Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το δίκτυο μέσω Powerline


sugarias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω δίκτυο με τον υπολογιστή στον επάνω όροφο μέσω powerline. Ενώ όλη μέρα το δίκτυο λειτουργεί κανονικά, το απόγευμα, κάθε μέρα, δεν πραγματοποιείται σύνδεση ή κόβεται κλπ...

Αυτό κρατάει τουλάχιστον 2,5-3 ώρες!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, sugarias είπε

Έχω δίκτυο με τον υπολογιστή στον επάνω όροφο μέσω powerline. Ενώ όλη μέρα το δίκτυο λειτουργεί κανονικά, το απόγευμα, κάθε μέρα, δεν πραγματοποιείται σύνδεση ή κόβεται κλπ...

Αυτό κρατάει τουλάχιστον 2,5-3 ώρες!

 

ξεκινά από κει που παίρνεις ήτοι στο άλλο powerline .....γινεται εκει διακοπη???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διακοπή δεν γίνεται... Είναι σαν να υπάρχει ένα χρονόμετρο, μετά τις 18:30 και μέχρι τις 21:00 σίγουρα (πιο μετά δεν ξέρω) δεν μπορώ να συνδεθώ καθόλου στον υπολογιστή μέσω δικτύου... τα πρωινά δεν έχω κανένα πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες τα σεταπ μήπως έχουν κάποιο time control....όπως έχουν κάποιες τβ που σβηνουν.....επίσης ελενξε τα powerlines αν έχουν πάνω πολυμπριζα η ταφ...με ενεργοβορες συσκευές....και στείλε και το μοντέλο των plc

Δες τα σεταπ μήπως έχουν κάποιο time control....όπως έχουν κάποιες τβ που σβηνουν.....επίσης ελενξε τα powerlines αν έχουν πάνω πολυμπριζα η ταφ...με ενεργοβορες συσκευές....και στείλε και το μοντέλο των plc...αν το θέμα συνεχίζει φέρε τεχνικό να περάσει utp..η αν ftp αν περνάει δίπλα από ρευματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...