Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή τιμολογιακής πολιτικής για το Beat με επιπλέον χρέωση έως €2 ανά διαδρομή


Crash24

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ε τωρα θα παει απατο... ειχε χαλασει που ειχε χαλασει σε σχεση με το παρελθον (δε μπορουσες να επιλεξεις επαγγελματια πχ), πλεον με το διευρο δεν υπαρχει κανενας λόγος να ασχοληθεις...

Επεξ/σία από paylidis
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 117
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

16 ώρες πριν, agent_smith είπε

Αν έχεις όχημα 2000cc+ βενζίνη πλέον να πας κάπου βγαίνει φτηνότερα με το ταξί. Ιδιαίτερα για κέντρο αν έχεις και κόστος παρκαρίσματος.

Οχηματα ταχα "επιδοσεων" σε μια πρωτευουσα που 9 στις 10 ειναι βαλτωμενη απτη κινηση δεν εχουν κ πολυ νοημα.Τι να τα κανεις τα 2000cc για να πηγαινεις σταματα ξεκινα κ με 30 χλμ/ω?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι υπάρχουν 15.000 άδειες ταξί για όλη την Αθήνα που δε φτάνουν. Επίσης η beat παίρνει 12% από τον οδηγό ενώ η uber 8-10% αν θυμάμαι καλά από συνομιλία με κίτρινο πανεπιστήμιο(ολογράφως οδηγό ταξί)

Boardroom-Meeting-Suggestion copy.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leogr90 είπε

Ειναι τραγικο να βλεπεις ατομα να προσπαθουν να εχουν αντιλογο αλλα ειναι τοσο χαζα οπου οι φανταστικές ιστοριες που φτιαχνουν δεν εχουν καμια λογική.

Μηπως να μιλαγες λιγο καλυτερα;

Δεν εισαι στον τοιχο σου στο φβ.

8 λεπτά πριν, vaggelhs4 είπε

Το πρόβλημα είναι ότι υπάρχουν 15.000 άδειες ταξί για όλη την Αθήνα που δε φτάνουν.

Και ποσα ταξι; ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οτιδήποτε ακριβαίνει ο κόσμος το κόβει επειδή δεν έχει λεφτά. Εκεί που θα έπαιρνε ταξί 5 φορές θα το πάρει τις 2 που δεν έχει άλλη επιλογή. Αν αυξήσεις κι άλλο το κόστος, θα το πάρει 1 φορά.

Επεξ/σία από christomnia
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, StamTheMan είπε

Μηπως να μιλαγες λιγο καλυτερα;

Δεν εισαι στον τοιχο σου στο φβ.

 

Εχω κουραστει να δειχνω εστω και την τυπικη ευγενεια σε καθε εναν που βγαζει φανταστικές ιστορίες απο την στομάχα του για να υποστηριξει τις ηλιθιες αποψεις του, και εχει και την απαιτηση να προσποιουμαστε οτι τον πιστευουμε για να μην τον προσβαλλουμε. Αν θελουν ευγενεια ας ξεκινησουν με το να μιλανε με επιχειρηματα και ας αφησουν τις μυθοπλασιες για το καφενειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 hours ago, anax111 said:

Προσωπικά δεν με ενοχλεί πολύ. Ο λόγος που χρησιμοποιώ Beat είναι γιατί έχει σωστούς επαγγελματίες. 2 € παραπάνω είναι μεν ένα κόστος και καλά θα ήταν να μην υπήρχε αλλά όταν είναι να πληρώσω ταξί θέλω κατά πρώτο λόγω σωστό επαγγελματία, με καθαρό αυτοκίνητο, καθαρό και ευγενικό οδηγό, ο κλιματισμός να δουλεύει και όχι να σου λέει "εχθές μου χάλασε το ρημάδι θα το πάω για service αύριο" και να σε έχει μέσα στην πόλη με 40 υπό σκιά χωρίς κλιματισμό. Εξάλλου όλα έχουν αρπάξει λόγο πληθωρισμού. Αν οι υπηρεσίες είναι σωστές δεν έχω πρόβλημα να πληρώσω κάτι παραπάνω. 

Μάλλον δεν έχουμε την ίδια εμπειρία όλοι.
Επειδή χρησιμοποιούσα συχνά beat έχω να πω ότι πριν μερικά χρόνια το επίπεδο των οδηγών σε συμπεριφορά / καθαριότητα κλπ. ήταν κλάσσεις ανώτερο.
Μετά τις "μεγάλες" αλλαγές / εξαγορά η εφαρμογή / συνεργάτες πήραν την κάτω βόλτα... δυστυχώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, leogr90 είπε

Εχω κουραστει να δειχνω εστω και την τυπικη ευγενεια σε καθε εναν που βγαζει φανταστικές ιστορίες απο την στομάχα του για να υποστηριξει τις ηλιθιες αποψεις του, και εχει και την απαιτηση να προσποιουμαστε οτι τον πιστευουμε για να μην τον προσβαλλουμε. Αν θελουν ευγενεια ας ξεκινησουν με το να μιλανε με επιχειρηματα και ας αφησουν τις μυθοπλασιες για το καφενειο.

Δε διαφωνω,αλλα καλο ειναι να αφηνεις τους χαρακτηρισμους εκτος.
Οχι τιποτε αλλο,θα παρεις και αλλους στο λαιμο σου που θα αντιδρασουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, leogr90 said:

Η πραγματικότητα ομως ειναι οτι ο "περαστικος" οδηγος θα προσπαθησει να σε κλεψει, να σε χρεωσει παραπάνω, να μη τηρει κανενα μετρο υγιεινης και να σου αραδιασει και 5 θεωριες συνωμοσίας  συνοδευόμενες απο ρατσιστικα και σεξιστικά σχολια. Προτιμω να δωσω 2 ευρο παραπανω και να γλιτωσω ολα αυτα.

Συμφωνώ στο πρωτο μέρος... αλλά δεν προτιμώ να δώσω 2Ε παραπάνω γιατί:
1) Πλέον οι ταρίφες είναι ίδιοι με αυτοί του "δρόμου", έχω ακούσει πολλά ρατσιστικά σε διαδρομές μου με BEAT.
2) Γιατί στην τελική να πρέπει να επιλέξω ή εξτρά κόστος ή να μπω στην διαδικασία να μαλώσω αν πέσω σε μλκ?

Το να γίνουν σωστοί επαγγελματίες και να έχουν ΟΛΟΙ τους τρόπους, καθαρά αμάξια και το κυριότερο POS είναι δύσκολο?
Δηλαδή μεταξύ των 2 κακών να πρέπει να επιλέξω το λιγότερο...?

  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, StamTheMan είπε

Μηπως να μιλαγες λιγο καλυτερα;

Δεν εισαι στον τοιχο σου στο φβ.

Και ποσα ταξι; ;)

Τα ταξί παραδόξως είναι περισσότερα από τις άδειες γιαυτό και βλέπεις μάντρες γεμάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, vaggelhs4 είπε

Τα ταξί παραδόξως είναι περισσότερα από τις άδειες γιαυτό και βλέπεις μάντρες γεμάτες.

Αφου ειχαν 3-4 ταξι σε μια αδεια,λογικο μου φαινεται.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...