Προς το περιεχόμενο

TP-LINK TAPO C310 FULL HD WIFI OUTDOOR CAMERA 40.9 + μεταφορικα


unicore30

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας, 

Σε καλή τιμή σε σχέση με το skroutz αυτή την στιγμή. 

Αρκετά κοντά στο 39,9 που δείχνει να ειναι από τα πιο χαμηλά της. 

https://www.websupplies.gr/outdoor-security-wi-fi-camera-tp-link-tapo-c310-v1

https://www.e-shop.gr/tp-link-tapo-c310-full-hd-wifi-outdoor-camera-p-PER.612974

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, aXer είπε

15fps εν έτει 2022, δεν είναι ολίγον τι παρωχημένο; 

επειδη τυγχανει να εχω 6 απο αυτες τις καμερες ειναι παρα πολυ καλες και σε ποιοτητα εικονας, κατασκευης αλλα και σε ευκολια μεσω του app τους. Τα 15 fps δεν ειναι κατι που το θεωρω αρνητικο για καμερες παρακολουθησης. Παιζουν απροβληματιστα

Επεξ/σία από ReBeLoS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, ReBeLoS είπε

επειδη τυγχανει να εχω 6 απο αυτες τις καμερες ειναι παρα πολυ καλες και σε ποιοτητα εικονας, κατασκευης αλλα και σε ευκολια μεσω του app τους. Τα 15 fps δεν ειναι κατι που το θεωρω αρνητικο για καμερες παρακολουθησης. Παιζουν απροβληματιστα

Υπάρχει τρόπος να γίνουν upload σε google drive τα feed?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, twindrop είπε

Υπάρχει τρόπος να γίνουν upload σε google drive τα feed?

αποσο εχω δει οχι. Μονο με την επι πληρωμη υπηρεσια cloud της tp link μπορεις να παιξεις. Αλλιως σε καρτα micro sd τοπικα σε καθε καμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, ReBeLoS είπε

αποσο εχω δει οχι. Μονο με την επι πληρωμη υπηρεσια cloud της tp link μπορεις να παιξεις. Αλλιως σε καρτα micro sd τοπικα σε καθε καμερα

και σε synology

https://community.synology.com/enu/forum/3/post/150144

1 ώρα πριν, aXer είπε

15fps εν έτει 2022, δεν είναι ολίγον τι παρωχημένο; 

ολα ειναι σχέση ποιότητας και τιμής.

Σίγουρα θα βρείς στην ίδια τιμη με παραπάνω fps, αλλά δεν θα έχουν τόσο καλό app.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ReBeLoS είπε

επειδη τυγχανει να εχω 6 απο αυτες τις καμερες ειναι παρα πολυ καλες και σε ποιοτητα εικονας, κατασκευης αλλα και σε ευκολια μεσω του app τους. Τα 15 fps δεν ειναι κατι που το θεωρω αρνητικο για καμερες παρακολουθησης. Παιζουν απροβληματιστα

Μια ερωτηση επειδη την εχω παρει. Υπαρχει επιλογη ν την απενεργοποιω (on-off) γιατι δεν μπορω ν βρω κατι κ θελω ν την τσεκαρω μια δυο φορες τη μερα κ οχι να ειναι συνεχως ανοικτη.

Επεξ/σία από buuren
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, buuren είπε

Μια ερωτηση επειδη την εχω παρει. Υπαρχει επιλογη ν την απενεργοποιω (on-off) γιατι δεν μπορω ν βρω κατι κ θελω ν την τσεκαρω μια δυο φορες τη μερα κ οχι να ειναι συνεχως ανοικτη.

φυσικα υπαρχει μεσω της εφαρμογης την κλεινεις και την ανοιγεις οποτε θες. Η επιλογη στο app λεγεται "λειτουργια προσωπικων δεδομενων"

Επεξ/σία από ReBeLoS
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αυτήν , δεν ξέρω την tp link αλλά από άποψη, εικόνας, επικοινωνίας αμφίδρομης, εφαρμογής, νυχτερινής λειτουργίας, δεν νομίζω ότι έχει αντίπαλο. Με κάρτα SD , μέχρι 64gb. Έχω 8 γιγα και καταγράφει 4 μέρες αδιάκοπα ανά λεπτό.και χωρίς αποσυνδέσεις.και ip65 στην τιμή αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την Tapo και δεν μπορώ να πω ότι έμεινα ιδιαίτερα ικανοποιημένος. Στην αρχή δεν συνδεόταν στο ασύρματο δίκτυο με τίποτα και τελικά χρειάστηκε να αλλάξω το SSID και τον κωδικό του ασύρματου δικτύου για να συνδεθεί.

Επίσης, έχω την αίσθηση ότι μέχρι να ανοίξει η κάμερα και να συνδεθείς η εφαρμογή αργεί λίγο.

Σε αυτά τα λεφτά θα προτιμούσα την παρακάτω

Ezviz C3TN 1080p (2.8mm)

Θέλει λίγο προσοχή μόνο, γιατί η Ezviz βγάζει τρεις εκδόσεις της κάμερας, ανάλογα με το πόσο ευρυγώνιος είναι ο φακός. Αυτή είναι η πιο ευρυγώνια έκδοση της.

Και σε κάθε περίπτωση, θέλει λίγο προσοχή η τοποθέτηση αυτών των καμερών, γιατί αν το πλάνο πιάνει πολύ τοίχο, τότε οι υπέρυθρες το βράδυ τον φωτίζουν πολύ έντονα, με αποτέλεσμα ο τοίχος να φαίνεται full άσπρος και το κομμάτι που σας ενδιαφέρει πολύ σκοτεινό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...