

Δεν είναι μόνο το Bitcoin το μόνο κρυπτο και υπάρχουν και αλλά κρυπτο που διπλασίασαν την αξία τους καθώς το Bitcoin έκανε βουτιά. Φυσικά λίγοι τα ξέρουν και δεν θα πουλήσει μια τέτοια είδηση στους άσχετους….

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, mariosraptor1984 είπε

Γιατί φίλε συνέχεια το ίδιο κάνουν. Σ.σ βλέπε Ινδία. Η Ρωσία το κάνει να μην φεύγουν οι ολιγάρχες της στο Ντουμπάϊ με τα χρήματα τους αλλαγμένα σε crypto. Ρυθμιστικό πλαίσιο δεν είναι απαραίτητα κακό για ακριβώς τον λόγω προστασίας του επενδυτή. 
επισης μόλις πέσει το infation (για αυτό και η αύξησης επιτοκίων στην Αμερική) θα δεις ένα boom ανώτερο από αυτό του ‘2021. 
απο την άλλη η στρατηγική εξευτέλισης ενός τεχνολογικού άλματος ήταν πάντα υπαρκτή. Βλέπε έκρηξη Ίντερνετ όταν οι ίδια η Wall Street και μερικοί μεγιστάνες το έθαβαν για να αγοράζουν κρυφά οι ίδιοι μέχρι που κεφαλοποιησεν το 99% για τον εαυτό τους. Μπορώ να σου παράσχω και βίντεο αποδεικτικό. 

Μα ο πληθωρισμός δεν έχει την παραμικρή σχέση με τα crypto! 'Εχεις καμιά ιδέα για την έννοια του πληθωρισμού και πως επιλέγονται οι δείκτες που τον καθορίζουν; Τα crypto δεν έχουν καμιά σχέση με τον πληθωρισμό και αυτό ήταν κι ένα από τα πλεονεκτήματά τους.

Η φύση των crypto είναι τόσο ρευστή που τα καθιστά ευάλωτα ακόμα και σε "παπαγαλάκια" (π.χ. Elon).

Αυτό το "στρατηγική εξευτέλισης ενός τεχνολογικού άλματος ήταν πάντα υπαρκτή. Βλέπε έκρηξη Ίντερνετ όταν οι ίδια η Wall Street και μερικοί μεγιστάνες το έθαβαν για να αγοράζουν κρυφά οι ίδιοι μέχρι που κεφαλοποιησεν το 99% για τον εαυτό τους. Μπορώ να σου παράσχω και βίντεο αποδεικτικό. " δεν στέκει! Είναι το ποιο κουφό που άκουσα μέχρι τώρα. Μάλλον δεν γνωρίζεις και τόσο το πως γεννήθηκε το Internet και την ιστορία του μέσα στον χρόνο. Ίσα-ίσα που την ανεξέλεγκτη εξέλιξή του προσπαθούν να περιορίσουν τώρα και μάλιστα άγαρμπα.

Επεξ/σία από spectaculator
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω και ξανά διαβάζω για πτώση... Τι εννοείται πτώση ακριβώς ;; Δηλαδή αν εγώ αγόρασα ETH ή κάποιο άλλο νόμισμα σε μικρότερη αξία από ότι είναι τώρα δεν είμαι κερδισμένος; 

Τα νομίσματα είναι τρένα με στάσεις και ποσοστά! Όποιος μπήκε στην αρχή δεν έχει να φοβηθεί τίποτα!! Όποιος μπήκε στο τέλος της οροσειράς ας πρόσεχε!! Υπάρχουν και αυτοί (εγώ) που μπήκαν στην αρχή και στην μέση.. και τώρα απλά είναι ελάχιστα κερδισμένοι!! 

Ναι όποιος έβαλε βιοποριστικά χρήματα είναι @#$!$ 

Και εγώ αν πάω στο καζίνο και βάλω τον μισθό μου ενώ έχω υποχρεώσεις ανήκω στην ίδια κατηγορία!! Επίσης στην ίδια κατηγορία ανήκει και αυτός που θα αγοράσει μια κάρτα 1500€ και έχει μισθό 800€.

Η μόδα πάντα σκοτώνει τους έξυπνους!! Είναι κάτι σαν τα χλωρά με τα ξερά!! 

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...