Προς το περιεχόμενο

Κατέρρευσε το Bitcoin, με την αξία του να διαμορφώνεται πλέον κοντά στα $21.000


polemikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, darkwolf8 είπε

Στα κρυπτο βγαλανε λεφτα αλλα τα μεγαλα κεφαλια.Υπηρχε κλειστο VIP community που αποφασιζαν ποιο κρυπτονομισμα να ανεβαζαν επενδυοντας και οταν αυτο ανεβαινε το εβλεπε ο απλος κοσμος και εριχνε λεφτα και μετα αυτοι σε χρονο dt το πουλαγαν οταν ειχε ανεβει βγαζοντας εκατομυρια.

Εγώ ξέρω πολλύ κόσμο με μυαλό που έβγαλε 150-200Κ καθαρά σε 5-6 χρονάκια και έπειτα άραξε. Το να κυνηγάς τέτοια πράγματα μακροχρόνια θέλει στομάχι οσοι αγόρασαν στα 3-4-5-6-7-8Κ εβγαλαν τρελά φράγκα και τέλος...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, fsbmaniac είπε

Εγώ ξέρω πολλύ κόσμο με μυαλό που έβγαλε 150-200Κ καθαρά σε 5-6 χρονάκια και έπειτα άραξε. Το να κυνηγάς τέτοια πράγματα μακροχρόνια θέλει στομάχι οσοι αγόρασαν στα 3-4-5-6-7-8Κ εβγαλαν τρελά φράγκα και τέλος...

 

Ισχυει , αλλα δεν εχει να κανει με το μυαλο η την εξυπναδα , ολοι αυτοι ειχαν πρωτον κεφάλαιο να "επενδυσουν ",(αν και μιλαμε  για καθαρο τζογο) και προφανως σε κάποιους έκατσε ( σε καποιους αλλους οχι ).Προσωπικα δεν εχω δωσει ουτε 1 ευρω για cryptos αλλα αν πεσει το bitcoin κατω απο 3κ (που δεν το πιστευω ,υπολογιζω οτι θα σταματήσει περιπου στα 7κ ) θα παρω 1 bitcoin (αν τα καταφερω).Σε βαθος 10ετιας θα ξεπερασει τα 500κ.

Επεξ/σία από vortex365
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fsbmaniac είπε

Εγώ ξέρω πολλύ κόσμο με μυαλό που έβγαλε 150-200Κ καθαρά σε 5-6 χρονάκια και έπειτα άραξε. Το να κυνηγάς τέτοια πράγματα μακροχρόνια θέλει στομάχι οσοι αγόρασαν στα 3-4-5-6-7-8Κ εβγαλαν τρελά φράγκα και τέλος...

 

και εγώ ξέρω πολύ κόσμο που αγόρασε σπίτια και τώρα τα νοικιάζει στον θεό με την μέρα .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, makis269 είπε

και εγώ ξέρω πολύ κόσμο που αγόρασε σπίτια και τώρα τα νοικιάζει στον θεό με την μέρα .

Η ενοικιαση δεν ειναι επενδυση , το να αγοραζεις φτηνα και να πουλας ακριβα ειναι.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, vortex365 είπε

Η ενοικιαση δεν ειναι επενδυση , το να αγοραζεις φτηνα και να πουλας ακριβα ειναι.

είσαι ταμάμ ( για να μην ξεχνάμε και το Disney+ ) για κρυπτονόμισμα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BEZYR είπε

Την εποχη της μεγαλης ανοδου ου χρηματιστηριου Αθηνων, δουλευα σε μεγαλη χρηματιστηριακη των Αθηνων στην stock αγορα και μετα στα παραγωγα.Ακομη και σημερα, αν γκουγκλαρει καποιος θα βρει δεκαδες Ελληνες και ξενους γκουρου που υποσχονται να οικονομησετε με...μαγικα συστηματα για traders.Σας λεω μετα λογου γνωσης, ΚΑΝΕΝΑΣ trader, ιδιως βραχυχρονιων συναλλαγων δεν εβγαλε ποτε χρηματα.Θυμαμαι, μονο οσοι την περιοδο ανοδου του ΧΑ ειχαν αναγκη και εβγαλαν καποια χρηματα εκτος χρηματιστηριου, κερδισαν.Ουδεις αλλος.Μπορω να γραψω απειρους λογους αλλα θα γραψω σεντονι.Και δεν λεει.Οσο για τα κρυπτο,οντως καλη ιδεα.Αν δεν καταληξει πυραμιδα.Ποτε κανενας δεν προεβλεψε την αγορα.Κανεις.Και προκαλω οποιον πιστευει το αντιθετο να του το αποδειξω.Αυτα και συμπαθατε με αν πικραινω καποιους.

Το πιο σωστό που ακούστηκε μέσα στις 13 σελίδες σχολίων.

Με τη διαφορά οτι όταν έχεις τη δύναμη να επηρεάσεις την τιμή (μεγάλο portfolio, media, κλπ), το ρίσκο μειώνεται και οι πιθανότητες να βγάλεις κέρδος αυξάνονται σημαντικά.

Για όλους εμάς τους υπόλοιπους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Η κρίση αυτή θα κρατήσει τουλάχιστον 3 χρόνια. Σταθεροποίηση το 2025. Τα κρυπτονομισματα θα εξαφανισθούν τελείως. Θα σας έλεγα να πουλήσετε αλλά δεν γίνεται γιατί κανένας δεν αγοράζει. Σε 4 χρόνια θα έχουν αλλάξει τόσα πολλά που πολλά φόρουμ θα έχουν εξαφανιστεί καθότι δεν θα έχει λεφτά ο κόσμος ούτε να φάει. Μόλις έλθει η επισιτιστική κρίση με το θερισμό της σοδιας το φθινόπωρο, θα ζήσουμε πράγματα που ούτε να τα φανταστούμε μπορούμε.

See you someday.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, pavlitakis είπε

Η κρίση αυτή θα κρατήσει τουλάχιστον 3 χρόνια. Σταθεροποίηση το 2025. Τα κρυπτονομισματα θα εξαφανισθούν τελείως. Θα σας έλεγα να πουλήσετε αλλά δεν γίνεται γιατί κανένας δεν αγοράζει. Σε 4 χρόνια θα έχουν αλλάξει τόσα πολλά που πολλά φόρουμ θα έχουν εξαφανιστεί καθότι δεν θα έχει λεφτά ο κόσμος ούτε να φάει. Μόλις έλθει η επισιτιστική κρίση με το θερισμό της σοδιας το φθινόπωρο, θα ζήσουμε πράγματα που ούτε να τα φανταστούμε μπορούμε.

See you someday.

Ο τριτος παγκοσμιος πολεμος ποτε γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, pavlitakis είπε

Η κρίση αυτή θα κρατήσει τουλάχιστον 3 χρόνια. Σταθεροποίηση το 2025. Τα κρυπτονομισματα θα εξαφανισθούν τελείως. Θα σας έλεγα να πουλήσετε αλλά δεν γίνεται γιατί κανένας δεν αγοράζει. Σε 4 χρόνια θα έχουν αλλάξει τόσα πολλά που πολλά φόρουμ θα έχουν εξαφανιστεί καθότι δεν θα έχει λεφτά ο κόσμος ούτε να φάει. Μόλις έλθει η επισιτιστική κρίση με το θερισμό της σοδιας το φθινόπωρο, θα ζήσουμε πράγματα που ούτε να τα φανταστούμε μπορούμε.

See you someday.

ελπίζω να πέσεις έξω 😀

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, pavlitakis είπε

Η κρίση αυτή θα κρατήσει τουλάχιστον 3 χρόνια. Σταθεροποίηση το 2025. Τα κρυπτονομισματα θα εξαφανισθούν τελείως. Θα σας έλεγα να πουλήσετε αλλά δεν γίνεται γιατί κανένας δεν αγοράζει. Σε 4 χρόνια θα έχουν αλλάξει τόσα πολλά που πολλά φόρουμ θα έχουν εξαφανιστεί καθότι δεν θα έχει λεφτά ο κόσμος ούτε να φάει. Μόλις έλθει η επισιτιστική κρίση με το θερισμό της σοδιας το φθινόπωρο, θα ζήσουμε πράγματα που ούτε να τα φανταστούμε μπορούμε.

See you someday.

Κατι ξέρεις γέροντα...
εγώ θα σου πω οτι αν υπάρχει μια ηλιαχτίδα κάπου στο τούνελ που βλέπεις κ συ αυτή ακούει στο όνομα BITCOIN 
Τα αλλα καλα τα έχεις καταλαβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, vortex365 είπε

Η ενοικιαση δεν ειναι επενδυση , το να αγοραζεις φτηνα και να πουλας ακριβα ειναι.

Μια βόλτα απο το Αιγάλεω και θα αλλάξεις άποψη 😉

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
30 λεπτά πριν, makis269 είπε

ελπίζω να πέσεις έξω 😀

Κι εγώ αλλά έχει γίνει μία αλλαγή που δεν γυρνάει πίσω και είναι η ανεξαρτησία των παραγωγών ενέργειας από τα νομίσματα.

30 λεπτά πριν, NotebookFreak είπε

Κατι ξέρεις γέροντα...
εγώ θα σου πω οτι αν υπάρχει μια ηλιαχτίδα κάπου στο τούνελ που βλέπεις κ συ αυτή ακούει στο όνομα BITCOIN 
Τα αλλα καλα τα έχεις καταλαβει.

Δυστυχώς η ενέργεια θα πάρει το πάνω χέρι σε όλα τα νομίσματα. Και αυτή την στιγμή μόνο ένας παγκόσμιος πυρηνικός πόλεμος μπορεί να αποτρέψει τον Ρώσο από το να συνδέσει το ρούβλι με την ενέργεια και τον χρυσό.

Η Ευρώπη καταρρέει και μόνο αν βάλει την ουρά στα σκέλια και πάει με την Ρωσία θα σωθεί. Θα το κάνει το φθινόπωρο ή τον χειμώνα. Αλλάζει το παγκόσμιο νομισματικό σύστημα. Πάει για τέλος το fiat money. Τι θα έλθει? Πολλά τοπικά νομίσματα. Ο Πούτιν ήλθε για να εκδικηθεί την επίθεση στην Γιουγκοσλαβία. Δεν τον νοιάζει τίποτε άλλο. Ούτε λεφτά ούτε δόξα. Οι Ευρωπαίοι δεν έχουν ούτε στρατό ούτε βούληση για αντίσταση. Οι Αμερικάνοι δεν έχουν δύναμη να τα βάλουν με Κίνα και Ρωσία. Άρα θα υποχωρήσουν και θα περιμένουν να δουν τι θα γίνει στην Ευρώπη.

Αλλά προσέξτε ..... ποτέ στην ιστορία της γης ένας Αμερικανός στρατιώτης δεν έχει σκοτώσει ένα Ρώσο ή το αντίθετο.

Είμαστε τυχεροί που θα ζήσουμε αυτό που έρχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...